Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Nie jest bezpiecznie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Radek chciał się pochwalić na Twitterze, że Polska jest bezpieczna i machnął jakimś badaniem. Popatrzyliśmy na to badanie (Global Peace Index 2014) i odkryliśmy, że Polska plasuje się za Czechami, Słowenią, Słowacją i Węgrami. I nawet za Katarem.

Któż mógł zapomnieć Sir Laurence Oliver grającego role nazistowskiego dentysty psychopaty w "Maratończyku", który boruje zęby Dustina Hoffmanna pytając się bezustannie "is it safe?" (wideo na końcu wpisu).

Inny wybitny przedstawiciel brytyjskiej elity, dyplomowany oksfordczyk Radek Sikorski, boruje nam bezustannie w głowie swoimi złotymi myślami, produkowanymi całodobowo na Twitterze.

Wczoraj Radek pochwalił się, że Polska jest wśród najbardziej pokojowych (bezpiecznych) państw świata, według wyników badań "Global Peace Index 2014":
 

Retweetet von Radosław Sikorski

 Poland MFA @PolandMFA· 21. Aug.

#Polandamong most peaceful countries in the world, ranked 23 in the Global#PeaceIndex 2014@GlobPeaceIndex//www.visionofhumanity.org/#/page/indexes/global-peace-index/2014/POL/OVER …


Co prawda podchodzimy sceptycznie do takich badań, no ale dobra, popatrzyliśmy bliżej na to co tam mądrzy poustalali. O kryteriach rankingu (na. rozmiar terroru politycznego w danym kraju, ilość demonstracji czy też relacje z sąsiadami) nie będziemy dyskutować, pozostawiamy to specjaliście czyli generałowi Koziejowi z Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), za to w końcu mu płacimy a nie za paradowanie na defiladach.

 

Polska znajduje się na 23 miejscu "Global Peace Index 2014", ale kiedy patrzymy jak plasujemy się wobec naszych sąsiadów z Europy środkowej, to stają nam włosy na głowie. Wyprzedzają nas Czechy (miejsce 11), Słowenia (miejsce 14), Słowacja (miejsce 19) a nawet Węgry (miejsce 21), kraj rządzony jak wiemy przez despotę Orbana, którym lewacy od Brukseli po Warszawę straszą małe dzieci w postępowych bezpłciowych przedszkolach.

 

//www.visionofhumanity.org/#/page/indexes/global-peace-index

 

Jak to jest, że nasza fajna Polska jest mniej bezpieczna (pokojowa) niż nasi sąsiedzi? Czy można zwalić winę na terrorystę Brunona K., który wraz z oficerami ABW chciał obalić demokrację przy pomocy czterech ton nawozu? Lub na podstępnego Antoniego Macierewicza, który perfidnie rozwiązał WSI, osłabiając przez to potencjał obronny kraju?

 

A może chodzi o coś zupełnie innego, np. o zgniłe państwo, które jak wiemy istnieje tylko formalnie ... ?

 

Dlaczego Polska jest mniej bezpieczna niż jej sąsiedzi z Europy środkowej?

 

KOMENTARZE

 • @Nathanel 21:26:19
  Może "oficer prowadzący" ze starych, dobrych czasów? Ale cicho sza o tym...
 • Cny Nathanelu
  ten oficer jest pewnie rektorem jakiejś uczelni wojskowej i z tego powodu ma na mundurze łańcuch rektorskiego splendoru.
  Pasuje to do munduru jak pięść do nosa ale przynajmniej nie przywdział gronostajów i purpury (to by dopiero była obraza Boska i naruszenie regulaminu mundurowego).
 • Artykuł do kitu
  Węgry mają 21 miejsce, Polska 23 a USA 101. Naucz się czytać bez emocji autorze. Czy w tym kraju wszyscy jadą na jakiś prochach pobudzających, że fakty interpretują według zaprogramowania przez media.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031