Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kto zwerbował Czeczenów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trwa łapanka na Czeczenów przypuszczalnie powiązanych z zabójstwem Borysa Niemcowa. Złapanie kilku szeregowców to jedna sprawa, ale jak dojść do organizatorów zamachu? My idziemy tropem, który wygadali (przypadkiem?) Niemcy.

Jak już pisaliśmy wczoraj, polityczne zabójstwo na zlecenie to robota dla dużej dobrze zorganizowanej grupy. Izraelczycy w 2010 roku w Dubaju mieli na miejscu 33 osoby, o ile nie więcej. Złapanie kilku Czeczenów ewentualnie powiązanych z zamachem na Niemcowa nie rzuca światła na zleceniodawców i organizatorów zamachu. Z reguły taka akcja ma kilka poziomów decyzyjnych i szeregowcy wiedzą kogo mają zlikwidowac, ale nie wiedzą dla kogo i dlaczego.

Oczywiscie nikt nie wierzy, że kilku sfrustrowanych Czeczenów mieszkających w Moskwie miało precyzyjne informacje wywiadowcze o przylocie z Kijowa do Moskwy ukraińskiego "kotika" Anny Durickiej, która odegrała kluczową rolę w odstrzeleniu Niemcowa na moście pod murami Kremla.

 

Czeczenia jest krajem rozdartym i spolaryzowanym: z jednej strony rządy Kadyrowa w Groznym a z drugiej strony opozycja, kierowana przez generała Achmieda Zakajewa, przebywającego na uchodztwie w Londynie:


pl.wikipedia.org/wiki/Achmied_Zakajew
 

Generał Zakajew odwiedził Polskę w 2010 roku, kiedy w Pułtusku odbył się "Swiatowy Kongres Czeczenów" (zdjęcie). Nakladało się to czasowo z pobytem na placówce w Moskwie polskiego oficera i dyplomaty, którego znany niemiecki dziennikarz śledczy od tygodnia wiąże z zamachem na Niemcowa:


monsieurb.neon24.pl/post/119967,niemcow-przecieki-po-akcji

 

Bezdyskusyjnie, podłożenie świni Putinowi pod samymi murami Kremla byłoby satysfakcją dla członkow organizacji podziemnej generała Zakajewa. Ale załóżmy, że w grę wchodzą także pieniądze. Jeżeli na samym udostępnieniu willi w Starych Kiejkutach można zarobić 15 milionów dolarów w kartonach, to ile można by zarobić na udziale w międzynarodowej operacji widowiskowego podłożenia świni złowrogiemu Putinowi, w środku konfliktu ukrainskiego?

 

 

Generał Zakajew na Swiatowym Kongresie Czeczenów w Pułtusku (rok 2010)

 

20 osób zginęło w ataku na stolicę Czeczenii, Grozny, grudzień 2014

 

KOMENTARZE

  • Terroryzm w słuzbie słuzb...
    działa i ma się całkiem dobrze.Akcją kierują ludzie kilka- tysięcy kilometrów dalej
  • i jeszcze coś.
    Ostatnie akty terroryzmu w Europie ,stanowią coś innego, niz było do tej pory.Jest zawsze określony cel, podczas gdy cele terrorystów są zazwyczaj rózne.
    http://litera.fr/category/news/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031