Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Dziś wygrywa miś

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Były szef MSZ Adam Rotfeld powiedział wczoraj, że Rosja przygotowywała się do konfliktu co najmniej od 7 lat. A pomimo tego Sikorski otworzył Rosjanom ze zmilitaryzowanego Obwodu Kaliningradzkiego bezwizowe wrota do północnej Polski.

Adam Rotfeld udzielił wczoraj wywiadu w "Wyborczej", w którym stwierdził (cytat): "Nie pasuje mi tu ani przymiotnik "niespodziewany", ani określenie "zimna wojna". Rosja przygotowywała się i przygotowywała świat do tego konfliktu od co najmniej siedmiu lat - od przemówienia prezydenta Putina w lutym 2007 r. na konferencji bezpieczeństwa w Monachium."

Tak się składa, że dziennikarz "Wyborczej" Marcin Wojciechowski napisał książkę o Rotfeldzie i w nagrodę dostał posadę rzecznika prasowego MSZ, który biega za Radkiem z włączonym Twitterem:

//monsieurb.neon24.pl/post/102052,radek-wundergaffe

Trudno nam uwierzyć, że Sikorski nie wiedział tego co wie Rotfeld, tym bardziej, że Sikorski wpychał się co rok na konferencję w Monachium, o której wspomina Rotfeld:

//monsieurb.neon24.pl/post/87198,sikorski-w-nocy-w-piwnicy

Mimo tego dwa lata temu Sikorski otworzył Rosjanom wrota do północnej Polski:

//monsieurb.neon24.pl/post/106660,wpuscil-rosjan-do-polski

Albo Sikorski jest dywersantem albo po prostu jest kretynem...

W międzyczasie Rosjanie mistrzowsko wygrywają walkę wizerunkową. Powyższy wizerunek misia umieściła kilka dni temu na swoim koncie Facebook 25-letnia rosyjskojęzyczna Ukrainka z Charkowa, która jeszcze miesiąc temu afiszowała na swoim koncie ukraińską flagę.

Podczas kiedy ukraińscy oligarchowie pozałatwiali sobie izraelskie paszporty i przenieśli swoje domy do luksusowych dzielnic Genewy i Londynu, rosyjskojęzyczni Ukraińcy patrzą z nostalgią i nadzieją na Rosję. Trudno im się dziwić. Poziom życia w Rosji jest 30% wyższy niż na Ukrainie, a dla prostych ludzi to oznacza 100 Euro więcej w kieszeni, co miesiąc.

Tym bardziej, że IMF w końcu zmusi Ukrainę (po latach bezowocnych nacisków) do nieuniknionych drastycznych podwyżek cen gazu od 1 maja, co odbije się na cenach detalicznych i wywoła dalsze niepokoje społeczne. A jaki rząd ma Ukraina to wszyscy widzimy. Co prawda, jak wiemy od Jerzego Urbana, rząd się zawsze wyżywi ale prostym ludziom lepiej nie będzie.

Nasi zacni komentatorzy być może nie wiedzą, że co roku w Dzień Zwycięstwa 9 maja na ulicach krymskiego Sewastopola defilowała rosyjska armia a siedziba jej sztabu generalnego znajduje się w centrum miasta, a nie za kolczastymi płotami. Sewastopol nigdy nie był odizolowanym Guantanamo.

A nagonka wściekłych majdańców z Kijowa na piękną panią prokurator z Krymu (zdjęcie poniżej) wywołuje tylko międzynarodową falę sympatii dla tej młodej pani, aż po daleką Japonię.

W tym samym czasie już chyba nikt nie czuje sympatii do wiedźmy kleptomanki Juli Tymoszenko, które chce "rozstrzelać kacapów" (co jest ukraińskim ekwiwalentem "dożynania watah" naszego męża stanu Radka Sikorskiego).

 

Rosja wygrywa mistrzowsko pojedynek wizerunkowy

 

KOMENTARZE

 • Wszyscy
  Gdyby Rosjanie weszli na Ukrainę to widząc dotychczasowe "sukcesy" ukraińskiej armii armii, zobaczymy najszybszy "blitzkrieg" od czasu II wojny światowej.......
 • Wszyscy
  Niemcy z jednej strony blokują sankcje Unii Europejskiej wobec Moskwy, a z drugiej wiodące koncerny niemieckie, ostentacyjnie wręcz współpracują z Rosją.

  W ostatnią środę media poinformowały o spotkaniu prezydenta Putina w jego rezydencji pod Moskwą z prezesem niemieckiego koncernu Siemens Joe Kaeserem. Było to pierwsze takie spotkanie prezydenta Rosji z wysokim przedstawicielem świata zachodniego po agresji Rosji na Ukrainę.

  Rozmowy jak pokazała to telewizja rosyjska, przebiegały w serdecznej atmosferze, wszak jak oświadczył prezes Siemensa jego firma jest obecna praktycznie w każdej gałęzi rosyjskiej gospodarki, a obecnie największym realizowanym kontraktem za 2,7 mld euro jest dostawa superszybkich pociągów, które będą kursowały na trasie Moskwa -Sankt Petersburg.

  Po wyjściu z rozmów, prezes Siemensa poinformował dziennikarzy, że jego wizyta w Moskwie odbywała się za wiedzą niemieckiego rządu, co więcej nie miał on nic przeciwko jej realizacji.

  Ale to przecież nie jedyny przykład, że Niemcy przedkładają miliardowe kontrakty z Rosją nad solidarność europejską. http://wpolityce.pl/polityka/188954-czy-sojusz-rosji-i-niemiec-znowu-zagrozi-polsce-co-mowia-nam-spotkania-prezydenta-putina-z-z-prezesem-niemieckiego-siemensa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031