Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kalisz czy Kijów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kwaśniewski stoi przed moralnym dylematem: przyznać się, że pracuje w cypryjskiej spółce Burisma dla postępowych sił ukraińskiej demokracji (czyli dla złodzieja i gangstera Kolomoyskiego) czy też wciąż udawać, że pracuje dla człowieka Janukowicza?

Ryszard Kalisz już wypina brzuch i przebiera nogami do Europarlamentu. Musi więc nieźle się wściekać na swojego protektora Aleksandra Kwaśniewskiego, że ten dla walizki dolarów wkopał się w kolejne ukraińskie bagno, tym razem poprzez kontrowersyjną cypryjską spółkę Burisma.

Smród skandalu Burisma może uderzyć rykoszetem w Kalisza i pogrzebać jego szanse na załapanie się 25 maja na intratną rentę w Brukseli. A za co wtedy Kalisz opłaci benzynę do Jaguara?

Nasze dzielne żurnalisty mainstreamu wieszają psy na Kwaśniewskim za to, że podobno pracuje w Burismie dla człowieka Janukowicza. My zaś twierdzimy, że spółka Burisma zmieniła właściciela i że Kwaśniewski pracuje de facto dla złodzieja i gangstera z Dniepropetrowska, Ihora Kolomoyskiego:

//monsieurb.neon24.pl/post/109091,cypryjski-cymes-kwacha 

Od wczoraj niemieccy dziennikarze wyciągają wnioski podobne do naszych:

//www.dw.de/who-are-hunter-bidens-ukrainian-bosses/a-17642254

Co więc zrobi Kwaśniewski ? Czy przyzna się, że pracuje dla gangsterskich sił postępu i demokracji (czyli Kolomoyskiego) czy też będzie dalej rżnął głupa i utrzymywał, że pracuje dla człowieka Janukowicza? Jeżeli Kwaśniewski przyzna się, że pracuje dla sił "postępu i demokracji" (co prawda gangsterskich i złodziejskich ale "politycznie poprawnych") to podtrzyma szanse Kalisza na załatwienie sobie 25 maja wieloletniej intratnej renty w Brukseli.

Co prawda Kolomoyski kilka dni temu groził, w imieniu  środowiska żydowskiego, śmiercią pewnemu gentlemanowi-separatyście z Dniepropetrowska, co zostało potwierdzone przez jego otoczenie (według dzisiejszego wydania "Financial Times"). Ale nawet jeżeli Kolomoyski jest sk...synem, to jest "poprawnym politycznie" sk...synem czyli demokratą pełną gebą, według starej maksymy służb specjalnych, cytowanej często w książkach specjalisty od tematu Johna Le Carre ("they are bastards, but they are our bastards").

 

Cała prawda, całą dobę 

KOMENTARZE

  • Kwaśniewski uważa się za "niezależnego dyrektora"
    Trwa gaszenie pożaru w spółce Burisma, poprzez lanie wody:

    «As an independent director, I will focus on the assessment of the global geopolitical environment and its impact on energy producers, which is exactly my area of expertise. Burisma Holdings is a leading gas producer in Ukraine and my support for the Company indicates my support for diversification of Ukraine’s energy supplies through increased local production», – commented Aleksander Kwaśniewski

    http://burisma.com/burisma-holdings-new-board-member-aleksander-kwasniewski-on-his-support-for-diversification-of-ukraines-energy-supplies-through-increased-local-production/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031