20 lat lat po aferze "Olina" w KPRM mamy być może aferę Misia Kamińskiego. To, że KPRM zaczyna przypominać stodołę z otwartymi wrotami do której każdy może wejść, jest nadzwyczaj niepokojące. Wysłaliśmy więc zawiadomienie do ABW.

On Thursday, January 29, 2015 9:59 AM, Stanislas Balcerac wrote:

W związku z podejrzeniem działania na niekorzyść państwa, działania na rzecz obcego wywiadu i korupcji, składam poniżej zawiadomienie w sprawie MICHALA KAMINSKIEGO, pracownika izraelskiej firmy wywiadowczej Prism Strategy Group. MICHAL KAMINSKI, były eurodeputowany, został zatrudniony przez Prism Strategy Group w końcu października 2014 roku. Prism Strategy Group ma biura w Tel Awiwie i Pradze i jest oficjalnie kierowana przez 32-letnią Czeszkę o nazwisku BARBARA FIALA. Prism Strategy Group podaje, że zajmuje się marketingiem politycznym oraz koordynacją inwestycji w spółki technologiczne. BARBARA FIALA ukończyła prywatny uniwersytet "Interdisciplinary Center Herzliya" i pracowała jako analityk w "Interational Institute for Counter-Terrorism" także w Herzliya. Obie instytucje maja powiązania z izraelskim wywiadem i sztabem głównym armii. Informacja o udziałowcach Prism Strategy Group jest niedostępna. 
 
MICHAL KAMINSKI podał w mediach, że doradza premier KOPACZ w sprawach ukraińskich. Media opublikowały też zdjęcia MICHALA KAMINSKIEGO wchodzącego do KPRM wejściem dla pracowników. Brak jest jednak informacji o jakiejkolwiek umowie wiążącej MICHALA KAMINSKIEGO z KPRM. Prism Strategy Group doradzała za to w zeszłym roku w kampanii prezydenckiej jednego z kandydatów na Ukrainie. 
 
Zachodzi więc podejrzenie, że MICHAL KAMINSKI, jako lobbysta Prism Strategy Group, ma nieograniczony dostęp do premier KOPACZ i może wpływać na kształtowanie polskiej polityki w sprawie Ukrainy niekoniecznie zgodnie z interesem państwowym. BARBARA FIALA odwiedzała wielokrotnie Warszawę w ciągu ostatnich miesięcy.
 
W związku z powyższym wnoszę o podjecie działań mających na celu wyjaśnienie zakresu operacji podjętych przez MICHALA KAMINSKIEGO i Prism Strategy Group wobec premier KOPACZ i KPRM.
 
Z poważaniem,

Stanislas Balcerac
 
 
 

Pewne podobieństwo