Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Parodia Rynku Pracy (PKP)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pociągi zderzają się, Pendolino rdzewieje na mrozie a główne posady w PKP są obejmowane przez ludzi Balcerowicza. W tym samym czasie towarzyszka Henryka Bochniarz dywaguje w "Wyborczej" o rynku pracy i potrzebnych kwalifikacjach. Czy oni drwią z nas?

Do czego prowadzi oligarchiczna struktura państwa, widzimy jak na dłoni w PKP. Krzysztof Opawski, człowiek powiązany ze służbami, były minister w rządzie Marka Belki i przewodniczący rady nadzorczej PKP zorganizował nam zakup Pendolino na miliardowy kredyt a następnie nagle umarł:

//monsieurb.neon24.pl/post/102328,przeklenstwo-pendolino 

Czołowe posady w PKP są obejmowane przez ludzi Leszka Balcerowicza. Po zarządach PKP i PKP Cargo, ludzie Balcerowicza wchodzą teraz także do spółek podległych. Kilka dni temu prezesem PKP Koleje Regionalne został Tomasz Pasikowski, doradca BRE Banku i były członek rady fundacji Balcerowicza o nazwie Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Czy to nie jest nepotyzm? 

PKP jest spółką Skarbu Państwa czyli naszą wspólną publiczną własnością, ale o losach spółki decyduje tylko jedna klika. Czy to jest normalne? 

O nachalnym nepotyzmie i kolesiostwie w PKP pisaliśmy już obszernie:

 

//monsieurb.neon24.pl/post/60660,skok-na-kase-pkp
//monsieurb.neon24.pl/post/58431,kolej-na-balcerowicza 

 

Wygląda na to, że "oni" drwią sobie z nas w żywe oczy. Przykład: wczoraj towarzyszka Henryka Bochniarz, szefowa nomenklaturowej federacji PKPP Lewiatan, dywagowała w "Wyborczej" na temat kwalifikacji potrzebnych w przyszłości na rynku pracy:
 

//wyborcza.pl/1,75248,15426876,Bochniarz__Na_edukacje_poszly_miliony__Gospodarka.html

 

Towarzyszko Bochniarz, dobrze wiecie, że najlepszą kwalifikacją jest przynależność klanowo-partyjna! Kto obsadza posady w LOT, PKP, PGE czy Tauronie? Wy sami:

 

//monsieurb.neon24.pl/post/88166,lewiatan-przejmuje-lot

 

Właśnie dowiedzieliśmy się, że atomowy geodeta, były minister Aleksander Grad, który przeszedł już przez PGE, będzie teraz robił w zarządzie Tauronu. Na czym on się zna i jakie ma kwalifikacje?

 

Pamiętamy dobrze jak Jan Krzysztof Bielecki ("pierwszy milion trzeba ukraść"), palił się publicznie do utworzenia tajemniczej "Komisji Nominacyjnej", która miała obsadzać wszystkie kluczowe posady w spółkach Skarbu Państwa. Mamy takie nieprzyjemne przeczucie, że owa "Komisja Nominacyjna" działa już od wielu lat:

 

//monsieurb.neon24.pl/post/98142,jak-bielecki-patriota-sie-stal

 

Przypominamy tylko jak ta klika zmontowała nam Polskie Inwestycje Rozwojowe:

 

//monsieurb.neon24.pl/post/99991,panstwo-to-ja-i-koledzy 

//monsieurb.neon24.pl/post/97698,petrolinvestycje-polskie

//monsieurb.neon24.pl/post/85675,stop-czerwonym-geszeftom

 

To są kpiny z ludzi. Czas chyba zacząć rewolucję obywatelską, tak jak na Ukrainie.

 

 

Dlaczego posady są rozdawane według przynależności klanowo-partyjnej? 

 

KOMENTARZE

 • By kumplom z PO żyło się lepiej
  http://www.youtube.com/watch?v=NRcwlusyURE
 • Bojkot wyborów apel Anny Walentynowicz
  Idea Jesteś tutaj:
  HomeIdea
  Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do debaty nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. Wyzwania te są gigantyczne, a stan naszego życia publicznego może budzić tylko przygnębienie. W tej sytuacji nie wolno nam ulec pokusie ucieczki w spokój życia prywatnego. Szybko bowiem ujawni się jego kruchość. W naszym wspólnym interesie leży podjęcie trudu odpowiedzialności za wspólne dobro, naszą Rzeczpospolitą. Jesteśmy głęboko przekonani, że podstawową powinnością stojącą dziś przed ludźmi, którym leży na sercu dobro Polski i kolejnych pokoleń Polek i Polaków jest stworzenie silnych ram przestrzeni politycznej, umożliwiających dyskusję o sprawach najwyższej wagi. Podtrzymanie tej kruchej więzi łączącej naszą wspólnotę polityczną jest nieodzownym warunkiem powodzenia wszelkich wysiłków modernizacyjnych.

  Po dwudziestu latach budowy nowego porządku widzimy, jak niesłychanie trudnym zadaniem jest modernizacja i jak duże zasoby — elity, normy, instytucje — trzeba posiadać, by odnieść sukces. Jej naiwne, powierzchowne, imitacyjne rozumienie odpowiada w dużej mierze za irytująco dużą ilość błędów, które popełniliśmy, ale wynika też dość jasno z kosztów katastrof narodowych ostatnich 200 lat. Brakuje nam jednolitej i wolnej od mikromanii narracji narodowej, sprawnego aparatu i nowoczesnej kultury państwa, kapitałów finansowych i społecznych potrzebnych do inwestycji i budowy nowoczesnych instytucji, ale też po prostu tysięcy ludzi, których talenty lub życie straciliśmy w wyniku eksterminacji, emigracji, czy po prostu braku możliwości rozwoju.

  W ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat Polska przeszła przez skumulowane w czasie wielkie kryzysy społeczne. Każdy taki wstrząs skutkował Wielkim Zerwaniem wartości społecznych – rozpadem ustalonych sposobów życia i modeli władzy, zerwaniem więzi społecznych, zużyciem zgromadzonych kapitałów zaufania. To zerwanie więzi nie jest jakimś złudzeniem wynikłym z nostalgii konserwatywnych intelektualistów, hipokryzji czy słabej pamięci. Można je obserwować w statystykach mierzących kondycję społeczną: emigracji, dzietności, przestępczości, uzależnieniach, rozwodach, gorszych wynikach edukacyjnych i zredukowanych możliwościach, czy wreszcie niskim poziomem zaufania.

  Ponieważ jednak człowiek jest istotą społeczną, ostatecznie po zerwaniu następuje powolny proces odbudowy więzi — zawsze już jednak w innej, dostosowanej do nowej rzeczywistości postaci. Mądre, cierpliwe budowanie sprawnych instytucji oraz ponowne zawiązanie rozerwanych więzów zaufania jest zadaniem stojącym dzisiaj przed nami.
  Instytut Sobieskiego
 • Wszyscy
  Szokująca lektura o tym, jak rozpłynęło się 35 milionów złotych... http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/94/c5/94c5f93a04083c8063e08b5bc10b1461.jpg Szokująca lektura o tym jak rozpłynęło się 35 milionów złotych: Upubliczniam raport Zespołu Doradców Gospodarczych TOR w sprawie spółki Inteko Sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest spółka Koleje Śląskie.

  Jest to wersja, jaką przesłano radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.

  Powtórzę tylko to, co już wcześniej powiedziałem publicznie: Jest to obraz kolesiostwa, niekompetencji i złodziejstwa osób z nadania władz samorządowych regionu rządzonego przez PO.

  Lektura dla ludzi o mocnych nerwach.

  Raport można przeczytać na mojej stronie internetowej.

  Jerzy Polaczek Ten pan na zdjęciu właśnie pokazuje, jak kraść "zgodnie z prawem", SLD pod tym względem to był pikuś. POlska w budowie ! PiS powinien mieć zespół zawiadamiający Prokuraturę o przestępstwach i szybko reagować. Jest pytanie czy złodziejska sitwa PO-RAŚ-PSL-SLD dalej będzie na Śląsku uzyskiwać tak wysokie poparcie?Czy do Ślązaków dotarło kto najbardziej szkodzi Polsce i Śląskowi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031