Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Wojna Oligarchów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Raport niemieckiego wywiadu oskarża najemników złodzieja oligarchy Ihora Kolomoyskiego o bombardowanie fabryki innego oligarchy Dmytro Firtasha. Jesteśmy chyba świadkami kolejnego etapu marszu spontanicznej obywatelskiej rewolucji na Ukrainie.

Ukraińska demokracja jakiej świat jeszcze nie widział przemaszerowała wczoraj w wozach bojowych po centrum Kijowa. Ukraińscy żołnierze walczący na wschodzie Ukrainy dostają 200 dolarów żołdu (2500 UAH) ale ukraińscy oligarchowie przeliczają nową demokrację na miliony. Jesteśmy świadkami pierwszych podchodów do poważnych przetasowań biznesowych. 

Według dokumentów niemieckiego wywiadu opublikowanych przez niemiecką prasę, batalion najemników "Dniepr" złodzieja oligarchy Ihora Kolomyskiego ostrzelał rakietami zakłady chemiczne "Stirol" w Gorłowce, które należą do innego oligarchy Dmytro Firtasha:


 


Na biednego nie trafiło, Firtash to człowiek szefa jednej z mafii (grupa sołncewska) Siemiona Mogilewicza, posiadającego obywatelstwa ukraińskie, rosyjskie, izraelskie i węgierskie. Już wcześniej Firtash dostał ostrzeżenie, że znalazł się nie po tej stronie demokracji, kiedy w aresztowano go w marcu w Wiedniu na polecenie FBI i wypuszczono za astronomiczną kaucją.

 

Według niemieckiego wywiadu Kolomoyski ma plany przejęcia aktywów tzw. "złych" oligarchów (min. kumpla Radka, Rinata Achmetowa), dlatego też absolutnie nie chce aby rząd Ukrainy prowadził rozmowy z separatystami w Doniecku, jako że w tamtym regionie znajdują się smakowite przemysłowe kąski na które Kolomoyski ma apetyt.

 

Cytując Stanisława Michalkiewicza, walka o pokój na Ukrainie potrwa aż do ostatniej kropli krwi. To nie jest nic nowego dla czytelników książek Fredericka Forsytha takich jak np. "Psy Wojny": http://pl.wikipedia.org/wiki/Psy_wojny

 

Wojna to ekonomia. Na wojnach większość traci, pewna mniejszość zyskuje...

 

By żyło się lepiej.

 

 

KOMENTARZE

 • Niewypały ?
  Jakieś te rakiety... nieprzekonywujące. Rzecznik prasowy "Stirolu" opowiadał o katastrofie ekologicznej którą może spowodować ostrzał, co zostało zilustrowane kadłubem rakiety leżącej na kamyczkach przed budynkiem. Budynek cały, szyby w oknach są, tylko rakieta uszkodzona. I porysowana przez kamyczki. Leciała, zmęczyła się i usiadła. Mało bojowa. Następny przykład bardziej groźny. Rakieta wpadła w kamyczki i pogięło ją okrutnie. Jaką głowicę miał ten egzemplarz: burzącą, czy agitacyjną ?
  I trzeci nosiciel apokalipsy - ten wbił się w trawę koło torów kolejowych. Wokół świeża zieleń; brak śladów wybuchu czy spalenizny. Czy taki jest efekt działania systemów grad lub huragan ? Co innego słyszę, co innego widzę - jak żyć...
 • @j100dulski 00:06:23
  Tak, na wideo wygląda to niegroźnie.
 • Jak przystalo następcom sprzedsawcow biżutereii carskiej nawet dworowi angielskiemu
  slota i diamentów Kolymy i Workuty, zboża ukraińskiego oraz organizatorow ZSRR i transferu technologii nawet nuklearnych oligarchowiue poosowieccy dysponują nie milionami lecz miliardami dolarów i euro i zatrudniaja w sqwych fundacjach naszego pomarAŃCZOWEGO LECZ RACZEJ MILIONOWEGO KACYKA KWAŚNIEWSKIEGO.
  Ale ukraińska czarna dziura na dlolary i euro może być za duża także dla Obamy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031