Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Wszystko na sprzedaż

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Telewizja TVN jest – tak jak jej gwiazdy – młoda, piękna i ponętna. Podobno każdy by chciał ją mieć. TVN ma tylko 18 lat a oferuje się już trzeciemu z kolei inwestorowi. Ale wystarczy bliżej przyjrzeć się TVN by zauważyć od razu, że coś tu śmierdzi.

Francuzi z Canal Plus wytrzymali z resortową TVN tylko trzy lata. Właśnie huknęła wiadomość, że Canal Plus i ITI wspólnie oferują 51% akcji TVN na sprzedaż:

//wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,16820529,TVN_na_sprzedaz__Wsrod_zainteresowanych_m_in__Time.html#BoxSlotIMT

Francuzom się nie dziwimy. Ich celem była fuzja platformy "n" i Canal Plus Polska, tak aby polepszyć rentowność ich telewizji płatnej w ramach nowej skonsolidowanej platformy nc+. Wejście kapitałowe w samą TVN odbyło się na życzenie ITI, która stała na granicy bankructwa. W międzyczasie resortowa ITI pozwijała się z Legii, sieci kin Multikino i portalu Onet.
 

Ale ratowanie ITI nie jest celem biznesowym Francuzów, którzy mają swój własny model biznesowy. Francuzi z Vivendi (właściciel Canal Plus) mają 14 miliardów $ gotówki ale stawiają na nowe dynamiczne biznesy medialne, które np. będą konkurencją dla amerykańskiego Netflixu a nie na tradycyjne głupawe stacje telewizyjne, które bombardują reklamami proszku do prania gospodynie domowe, bezrobotnych i emerytów, tak jak to robi TVN.

 

Po raz kolejny rozpoczęło się więc szukanie nowego inwestora dla TVN. Największe szanse ma niemiecki RTL, który specjalizuje się właśnie w głupawych programach dla mikrocefali, tak jak TVN. RTL chciał już kiedyś wejść to Polsatu, ale go grupa wrocławska wyrolowała (grupa wrocławska kontroluje Solorza).

 

Mówi się też na nowo o amerykańskim Time Warner, który ma sieć telewizji z naszym regionie, nazwaną CME Entreprises. Problem w tym, że CME już była udziałowcem TVN w okresie otwierania telewizji w połowie lat 90-tych. Amerykanie dostarczyli siermiężnemu Walterowi z PRL niezbędnego know-how i kapitału, obejmując 33% akcji TVN ale zostali szybko wykopani przez resort ITI. Podobno nie wraca się dwa razy do tej samej rzeki:


//monsieurb.neon24.pl/post/20405,time-warner-ma-problem-z-tvn 

 

Tym bardziej, że w porównaniu z połową lat 90-tych dzisiaj o wiele bardziej uważa się na ewentualne problemy prania brudnych pieniędzy. A TVN jak wiemy powstała z wypranych milionów $, które przelano do Polski w wizjonerskich latach 1988-91, pokrywających się czasowo z aferą FOZZ.

 

Transfery szemranej kasy szły z Panamy poprzez Luksemburg i nie miały nic wspólnego z oficjalną legendą o utworzeniu przez Wejcherta i Waltera małej spółki polonijnej o kapitale 4 tys. marek zachodnioniemieckich. Poza nazwą ITI, która pojawia się w kilkunastu dyskretnych spółkach ulokowanych na Antylach holenderskich, Panamie, Jersey, Irlandii, Szwajcarii i innych jeszcze miejscach.

 

Towarzyszu Walter, wicie, rozumicie, z tej kasy trzeba się będzie rozliczyć ...

 

Drogie francuskie perfumy nie zakryją potężnego smrodu

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31