Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

007 od siedmiu boleści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kłam ale nie daj się złapać" tak mawiał as wywiadu PRL Marian Zacharski. Marek Dąbrowski (człek Balcerowicza), który od 20 lat łapie intratne kontrakty na Ukrainie i w Rosji, dał się złapać na kłamstwie o swoich kontaktach z ukrainskimi oligarchami.

Ekonomista Marek Dąbrowski (zdjęcie) był wiceministrem u Balcerowicza, wiceprezesem NBP i współzałożycielem fundacji CASE. Dąbrowski napisał też kilka książek wspólnie z Janem Vincentem Rostowskim. Przez kilka lat Dąbrowskiego opłacał słynny finansowy spekulant George Soros. Od wielu lat Dąbrowski kolekcjonuje intratne kontrakty konsultingowe od fundacji i instytucji międzynarodowych. W 1998 roku Dąbrowski założył fundację CASE Ukraina. Dzisiaj wykłada w Moskwie. 

Znajomi zagraniczni dziennikarze zadali Markowi Dąbrowskiemu pytanie czy zna ukraińskiego złodzieja oligarchę Ihora Kolomoyskiego i czy był proszony o lobbowanie na rzecz PrivatBanku w Polsce, u swojego kolegi Leszka Balcerowicza, kiedy ten był prezesem NBP. Pisaliśmy o tych próbach lobbyingu:


monsieurb.neon24.pl/post/118703,szpieg-cia-u-balcerowicza

 

Pytanie o Kolomoyskiego wywołało u Marka Dąbrowskiego prawdziwą furię. Zaczął wygrażać dziennikarzom procesami sądowymi, grzmiąc o powrocie komuny i prześladowaniach. Jęczał strasznie (tekst poniżej). Stwierdził, że wie tylko że PrivatBank to jakiś duży bank, tylko tyle, ale więcej o banku nic nie wie. Kolomoyskiego nie zna. A w ogóle to od lat nie zajmuje się już Ukrainą.

 

To ciekawe, ponieważ powyższe zdjęcie pokazuje Dąbrowskiego udzielającego w dniu 15 października 2014 roku wywiadu ukraińskiej telewizji BTB, która jest własnością Narodowego Banku Ukrainy.

 

A oto kopia korespondencji PrivatBanku z 2004 roku:

 

From: Andrey Masko [mailto:andrey.masko@pbank.com.ua]
Sent: Monday, September 20, 2004 9:18 AM
To: *******;*******
Cc: Natalya Armashova; ********; ********
Subject: PrivatBank lobbying

Dear Sirs,
 
PrivatBank have a good relations with prof. Marek Dabrowski. He is good friend and companion-in-arms of Leszek Balcerowicz (he was his First Deputy when Balcerowicz was Ministry of Finance). He was Supervisory Board Member of NBP for a long period. Tomorrow Mr. Dabrowski will meet Mr. Balcerowicz for business purposes and can discuss with him something regarding PrivatBank.
 
Please advise what issues regarding PrivatBank can be discussed on the meeting and what can we ask from Mr. Balcerowicz. Please give your proposals before noon today.
 
Please inform us about status and our strategy regarding Application in NBP (should we check status, lobby or have a meetings regarding business plan or other issues?)
 
Best regards,
Andrey Masko
Corporate Finance Department
PrivatBank
tel.  +380 562 390 927
fax. +380 562 393 394
 

Poniżej publikujemy transkrypt części reakcji Dąbrowskiego na pytanie o PrivatBank i o działalność Dąbrowskiego na Ukrainie (podkreśliliśmy jego pogróżki). Data: poniedziałek 9 lutego, na kilka godzin przed opublikowaniem przez nas powyższego emailu PrivatBanku:

 

"(....) I can only say that I have never met in my life  Mr Kolomoisky. I have nevet had business relationship with him and Privat Bank. I can't  imagine where were taken this kind of questions at all. And they are formulated in such a way if I have some  active role there.

 

I weakly imagine all t  business activity of Kolomoiskiy, but I know  that everyone knows from the media that he is governor of Dnipropetrovsk region, he is one of the oligarchs. That's all I know about him. I do not understand how were taken  such matters . I understand that even if the answer to your question, you can still write what you want, what more fits your concept.

 

I want to warn you that there may be a legal consequences of journalistic libel. This publication, which has already been published - it is highly defamatory of different people (....) I am not going to take part in it and seriously warn that there are legal consequences of this type of publications (......)"

 

Więc jak to jest naprawdę panie Dąbrowski? Kto tu mówi prawdę a kto kłamie..?

 

 

Bez nich świat by już może nie istniał: ekonomiści Balcerowicz i Dąbrowski

 

Poroshenko_D

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031