Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Gruszka zasypana w bursztynach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bananowa republika od złotego melona do bursztynowej gruszki? Po wygranej PO w wyborach 2007 szefem ABW w Gdańsku został komendant policji z Lęborka, 36-letni Adam Gruszka. Amber Gold zebrał spoko swoje żniwo a gruszka spadła z wierzby dopiero teraz.

Gdańsk to matecznik Platformy oraz miasto w którym ludzie zdolni i ambitni mogą osiągnać wszystko. Prezydent miasta Paweł Adamowicz (ksywa "Budyń") dorabia się 7 mieszkań w okresie rządzenia PO, dziennikarz "Gazety Wyborczej" Józef Bąk dostaje propozycje pracy z lotniska Wałęsy i OLT Express, sędzia Ryszard Milewski jest uprzejmie dyspozycyjny na telefon a prowincjonalny aferzysta Marcin P. staje się pełnej gęby międzynarodowym finansistą i szefem Amber Gold.

W takim doborowym towarzystwie to i szef gdańskiej delegatury ABW nie może być kimś przypadkowym. Pamiętamy przecież wyborcze obietnice PO o tym, że "zasady zobowiązują". Kilka miesięcy po objęciu władzy przez PO (by żyło się lepiej) szefem ABW w Gdańsku zostaje więc 36-o letni Adam Gruszka, poprzednio komendant powiatowy policji w Lęborku. Komendant Gruszka dzielnie szefuje delegaturze ABW wysławiając się m.in. znalezieniem skradzionego Porsche. Chyba za to dostaje awans na stopień pulkownika, bo w innych dziedzinach ABW robi raczej mało.

Podczas szefowania Gruszki skrzydła w Gdańsku rozwija młody zdolny Marcin P. Spółka Amber Gold działa spokojne przez dwa lata, reklamuje się w największych gazetach i kradnie 600 milionów PLN. Likwidator odnajduje marne 30 milionów PLN czyli 5% sumy. Mówi się, że ludzie Amber Gold wywozili gotówkę samolotami, ale to nic, to mało istotny detal. Dla KNF i ABW ważniejsze jest przywalenie (jeżeli można) Kasom Stefczyka.

Mówi się też, że Gruszka to znajomy kaszubskiego posła PO, Kazimierza Plocke. Gruszka siedzi więc sobie na stołku szefa ABW w Gdańsku przez 6 lat. Podaje się do dymisji dopiero kilka dni temu. Mówi się o "zmęczeniu materiału".

Z pewnością nie chodzi o zmęczenie materiału dowodowego w sprawie Amber Gold, bo tego materiału dowodowego jest tyle co kot napłakał. Amber Gold to porządna profesjonalna piramida zarządzana przez rozwiedkę, więc śledztwo niczego nie wykaże. Założymy się? Nie będzie winnych (poza Marcinem P. i kilkoma statystami) i nie będzie odzyskanej kasy. Dlaczego? Dlatego, że tak działają rozwiedki. Bezkarnie.

Schemat Amber Gold nie jest nowy, 15 lat temu algierska wojskowa rozwiedka zmontowała podobny numer, ale na większą skalę. Na arenę cyrku dla ciemnego ludu został wypuszczony młody zdolny człowiek znikąd, niejaki Rafik Khalifa, aptekarz z wykształcenia (zdjęcie poniżej). Khalifa zaczął, tak jak magik na kokainie, "budować" imperium finansowo-biznesowe w Algierii i Francji (banki, telewizja, linie lotnicze itd.). My mieliśmy Amber Gold, Algierczycy mieli Khalifa Bank. My mieliśmy OLT Express, Algierczycy mieli Khalifa Airlines, która wynajęła kilkadziesiąt samolotów od Airbusa. Amber Gold był reklamowany przez Pawła Adamowicza, Khalifa był promowany we Francji przez francuskich polityków i celebrytów.

Młody, zdolny, anonimowy czyli Rafik Khalifa, algierski prototyp Marcina P.  

Tak jak Amber Gold, cudowne imperium Rafika Khalify zatrzymało się pewnego dnia w miejscu i okazało się, że zniknął miliard dolarów depozytów a sam Rafik Khalifa schował się w Londynie. Kilka tygodni temu Khalifa został przekazany władzom Algierii i tak jak Marcin P. siedzi sobie teraz w więzieniu. Mówi się, że Khalifa nic nie powie. O ile dożyje do procesu.

Pieniądze Amber Gold i Khalifa Bank krążą gdzieś po świecie. Jak to mawiają w filmach Barei: "No i co nam zrobicie?"

 

Obiecywali gruszki na wierzbie tuż pod nosem ABW

KOMENTARZE

 • Marcin P. w wersji algierskiej
  http://www.youtube.com/watch?v=ehuSL7ODsKU
 • By żyło się lepiej
  "Według nieoficjalnych informacji, Agencja Wywiadu straciła pieniądze z tzw. funduszu operacyjnego. Funkcjonariusz Agencji Andrzej M. miał rzekomo rozpisać wypłaty dla swojego informatora Dariusza S. Jak ustalił portal tvp.info, w śledztwie badano m.in. czy pieniądze te nie zostały ulokowane przez podejrzanych w jednej z piramid finansowych, za jakie prokuratura uważa Amber Gold czy Finroyal.":

  http://tvp.info/informacje/polska/agencja-wywiadu-stracila-15-miliona-zlotych/13789753
 • By żyło się lepiej (2)
  16.01.2014: "Ryszard Milewski ostatecznie usunięty z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Tak zdecydował sąd dyscyplinarny, w tym przypadku Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sędziowie uznali, że swoim postępowaniem Milewski uchybił godności urzędu, który sprawował. To wynik ujawnienia w 2012 roku przez media nagrania rozmowy telefonicznej, dotyczącej jednego z postępowań w sprawie Amber Gold."

  http://fakty.interia.pl/polska/news-sedzia-milewski-ukarany-przez-sad-dyscyplinarny,nId,1090562
 • @autor
  Zmęczenie materiału?

  Bardzo ciekawe, czym się tak zmęczył...
 • co się w tym Trójmieście dzieje ....!!??
  w niedzielę nad ranem rany kłute otrzymał syn Ryszarda Krauze . Jakiś ponoć zapijaczony młodzian sprzedaje kosę Krauze jr. oraz Jego ochroniarzowi...?....
  Niektórzy twierdzą ,ze to "karma" za działanie na szkodę mniejszościowych akcjonariuszy firm Petrolinvest Bioton Polnord...
  http://www.bankier.pl/forum/forum_o_petrolinvest,6,21,10000000252.html

  inni ,że to bezpieka pokazuje Ryszardowi skąd Mu nogi wyrastają..być może nie chciał wywiązać się z jakichś obowiązków.

  Niedawno media pokazywały Ryszarda K. jako bankruta , wyprzedającego się z resztek majątku, w efekcie czego spółki z nim kojarzone osiągały historyczne minima. Od Nowego Roku Bioton jak i Petrolinvest zaczynają wzrastać na dużych volumenach.
  Szykuje się nowy wałek ..?
  Przypominam ,że od niedawna Ryszard Krauze nie jest już przewodniczącym rad nadzorczych w tych spółkach , stanowisko to w Petrolinveście zajął Dukaczewski jr.
  gaz łupkowy na koncesji pod Gdańskiem....
  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1081996.html
 • @prawi co wiec 19:13:18
  rozbieżne relacje w sprawie bójki z użyciem noża w Sopocie.

  http://szybki.fakt.pl/aleksander-krauze-o-krok-od-smierci,artykuly,441526,1.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031