Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Chłopcy z Placu Broni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W obliczu walki faszyzmu z komunizmem na Ukrainie, nasz kraj potrzebuje pilnie "rządu jedności narodowej". Najsłynniejszym takim rządem była WRON-a generała Jaruzelskiego a ostatni taki rząd w cywilu, drugi rząd Marka Belki, mieliśmy 10 lat temu.

Generał Jaruzelski poradziłby sobie z ukraińskim Majdanem w kilka dni. Niestety nasz mąż stanu jest już zbyt leciwy aby dowodzić oddziałami. A widać, że nikt go nawet o radę w sprawie Majdanu nie pytał. Szkoda, ponieważ generał Jaruzelski jest znanym na świecie specjalistą od pokojowego rozwiązywania konfliktów wewnętrznych i od powoływania rządów jedności narodowej, takich jak słynna niegdyś "Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego" (WRON).

Gdyby szef Kanału Pierwszego ukraińskiej państwowej telewizji nosił mundur, tak jak w czasach generała Jaruzelskiego w 1981 roku, to żadni posłowie "Swobody" by mu nie podskoczyli. Kiedyś to panował porządek, przynajmniej w Polsce.

Rząd jedności narodowej (w cywilnych ubraniach) rządził też Polską w latach 2004-2005, po sromotnym upadku skompromitowanego i skorumpowanego rządu Leszka Milera. Tzw. "drugi rząd Marka Belki" został zaprzysiężony przez prezydenta Aleksandra (Saszę) Kwaśniewskiego 11 czerwca 2004 i rządził sobie spokojnie aż do wyborczej wygranej PiS. Był to rząd podobny do aktualnego rządu Jaceniuka na Ukrainie, czyli rząd wybrany nie wiadomo właściwie przez kogo.

Tą kuriozalną sytuację w 2004-2005 roku opisuje Stanisław Michalkiewicz (cytat):

"...wskutek afery Rywina, kiedy to na tle podziału łupów doszło do konfliktu między lewicą laicką, a lewicą zwyczajną. Jak pamiętamy, wskutek tych nieporozumień, Siły Wyższe musiały przejść na ręczne sterowanie państwem, co objawiło się w postaci rządu premiera Marka Belki, do którego nie przyznawało się wprawdzie żadne parlamentarne ugrupowanie Umiłowanych Przywódców, ale który rządził sobie „mądrze i wesoło”, jak gdyby nigdy nic..."

Przez rząd Marka Belki przewinęły się znane postacie: Sławomir Cytrycki, Adam Daniel Rotfeld, Izabela Jaruga-Nowacka, Ryszard Kalisz, Mirosław Gronicki, Jacek Socha, Jerzy Szmajdziński, Michał Kleiber, Jacek Piechota, Jerzy Hausner, Wojciech Olejniczak, Andrzej Raczko, Marian Czakański i ojciec chrzestny kontraktu stulecia Pendolino Krzysztof Opawski.

Większość byłych ministrów w rządzie Marka Belki wciąż prosperuje w naszym raju skoku cywilizacyjnego. Na przykład sam Marek Belka rządzi w NBP a szefem jego kabinetu jest wyżej wspomniany Sławomir Cytrycki. Jacek Socha rządzi w PriceWaterhouseCoopers (PwC), w którym głównym ekonomistą jest Witold Orłowski, były doradca ekonomiczny Aleksandra (Saszy) Kwaśniewskiego. itd ...

Każdy sobie rzepkę skrobie, ale była grupa trzymająca władzę spotyka się przy okazjach pogrzebów, w najlepszej tradycji sycylijskiej. Ostatnio byli na pogrzebie ś.p. Krzysztofa Opawskiego, nieodżałowanego długoletniego szefa rady nadzorczej PKP, oddelegowanego na odcinek PKP już kilka tygodni po wyborczej wygranej PO w 2007 roku:

//monsieurb.neon24.pl/post/102328,przeklenstwo-pendolino

 

 

Solidarnie jak na wojnie: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

 

 

Z głębokim smutkiem
żegnamy naszego Przyjaciela
 
Krzysztofa Opawskiego
 
Łączymy się w bólu i żałobie


 

po Jego stracie
z
Rodziną i Najbliższymi


 

Marek Belka, Sławomir Cytrycki, Waldemar Dąbrowski,
Mirosław Gronicki, Michał Kleiber, Wojciech Olejniczak, Andrzej Raczko, Jacek Socha
 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031