Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Miś i przyjaciele

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sowa ma przyjaciół. Miś też. Michał (Miś) Kamiński najpierw znalazł sobie bogatych mafijnych przyjaciół na Ukrainie (ale z kontami w Szwajcarii) a potem załatwił sobie miejsce na euro-wyborczej liście PO w regionie graniczącym z Ukrainą. Za friko?

Skoro taśmy prawdy ujawnione przez "Wprost" pokazują skalę politycznego kupczenia PO ("zasady zobowiazują"), to zastanówmy się w jaki sposób bezpartyjny europoseł Michał Kamiński wylądował wiosną na euro-wyborczej liście PO w Lublinie? PO jest jak wiemy partią oportunistów ("Zbycho, Rycho i kamieni kupo"), a Miś Kamiński też wygląda na zaradnego polityka, zmienia etykietki polityczne według koniunktury i przybiera na wadze. Widać jest dobrze karmiony w restauracjach.

Czy PO odstąpiło Misiowi miejsce na swojej liście wyborczej w Lublinie za friko?

Może warto popatrzeć szerzej na działania Misia? Od pewnego czasu Miś spiknął się z ojcem chrzestnym ukraińskiej mafii niejakim Vadimem Rabinowiczem. O Vadimie pisaliśmy już obszernie, spędził od 8 lat w wiezieniach za machlojki finansowe, ale na fali nowej demokracji 1991 roku wyszedł na wolność i ponownie rozwinął skrzydła. Stał się nawet bohaterem książki znanego niemieckiego dziennikarza śledczego Juergena Rotha ("Der Oligarch", 2002). Dziennikarz dostał ofertę 300 tys Euro za "niepisanie" książki, "ofertę" odrzucił i książka ukazała się.

Rabinowicz działa razem z koszernym rzeźnikiem z Odessy, złodziejem oligarchą Ihorem Kolomoyskim (o którym również bardzo obszernie pisaliśmy). Obaj gentlemani założyli nawet kontrowersyjną organizację pod nazwa "Europejski Żydowski Parlament", w którym Miś Kamiński zaczął się entuzjastycznie udzielać. Z jakiś tam powodów.

Rabinowicz i Kolomoyski finansują swój lobbying w Brukseli poprzez dwie szwajcarskie spółki, przejęte w kwietniu 2013 roku. Są bardzo efektywni, udało im się zapędzić w kozi róg nawet gwiazdora PO, byłego premiera Jerzego Buzka. 

Rabinowicz i Buzek

 

 

Kolomoyski zbił swoją fortunę w latach 90-tych przejmując aktywa przemysłowe w zamian za łapówki wpłacane na konto byłego premiera Pavlo Lazarenko (który właśnie skończył odsiadywanie 10 lat więzienia w USA za pranie brudnych pieniędzy). Od tego czasu metody Kolomoyskiego się nie zmieniły.

 

Co pozwala nam snuć pewne hipotezy na temat warunków na jakich bezpartyjny Miś Kamiński uzyskał miejsce na euro-wyborczej liście PO w Lublinie. 

 

Rabinowicz i Kamiński

 

Rabinowicz i Kolomoyski

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031