Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Wymieniał się mieszkaniami?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hobbyści z PO: Minister Nowak wymieniał się szwajcarskimi zegarkami z kolegą z CAM Media a prezydent Gdańska Paweł Adamowicz być może wymieniał się mieszkaniami z kolegami, skoro CBA zawiadomiło prokuraturę w sprawie jego oświadczeń majątkowych.

W PO kwitną kluby dla „echangistów”. Niepowtarzalny minister Nowak spotykał się z kolegami z CAM Media i wymieniał się zegarkami. Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska, zapewne stwierdził, że rozmiar jednak ma znaczenie i chyba wymieniał się z kolegami całymi mieszkaniami.

CBA, która ma małe poczucie humoru, skierowała właśnie do zawiadomienie do prokuratury w sprawie Adamowicza, którym zajmą się prokuratorzy od zwalczania korupcji z Poznania:

 

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/cba-donosi-na-prezydenta-gdanska-podejrzenie-korupcji-adamowicz-spokojnie-czeka-na-prokurature,360800.html

 

To wszystko wina skoku cywilizacyjnego Tuska. Przed dojściem PO do władzy Adamowicz miał w miarę skromny majątek, ale wystarczyło parę lat rządów miłości i na oświadczeniu majątkowym Adamowicza wylądowało 7 apartamentów, dwie działki i kupa kasy. Widać prezydent Gdańska ma nosa do biznesu.

 

Tym bardziej, że platformerski Gdańsk kwitnie: Stocznia Gdańsk właśnie pada (a na jej ruinach powstaje megalomańskie muzeum Bolka), w centrum miasta nad Motławą straszą ruiny jeszcze z czasów II wojny światowej, świeci za to (pustkami) stadion po Euro 2012. A ludziom żyje się lepiej, szczególnie klientom Amber Gold, firmy gorąco wspieranej swojego czasu przez Adamowicza.

 

O dokonaniach Pawła Adamowicza (vel Budyń) pisaliśmy już dużo i często:

 

monsieurb.neon24.pl/post/71515,gdansk-czy-gotham-city

http://monsieurb.neon24.pl/post/72738,podaj-cegle

http://monsieurb.neon24.pl/post/74314,budyn-narobil-bigosu

 

Czy Adamowicz podąży tropem Arabskiego i zostanie wysłany profilaktycznie na placówkę dyplomatyczną? Do Berlina Wschodniego.

 

 

 

Kapelusz, okulary, nadęta mina: jak Adamowicz stylizuje się na Ericha Honeckera

 

KOMENTARZE

 • I jeszcze robi sobie z nas jaja
  http://www.youtube.com/watch?v=ISzMLkX6vjg
 • @Stanislas Balcerac
  Znajdzie się kij na niego.
  Tylko jeszcze trochę....
 • @jazgdyni 19:51:07
  Dobrze rokuje, że sprawą zajmie się PA z Poznania, gdańscy przedstawiciele tzw. wymiaru sprawiedliwości / PA, PO, SO - z niezłomnym i twórczym byłym preziem, co to o wszystko premiera się pytał/ są w trakcie wypracowywania praktyk reformujących polską procedurę karną obowiązujących tylko w Gdańsku i okolicach i jako tacy nie rokowaliby dobrze w sprawie Budynia, gdyby się takową zajęli.
 • "Prezydent Gdańska okradziony w Brukseli!"
  "Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został okradziony w Brukseli. Łupem złodzieja padła torba, w której znajdował się laptop, tablet, bezcenny kalendarz, w którym prezydent zapisuje wszystkie spotkania, a także sprawozdanie, które miało być tego dnia wygłoszone – donosi "Gazeta Wyborcza"."

  http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/prezydent-gdanska-okradziony-w-brukseli/zgq73

  http://www.youtube.com/watch?v=4uxgDRl8gDk

  Top Comments:

  "mdk0912 5 months ago

  Kurwa co za chory kraj . Bez sensu . Tutaj opłaca się być złodziejem , przekrętem i parszywą gnidą . Bezczelna sprzedała dupę za 100 tyś rozpłakała się a teraz chce 500 tyś odszkodowania . Żyć nie umierać w tym kretyńskim systemie . "

  "Jestem pewien swoich racji, moje argumenty przedstawię za jakiś czas. Wiadomo nie od dziś, że różne polskie instytucje różnie interpretują polskie prawo - powiedział reporterowi trojmiasto.pl Paweł Adamowicz, który przebywa obecnie w Brukseli."

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/439815,cba-zawiadomilo-prokurature.html

  http://www.youtube.com/watch?v=5W8FF3OOVyM

  http://www.youtube.com/watch?v=Gn2YHTGTqD8

  PS. Czy 500 000 EUR albo rekompensata budyniowa wyrowna straty moralne Prezydent Gdańska?
 • @Mr rM 18:05:46 Przepadł cały zapas budyniu znajdujący się w tej feralnej torbie.
  Tu nie chodzi o stratę materialną tylko o te tajemnice zawarte w laptopie i kalendarzu, ale ktoś może go "podskubywać" przez lata całe... Jak CBA węszy to zaraz ukradli laptopa i ważna papiery. To jak kiedyś prokurator Kapusta. Też miał jakieś niewygodne papiery, więc podjechał na Pragę i tam mu "skradziono". Ot i PO sprawie. Śmiech na sali. Rozumiem, że nagrany przez kamery napad przed hotelem sam sobie sfinansował. Ciekawy trop. Misterny plan zakładał dowód napadu, bo w przeciwnym razie jako domniemany oszust skarbowy nikt nie dałby mu wiary. No może tylko ci z PO. Przestępcy uczą się na błędach i plany działalności przestępczej są coraz bardziej dopracowane. Jak na męża stanu urzędniczego to jakiś gamoń albo niefrasobliwa niemota. Ważne dokumenty wystawiać na żer? Ale jak potrafił kombinować z podatkami to potrafił kombinować z zacieraniem śladów.Cały Gdańsk został przez niego okradziony, tzn. dopuszcza do inwestycji za setki milionów zł, których mogłoby nie być, albo ich koszt mógłby być znacznie mniejszy. Przykłady? Proszę bardzo:
  1. Baltic (PGE) Arena - całkowity koszt to ponad 750 mln zł (teren 120, budowa 560, ICT 90, inne ?)
  2. ECS - 170 mln zł (budowa 156, systemy ICT 15, inne ?) - doceniam ruch solidarnościowy i jego historię, ale takiego "pomnika" to nie wystawił sobie żaden prezydent.
  3. M II WŚ - ok. 300 mln zł bo budowa trwa. Tylko po co budować nad samą Motławą, gdzie wody gruntowe są już poniżej 1m, a muzeum będzie budowane na głębokości ponad 15m w tzw. suchej wannie, która kosztowała ok. 100 mln zł. Doceniamy tragedię II WŚ i wkład pokolenia walczącego na wszystkich frontach, ale sale ekspozycyjne mogłyby być nie w bunkrze pod ziemią, ale w obiekcie budowanym powyżej 0m n.p.m. Byłoby co najmniej o 100 mln zł taniej. To tylko 3 przykłady. Nie podaję tu całej listy nieprawidłowości i przewałów. To wszystko kosztują Gdańszczan, setki milionów zł, za które można by ułatwić życie mieszkańcom (ulice, przedszkola, tańsze opłaty i podatki lokalne, pomoc socjalna itp.). Biedny Pan Prezydent nie może teraz wykazać legalności posiadanego majątku, bo w jego zeznaniach majątkowych CBA znalazło nieścisłości (skoro zgłosili to do Prokuratora Generalnego, to nie może chodzić o pietruszkę). NO TAK MYŚLAŁEM. Kilka dni temu dowiedzieliśmy o możliwości popełniania przestępstw pan Adamowicza. CBA zawiadomiło Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi. Sprawą zajmie się Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu.A teraz się dowiadujemy że mu skradziono nośniki które mogły być w sferze zainteresowań CBA. Czyli jak w przypadku Gold Amber. Najpierw trąbiono w mediach "halo, uwaga idziemy do ciebie, mamy coś na ciebie" aby potem stwierdzić że materiał dowodowy gdzieś zapodział. Tak się dzieje za rządów POLszewii bo polskość to nienormalność i Polska to dziki kraj. A propos. Panie Graś jak tam stenogramy dotyczące afery cmentarnej. Dodam do tego pytanie do p.Ciecia-Grasia. A podworeczko u własciciela wysprzatane, liście zagrabione psie kupska zutylizowane??????. Sehr gut ?? Ps. A jak tam przetargi MSW i innych firm w tym POlicji, Komendy Głównej. Zapewne przetargi korupcyjne o których było głośno w prasie, i TVP, Ślepakura zagrzebała pod dywan?.
 • @Mr rM 18:05:46 GORZEJ JAK MU WCIĘŁO KSIĘGĘ PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW .
  Pojechał do Brukseli rozliczyć się z umowy o dzieło w sprawie budowy ścieżek rowerowych (obiecał 100 km w 2013 roku), budowy spowalniaczy na drogach, wprowadzenia tras szybkiego przejazdu dla przedstawicieli UE i UEFA. Złodziej złodzieja okradł i to w Brukseli gdzie w siedzibie UE siedzi największe zbiorowisko tej nacji. To ci heca !!!! Misterny plan zakładał dowód napadu, bo w przeciwnym razie jako domniemany oszust skarbowy nikt nie dałby mu wiary. No może tylko ci z PO. Przestępcy uczą się na błędach i plany działalności przestępczej są coraz bardziej dopracowane. Jak na męża stanu urzędniczego to jakiś gamoń albo niefrasobliwa niemota. Ważne dokumenty wystawiać na żer? Ale jak potrafił kombinować z podatkami to potrafił kombinować z zacieraniem śladów. Gdy czlowiek na celowniku CBA traci laptopa i swój notatnik, to jest nad czym się zastanawiać... No wybaczcie, ale tak waznych rzeczy nie zostawia się bez opieki, nie wystawia złodziejowi. Ja po prostu nie wierzę, że to był przypadek. Ten prezydent Gdańska często gubi różne rzeczy. Najchętniej gubi publiczną własność. Ale nie ukradli mu tych 7 mieszkań pod wynajem?
 • Co CBA i prokuratura znajdą w oświadczeniach majątkowych prezydenta Gdańska? Adamowicz: "Pomyliłem się kilka razy, ale czy to po
  Co CBA i prokuratura znajdą w oświadczeniach majątkowych prezydenta Gdańska? Adamowicz: "Pomyliłem się kilka razy, ale czy to powód, by odciąć komuś głowę?" http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/c8/c5/c8c5ee5685d64369d39f5c00a39811db.jpg Prezydent Gdańska przyznał, że "przy wypełnianiu oświadczenia majątkowego popełnił kilka pomyłek". Prokuratura w Poznaniu otrzymała w czwartek zawiadomienie CBA o możliwości popełnienia przez Pawła Adamowicza przestępstwa w związku z jego oświadczeniami majątkowymi.

  Adamowicz przyznał na czwartkowej konferencji prasowej, że "przy wypełnianiu oświadczenia majątkowego popełnił kilka pomyłek". Jako przykłady takich pomyłek wymienił nieumieszczenie w oświadczeniu jednego z posiadanych mieszkań oraz niższy wpływ z wynajmu mieszkań, niż faktycznie uzyskał z tego tytułu.

  Przepisując z jednego dokumentu na drugi, po prostu pomyliłem się

  - powiedział.

  Poinformował, że podał także nieprawdziwą wartość funduszy inwestycyjnych, tłumacząc to tym, że oświadczenia majątkowe wypełnia się w kwietniu, ale stan musi dotyczyć grudnia poprzedniego roku.

  Pomyliłem się kilka razy, ale czy to powód, by odciąć komuś głowę?

  - pytał.

  To były naturalne pomyłki, które mogły się przytrafić każdemu

  - stwierdził.

  Adamowicz odmówił podania na konferencji szczegółów dotyczących pomyłek.

  Nie chcę rozmawiać z prokuratorem za pośrednictwem mediów

  - oświadczył.

  Podkreślał przy tym, że "jego sytuacja materialna była zawsze jawna i w pełni dostępna dla organów kontrolnych". "Żadna złotówka nie była gdzieś ukryta w skrytkach, na Kajmanach czy gdziekolwiek i to wszystko było dostępne dla badających" - dodał.

  Adamowicz poinformował, że wraz z żoną jest właścicielem 7 mieszkań, z których 5 kupił, zaciągając kredyty. Podał, że obecnie ma do spłacenia ok. 1,3 mln zł. Przyznał też, że nigdy nie podawał w oświadczeniu informacji, że jest członkiem Rady Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

  Jestem w Radzie z urzędu i nie pobieram, i nikt tam nie pobiera, ani złotówki z tego tytułu, a w świetle tej ustawy podałem nieprawdę

  - powiedział.

  W czwartek do poznańskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie szefa CBA. Załącznikiem do tego zawiadomienia są dokumenty z przeprowadzonej przez delegaturę CBA w Gdańsku kontroli oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska. Jak poinformowała w czwartek PAP Hanna Grzeszczyk z poznańskiej prokuratury apelacyjnej, sprawą będzie zajmował się wydział ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji.

  CBA skontrolowało oświadczenia majątkowe prezydenta Gdańska z lat 2007-2012. Kontrola trwała od października ub.r. do czerwca 2013 roku. Przedmiotem była ich "prawidłowość i prawdziwość", sprawdzano też przestrzeganie przez prezydenta Gdańska ograniczeń i obowiązków, jakie przepisy nakładają na osoby pełniące funkcje publiczne.

  Centralne Biuro Antykorupcyjne w ub. tygodniu zdecydowało się zawiadomić Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi.

  Adamowicz na czwartkowej konferencji zaznaczył, że zgodnie z ustawą CBA ma na kontrolę tego typu tylko 9 miesięcy.

  Przez 9 miesięcy nie da się "przeczesać, sprawdzić wszystkiego", porozmawiać czy przeprowadzić postępowanie dowodowe

  - ocenił. Dodał, że wraz z żoną przekazali wiele wniosków dowodowych do sprawdzenia.

  Niestety, ustawa nie nakłada obowiązku przeprowadzenia postępowania dowodowego; oni to przyjęli, ale nic z tym nie zrobili

  - powiedział Adamowicz. Odmówił podania informacji, czego dotyczyły jego wnioski dowodowe.

  Prezydent Gdańska uważa, że ustawa o CBA powinna zostać zmieniona i powinna dawać możliwość przeprowadzenia postępowania dowodowego. Jako "drugi obszar pewnych wątpliwości" Adamowicz wymienił ustawę o ograniczeniu działalności osób sprawujących funkcje publiczne. Zdaniem Adamowicza "ta ustawa jest nieaktualna i należałoby ją znowelizować"

  lw, PAP http://wpolityce.pl/wydarzenia/64427-co-cba-i-prokuratura-znajda-w-oswiadczeniach-majatkowych-prezydenta-gdanska-adamowicz-pomylilem-sie-kilka-razy-ale-czy-to-powod-by-odciac-komus-glowe - Ps. BEZCZELNOŚĆ JEGO NIE ZNA GRANIC, ZRESZTĄ OCEŃCIE JEGO WYPOWIEDŹ I BUTĘ SAMI.
 • @Kula Lis 10:51:44 A mówili że nie da się przybić Budynia do ściany wielbiciela Lenina
  Z gęby widać ,że spotkanie z rozumem ,godnością i honorem go ominęło. Nie, frajerze. Głowy ci nikt nie odetnie palancie. Po prostu zostaniesz przecwelony w celi! Hahahahahahaha. Głowa twoja tam się bardzo przyda, zwłaszcza otwór gębowy w niej się znajdujący!!! W pierdlu będą go musieli izolować, jeśli zechcą, aby żywy stamtąd wyszedł:) . Zwykłych PITów nie potrafi wypełnić a tak dużym miastem rządzi. Super DYZMA z niego jest. Nie trzeba odcinać głowy p. Budyń. Wystarczy odwołanie lub dymisja. Gdyby zwykły obywatel pomylił się w oświadczeniu majątkowy, to jakie poniósłby konsekwencje p. Budyń? A no takie: Zwykły obywatel, zdarzało się, płacił karę za brak numeru NIP na piśmie do skarbówki, za nienabicie na kasie fiskalnej 20 gr, ponieważ prądu w tym czasie nie było, etc...etc... przecież to IDIOTA gdyby kto inny się pomylił - zwykły człowiek to bym już miał postawione zarzuty, komornika, skarbówkę i Bóg wie jeszcze kogo na karku... Ale równiejszym unym nic nie grozi. Ten osobnik to strasznie zachłanny wieprz. Nie przeszkadza mu zadawanie się z oszustami typu Plichta(Plichta to słup. POtrzebny tej mafii.), a wszystko dla kasiory. Obrzydliwy POmatolski budyń. No i te 7 mieszkań!!!! A przeciętnego Polaka najczęściej na jedno nie stać. Banda złodziei i kombinatorów. Drobna pomyłka, 9 mieszkań czy 12 co to za różnica, przy takiej ilości o pomyłkę łatwo. Ciekawe czy wpisał jako dobro uzyskane ciągnięcie samolotu OLT-EXPRES? Rozumiem, że za ciągnięcie było parę worków owsa dla wzmocnienia mięśni. Wszystko w normie. Każdy, prominentny działacz PO to krętacz, przewalacz, geszefciarz, słowem bez kwalifikacji do pełnienia publicznych funkcji. Taki od początku był dobór "kadr" w tej partii. Dużym plusem jest też przeszłość TW... PS Pomylił się w przepisywaniu mając do dyspozycji kompanię prawników, sekretarek itp. Bezczelny bęcwał. W peowskiej klice człowieka wsadza się do więzienia że ukradł batonika za 99groszy a to bydle kradnie i nic dalej jest prezydentem i jeździ po świecie za nasze pieniądze. W czasie rządów Platformy, podobno Obywatelskiej,rządzący "mylić się mogą" do woli. Zwykłemu obywatelowi i ludziom opozycji za takie pomyłki najchętniej obcięli by głowę.Rybka za 8,50 według niejakiej Pitery, była większym przestępstwem niż przekręty na miliony. Zwykły obywatel właściciel 7 mieszkań? Bezczelność, buta i arogancja! Sumienia i wstydu brak! Głowy tak mądrej i roztropnej nie należy jeszcze odcinać bo powinna jednak przed sądem złożyć obszerne wyjaśnienia co do swojego majatku uzyskanego ze stanowisk budżetowych, a tak na marginesie dlaczego 90% populacja pracowników budżetówki nie jest wstanie wiązać końca z końcem co miesiąć, ci pracownicy nie popełniają pomyłek w oświadczeniach majatkowych bo mają mało źródeł dochodu i majątku i mało możliwości uzyskania dodatkowych źródeł zarobkowania bo ustawy zabraniają takiej działalności urzędnikom, Budyń powinien za swoją niefrasobliwość i niedbalstwo ponieść przewidzinae prawem sankcje, tak jak każdy szeregowy urzędnik i funkcjonariusz podlegający tej ustawie, vide art 7 Konstytucji RP każdy jest równy wobec prawa
 • Wszyscy.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Eksperci od prawa do lewa biją na alarm: Władza wyśle cię do psychiatryka(oto co nam Polakom szykuje żydobolszewia i jej POmiot! zgroza!) http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/46999-527411381426170.jpg Każdy, kto trafi na parę miesięcy do więzienia za jazdę po pijanemu na rowerze czy szarpaninę z policjantem na manifestacji, może być bezterminowo umieszczony w ośrodku psychiatrycznym, jeśli za kratkami okaże się, że ma zaburzoną osobowość – zdecydowała sejmowa komisja pracująca nad projektem rządu Tuska. – To przepis typowy dla systemów totalitarnych – mówi „Gazecie Polskiej” prof. Monika Płatek.

  „Projektowana ustawa zawiera immanentne ryzyko nadużyć, polegających w szczególności na wymuszaniu zeznań, zmuszaniu do współpracy z policją i innymi służbami po odbyciu kary, a zatem stwarza zagrożenie dla funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego” – napisał w opinii przekazanej sejmowej komisji dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Prof. Janusz Heitzman: głupota i nonsens

  – Głupota, nonsens – komentuje prof. Janusz Heitzman, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, gdy czytamy mu przepis, który przyjęła komisja podczas posiedzenia 26 września. – Więzień przed wyrokiem nie był upośledzony i stwierdzono to dopiero w zakładzie karnym? Absurd, przecież upośledzenie rozwija się w zdecydowanej większości przypadków w dzieciństwie – mówi prof. Heitzman.

  Chodzi o art. 1 zgłoszonego przez Donalda Tuska projektu ustawy „o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób”. Określa on tak osoby, które zostały skazane na wyrok więzienia bez zawieszenia i „w trakcie postępowania wykonawczego (tj. w więzieniu – przyp. PL) stwierdzono u nich zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub zaburzenia preferencji seksualnych”.

  Protest psychiatrów – nie mniejszy niż „upośledzenie” – budzi też sformułowanie o „zaburzeniach osobowości”. Ma je według różnych ekspertów od kilkunastu do kilkudziesięciu procent społeczeństwa. – Twórcy tych przepisów wchodzą w działkę, na której się nie znają, chcą decydować o sprawach zarezerwowanych dla psychiatrów. To wywołuje oczywisty protest naszego środowiska – mówi prof. Heitzman. Jego zdaniem sprawcy przestępstw, zwłaszcza cięższych, mają z reguły niepoprawną osobowość. Tyle że nijak ma się to do odkrywania ich rzekomej choroby w więzieniu.

  Jak podkreślają w innej opinii przedstawionej komisji prof. Piotr Kruszyński i dr Marcin Warchoł, wśród zaburzeń osobowości wymienia się osobowość fanatyczną, pieniaczą, histeryczną, lękliwą czy bierną. Nie są one chorobą psychiczną.

  Tymczasem według projektu ustawy osoby z takimi zaburzeniami mają być przymusowo umieszczone w Krajowym Ośrodku Terapii Zaburzeń Psychicznych, o ile ich zaburzenia „mają taki charakter lub nasilenie, że zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego (…) zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 10 lat”.

  Prof. Monika Płatek: instrument do rozprawy z niewygodnymi

  Kto ma decydować o tym, czy więzień ma takie zaburzenia? Zgodnie z art. 9… dyrektor zakładu karnego. Do wniosku o psychiatryk dołączyć ma on informację o postępach w resocjalizacji oraz opinię psychiatryczną i psychologiczną.

  Pretekstem do przyjęcia ustawy ma być fakt, iż na wolność wyjść mają zbrodniarze z czasów PRL. Tyle że nie ma to nic wspólnego z treścią przygotowanego projektu. „Twierdzenie to nie odpowiada treści projektu, w którym nie ma mowy o tego rodzaju osobach” – stwierdza dr Piotrowski.

  Dlaczego rząd forsuje rozwiązanie, że ustawa dotyczyć ma osób, które nie miały na koncie wysokich wyroków? Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski tłumaczył w czasie posiedzenia komisji, że chodzi o orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka: „Trybunał dopuszcza możliwość izolacji osób przy spełnieniu określonych kryteriów, przesłanek, opinii biegłych. (…) Natomiast nie może to być powiązane z czynem”.

  – Mieliśmy do czynienia z wywołaniem przez ministra Gowina stanu zagrożenia, że oto na wolność wyjdą bestie, mordercy i gwałciciele – mówi prof. Monika Płatek. – Tymczasem projekt w obecnej postaci w ogóle nie dotyczy tych, którzy byli pretekstem do jego powstania – dodaje. Projekt mówi bowiem o skazanych na karę pozbawienia wolności, a zgodnie z polskim prawem do takich zalicza się osoby, które dostały wyrok od miesiąca do 15 lat. Wyroki 25 lat i dożywocia, wbrew potocznej opinii, w ogóle nie podpadają pod tę kategorię.

  – Ta ustawa może być instrumentem do rozprawienia się przez władzę z osobami niewygodnymi. Każdą władzę. Również jeśli rządy obejmie Jarosław Kaczyński, nie chcę, żeby miał taki instrument w ręku – stwierdza prof. Płatek.

  Więcej w tygodniku „Gazeta Polska”
 • @Kula Lis 12:10:35
  A tam już konowały załatwią taką osobę do końca życia. Opiszę jak konowały produkują wariatów w jednym ze szpitali wojewódzkich w Polsce. Przychodzi pacjent do przychodni z objawami lekkiej depresji co każdemu może się przydarzyć. Na dzień dobry dostaje silną dawkę depreksetinu i sulpirydu od bardzo miłej pani doktór z zapewnieniem,że leki zaczną działać po kilku dniach. Mimo niepokojących objawów połyka tabletki mając zaufanie do lekarzy . Po kilku dniach nagle doznaje pełnego odlotu . Olbrzymie lęki,problemy z sercem ,słuchem i wzrokiem. Przyjeżdża karetka ale jedynym szpitalem który może przyjąć jest tenże szpital psychiatryczny. Tam główny konował bierze go w obróbkę wmawiając chorobę urojeniową. Dostaje pernazynę i amitryptylinę w dużych dawkach po których nawet usiąść nie może i kręci się jak szalony. Oczywiście wiążą w pasy dają do izolatki. Ale pacjent zdaje sobie sprawę w jakiej znalazł się sytuacji i oddaje wszystko co ma. Po kilku dniach zaczyna je dokładać do leków rano tranxene. Lek który powinien być stosowany na noc robi spustoszenie w układzie nerwowym przyjmowany długo w silnej dawce. Pacjent jest załatwiony. Wychodzi ze szpitala aby do niego wrócić . Nikt mu nie pomoże bo mafia działa wszędzie i jest lojalna. Chyba, że znajdzie się ktoś znajomy albo sam na to wpadnie i zacznie w dzień brać pramolan a na noc estazolam. Opowiedziała mi o tym Córka dyplomowana po studiach pielęgniarka.
 • @Kula Lis 12:10:35
  Jak się POwybierało żydoniemieckich i żydobolszewickich POtomków, to i nie ma co się dziwić. Nasze polactwo lemingów tak wybrało razem z ruskimi serwerami. Nasze polactwo dalej uważa,że Polska to kraj demokratyczny, i że jest fajnie. Mam nadzieję,że to polactwo będzie tam zamykane jako pierwsze. Tusk a raczej ci którzy nim jak pacynką sterują powiela pomysł Stalina !!! "Czerwona zaraza nie zatrzyma się nigdy" !!!
  Już Stalin wpadł na pomysł umieszczania niewygodnych dla czerwonej zarazy ludzi, w szpitalach psychiatrycznych, które w pewnym okresie, po II WOJNIE ŚWIATOWEJ powstawały na terenie związku sowieckiego, jak grzyby po deszczu. Tusk po prostu ogrzewa stare, sprawdzone przez czerwoną zarazę pomysły! Trzeba nie pozwolić im uciec od odpowiedzialności ! "Bereza" w chlewniach Muczne, lub "Kibuce" dla tych skurwysynów i to wraz z całymi rodzinkami ! Wariat i kretyn od dnia Poczęcia z wytrzeszczem premierem!!! Każdy z nas na pewno oglądał filmy tzw.fantastyczne w których jakaś tyrania zamyka swoich przeciwników w psychiatrykach, czy tez zamyka tam ludzi myślących innymi kategoriami. Każdy myślał to tylko film, lub też myślał to było w systemach totalitarnych, i to nigdy nie wróci lub nigdy się nie zdarzy w realnej rzeczywistości, aż w III RP/PRLbis. Matoł i kretyn od dnia POczęcia z wytrzeszczem został premierem i fantastyka lub totalitaryzm może stać się faktem... Takich praw ani takich ustaw nie można tworzyć bez opinii szerokiego gremium fachowców, w tym przypadku są nimi lekarze psychiatrzy. I jeżeli ktoś stworzyć chce takie prawo, w jakiejś tylko sejmowej komisji, to sam jest DEBILEM, bo nie ma kompetencji, a wchodzi na grunt zarezerwowany tylko i wyłącznie dla psychiatrów. To ze Tusk jest NIEPEŁNO SPRYTNY, mogę stwierdzić po samym fakcie, że czyni próbę ingerencji w kompetencje lekarzy psychiatrów. Czyli sam chce stawiać ustawa - diagnozę, a w psychiatrii diagnozę sam sobie stawia tylko chory, czyli dla nas laików WARIAT, w tym przypadku premier. Możliwe, że nadszedł czas by po premiera zawitali panowie w białych kitlach z kaftanem, zanim podpali kraj...
 • ONI JUŻ PRZEGRALI APEL ANNY WALENTYNOWICZ O BOJKOT WYBORÓW
  To chodźcie dalej na wybory do europarlamentu, senatu sejmu i przezydenckie i wybierajcie żydów. Polaków ,patriotów na partyjnych listach wyborczych żydowskich partii -mafi poprostu nie ma. Jeśli są jacyś Polacy to są to kundle. Uczciwy patriota ,Polak nie chciał by z tą żydowską chołotą mieć nic do czynienia. Przyjdzie taki dzień że Polacy nie wytrzymają i nastąpi dzień zapłaty.Na latarniach będą wisieli zdrajcy a komu z żydów uda się uciec z Polski ten ocali swoje życie ale nie na długo.Polski wywiad znajdzie każdego zaprzańca który brał udział w zniewalaniu Narodu Polskiego .JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA Chodzenie na wybory i głosowanie na żydowskie partie to kolaboracja z żydami i będzie karana przez Polskie Państwo Podziemne. .Niech każdy kto będąc radnym w żydwoskiej partii PiS,PO,SLD,PSL czy RP dobrze się zastanowi.Jest jeszcze czas do wyborów aby zrezygnować ze współpracy z żydami i przejść na strone Narodu.Potem już będzie za póżno.Będziemy publikować nazwiska i zdjęcia zdrajców Narodu na internecie.Nie ominie ich kara za zdradę Ojczyzny.Rodacy ,organizujcie się w wyborach samorzadowych.Wybierajcie z pośród siebie najlepszych Polaków na radnych gmin,miast i powiatów.Na wujtów,burmistrzów i prezydentów miast.Odbierzemy władzę partiom żydowskim w samorządach i zmienimy ordynację wyborczą do sejmu na JOW.Zmienimy ustrój polityczny w Polsce.To my Polacy jesteśmy gospodarzami .Nasi goście nie bedą nam mówili jak mamy żyć.Apel o bojkot wyborów znajduje się na stroniewww.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA New York To chodźcie dalej na wybory do europarlamentu, senatu sejmu i przezydenckie i wybierajcie żydów. Polaków ,patriotów na partyjnych listach wyborczych żydowskich partii -mafi poprostu nie ma. Jeśli są jacyś Polacy to są to kundle. Uczciwy patriota ,Polak nie chciał by z tą żydowską chołotą mieć nic do czynienia. Przyjdzie taki dzień że Polacy nie wytrzymają i nastąpi dzień zapłaty.Na latarniach będą wisieli zdrajcy a komu z żydów uda się uciec z Polski ten ocali swoje życie ale nie na długo.Polski wywiad znajdzie każdego zaprzańca który brał udział w zniewalaniu Narodu Polskiego .JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA Chodzenie na wybory i głosowanie na żydowskie partie to kolaboracja z żydami i będzie karana przez Polskie Państwo Podziemne. .Niech każdy kto będąc radnym w żydwoskiej partii PiS,PO,SLD,PSL czy RP dobrze się zastanowi.Jest jeszcze czas do wyborów aby zrezygnować ze współpracy z żydami i przejść na strone Narodu.Potem już będzie za póżno.Będziemy publikować nazwiska i zdjęcia zdrajców Narodu na internecie.Nie ominie ich kara za zdradę Ojczyzny.Rodacy ,organizujcie się w wyborach samorzadowych.Wybierajcie z pośród siebie najlepszych Polaków na radnych gmin,miast i powiatów.Na wujtów,burmistrzów i prezydentów miast.Odbierzemy władzę partiom żydowskim w samorządach i zmienimy ordynację wyborczą do sejmu na JOW.Zmienimy ustrój polityczny w Polsce.To my Polacy jesteśmy gospodarzami .Nasi goście nie bedą nam mówili jak mamy żyć.Apel o bojkot wyborów znajduje się na stroniewww.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA New York http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031