Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Gdański sokół maltański

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wystrugany z banana nowy sokół maltański twierdzi, że nie uczy się angielskiego na Malcie za pieniądze europejskich podatników. Za to już wcześniej wydał na swoją naukę angielskiego 400 tys. PLN z pieniędzy polskich podatników, poprzez KPRM.

Duńska premier Helle Thorning-Schmidt była długo faworytką na posadę Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Thorning-Schmidt zna nie tylko biegle angielski i francuski ale do tego ma stopień magistra administracji europejskiej, uzyskany w "College of Europe" (Bruges i Natolin). Ale Thorning-Schmidt jest zbyt ładna i fotogeniczna, pamiętamy jak w grudniu zeszłego roku Cameron i Obama kleili się do niej pozując do spontanicznego "selfie" na stadionie w Afryce Południowej.

 

 

Można zrozumieć Angelę Merkel, że jako królowa Europy nie chciała ona być przyćmiona na posiedzeniach Rady Europejskiej przez atrakcyjną i popularną księżniczkę Thorning-Schmidt. A z Tuskiem takiego ryzyka nie ma, wręcz przeciwnie, zgięty pokornie do pasa i całujący Merkel po rękach parobek Tusk jest chodzącym dowodem na to, że europejski front wschodni Berlina jest pod kontrolą.

 

 

Niektóre media podawały, że Tusk pojechał uczyć się angielskiego na Maltę. Tusk to zdementował. Ale może chodziło raczej o "Malta Café", knajpę w Olsztynie, której właścicielem jest lokalny szef PO?

http://monsieurb.neon24.pl/post/99891,maltanski-capo-po

 

Dwa lata temu Malta sama przyleciała do Tuska. Jeden z samolotów wynajmowanych przez słynny OLT Express, dla którego pracował Michał Tusk (vel Józef Bąk) został wyczarterowany wraz z załogą od linii lotniczej "Air Malta":

 

http://monsieurb.neon24.pl/post/70847,sokol-maltanski-sp-iad

 

Gdyby Tusk poleciał na Maltę, mógłby tam skonsultować się na temat Brukseli z byłym maltańskim komisarzem UE, Johnem Dalli, który został oskarżony o korupcję i zmuszony do podania się do dymisji w październiku 2012 roku. Dalli chciał podobno 60 milionów Euro od szwedzkiego koncernu "Swedish Match" za interwencję w celu zmiany pewnych europejskich regulacji przemysłu tytoniowego.

 

W ramach "Polish Your English" Tusk mógłby na przykład spytać się byłego maltańskiego komisarza Dalliego o ekspercką opinię na temat tego jak najlepiej tłumaczy się na język angielski określenie "ch.., d.. i kamieni kupa"...


 

Czy będą sobie nawzajem polerować angielski wieczorami w Brukseli ?

 

Sokół maltański okazał się podróbką – czy historia się powtórzy?

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Michał Tusk (vel Józef Bąk) . Co to znaczy ?
 • @Siedzący Byk 18:14:52
  "Dla jednych Michał Tusk (31 l.), dla innych Józef Bąk. Ale to przecież ta sama osoba - syn premiera. Bo współpracując z Marcinem P., prezesem Amber Gold, syn premiera wysyłał teksty ze skrzynki pocztowej zarejestrowanej na Józefa Bąka.

  2005 r. - syn premiera rozpoczyna współpracę z "Gazetą Wyborczą". Pisze głównie o komunikacji, PKP i lotnictwie.

  2011 r. - jako dziennikarz "Gazety Wyborczej" syn premiera miał przeprowadzić wywiad z dyrektorem linii OLT Express Jarosławem Frankowskim. Jak ustalił "Wprost", Michał Tusk nie tylko sam napisał pytania, lecz także udzielił na nie odpowiedzi.

  Kwiecień 2012 r. - młody Tusk rozpoczął pracę na gdańskim lotnisku jako specjalista ds. analiz ekonomicznych i marketingu. Jednocześnie podjął współpracę z OLT Express. Miał za zdanie zajmować się obsługą prasową oraz analizą ruchu lotniczego. Ale jak twierdzi Marcin P., aresztowany właśnie prezes Amber Gold, jako pracownik Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy młody Tusk miał przekazywać tajne informacje szefostwu OLT.

  Lipiec 2012 r. - Michał Tusk dostaje ostatnią pensję od OLT Express. Wystawił fakturę na 5500 zł plus VAT."

  www.se.pl
 • Dlaczego @AdNovum zbanował te wpisy?
  ?
  Sprawa Żydów(?) @Klincz'a, @Opolczyka, Piotra Bein'a i @AdNovum. Cz. 2 http://goo.gl/VI3n5X
 • @Stanislas Balcerac 19:02:06
  Dziękuję za wyjaśnienia.
  Transport, energetyka ... taaak. Tam jest dobrze. Zatrudnić kolesia na 2 dni po czym zwolnić. Odprawy sa wolne od podatku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930