Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kwaśniewski robi u gangstera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy niewidzialna ręka rynku która dała robotę Michałowi Tuskowi w OLT Express dała też robotę Aleksandrowi (Saszy) Kwaśniewskiemu w cypryjskiej spółce Burisma? Pokazujemy skąd tajemniczej spółce Burisma wyrastają korporacyjne nogi.

Pomimo recesji i bezrobocia pewne polskie talenty są po prostu rozchwytywane. Dwa lata temu młody i utalentowany dziennikarz trójmiejskiej edycji "Gazety Wyborczej" Michał Tusk dostał ofertę pracy od nowo powstającej linii lotniczej OLT Express. Kilka miesięcy temu łowcy talentów dostrzegli talent biznesowy Aleksandra (Saszy) Kwaśniewskiego i w rezultacie nasz prezio wylądował w radzie dyrektorów cypryjskiej spółki Burisma, działającej na Ukrainie.

Burisma jest tak samo tajemnicza jak OLT Express i jego właściciel Amber Gold. Nic dziwnego skoro za wszystkimi tymi strukturami kryje się ta sama wizjonerska niewidzialna ręka rynku. Poszkodowani klienci Amber Gold złożyli niedawno pozew przeciwko Skarbowi Państwa. Tak jakby polskie państwo coś mogło w tej sprawie.

Czy nie łatwiej byłoby złożyć pozew od razu na Ukrainie, gdzie wyłądowały ukradzione miliony? Chociaż wątpimy, że poszkodowani klienci zgodzą się na rekompensatę w formie dyplomu uznania i Orderu Jarosława Wielkiego od nowego rewolucyjnego samozwańczego ukraińskiego rządu.

Wszyscy w Polsce biadolą, że Kwaśniewski pracuje dla człowieka Janukowicza, poza nami, ponieważ my twierdzimy od samego początku afery Burisma, że Kwaśniewski pracuje raczej dla gangstera-złodzieja i samozwańczego gubernatora Dniepropetrowska, Ihora Kolomoyskiego (zdjęcie poniżej).

Do rady nadzorczej spółki Burisma dołączyła w 2013 roku pani Anzelika Pasenidou, wcześniej zatrudniona w spółce Proteas Management Limited, będącą filią cypryjskiej kancelarii adwokackiej Andreas M. Sofocleous & Co LLC.:

//www.sofocleous.com.cy/proteas-management-ltd.php

Właściciel kancelarii pan Andreas Sofocleus utrzymuje od dawna dobre kontakty biznesowe z bankiem Kolomoyskiego (PrivatBank). Oto co pan Sofocleous mówił kilka lat temu (cytat):

"Dear employees of PrivatBank Cyprus branch! On the occasion of your 10-years anniversary let us congratulate you and deliver our warmest wishes to you. PrivatBank has already become a reliable partner of our company for a long time, and now our long term partnership have developed into strong friendship.

We hope to continue our mutual cooperation in the future!".

 

Ale do czego złodziejowi Kolomoyskiemu potrzebny jest lobbysta Kwaśniewski? 

 

 

Samozwańczy premier i samozwańczy gubernator Dniepropetrowska

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031