Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

ITI, jeszcze nie wyjeżdżaj

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wizjonerzy z ITI już pakują walizki. W zeszły piątek Walterowie i Wejchertowie pożegnali się z pracownikami stacji TVN, którą ma kupić amerykański Scripps. Ale zanim wizjonerzy z ITI wyjadą, niech najpierw oddadzą kasę którą ukradli w latach 1988-91.

Zgodnie z założeniami naszego felietonu "Goodbye ITI" panamscy wizjonerzy z ITI przygotowują się do sprzedania ostatniego aktywu w Polsce czyli resztówki akcji TVN SA, które trzymają do pospołu z Canal Plus. Akcje są co prawda obłożone hipoteką za długi ITI ale widać księgowi znaleźli jakieś kreatywne wyjście z greckiego impasu ITI.

Pakiet akcji TVN ma kupić amerykański Scripps Interactive, działający w segmencie telewizji lifestylowej. Nasza KRRiT już dała zgodę na przejęcie, ale czy Scripps rzeczywiście kupi resortowy TVN? Czy jest to taktyczna część offsetu 5-o miliardowego (w dolarach US) kontraktu na amerykańskie Patrioty?

W międzyczasie nasze polskie patrioty z Panamy już żegnają się z naszym krajem. Media donoszą, że w zeszły piątek klany Wejchertów i Walterów pożegnały się z pracownikami TVN. Było "bardzo miło i wspominkowo":

 

www.wirtualnemedia.pl/artykul/wlasciciele-grupy-iti-pozegnali-sie-z-pracownikami-tvn

 

A jest co wspominać. Resortowa stacja TVN przeżyła okres swojej świetności pod prezydenturą Aleksandra (Saszy) Kwaśniewskiego, w latach 1997-2005. Potem było już z górki. Najpierw "programowo najlepsza" stacja usiłowała obalić rząd PiS poprzez słynne "Taśmy Prawdy" a kiedy zamach nie wypalił i stację odwiedziła ABW, nasi panamscy wizjonerzy schowali się przezornie na kilka miesięcy poza granicami kraju. Widocznie nie chceli zostać płomiennymi obrońcami demokracji w stylu obcmokiwanego oligarchy Michała Chodorkowskiego?

 

Powrót do władzy "swoich" czyli PO był świętowany w TVN hucznie. Nowemu premieru Tusku TVN podstawiła nawet na wizji blondynkę Dodę, które premiera obściskała i ucałowała. Strach pomysleć co to by było gdyby już wtedy istniały prywatne VIP Roomy u "Sowy i Przyjaciół"?

 

Niestety, poniesieni euforią zwycięstwa nad PiS-em wizjonerzy z ITI zaciagnęli w mig olbrzymie długi w bankach aby finansować walkę o rynek lemingów z rywalem Polsatem (grupa wrocławska) i rozłożyli się na platformie "n". To rozpoczęlo powolną agonię zadlużonego po uszy imperium ITI, które zostało zmuszone do wyprzedaży wszystkich swoich aktywów.

 

Teraz państwo z ITI wyjeżdżają. Ale dzieje się to zbyt szybko, biorąc pod uwagę prace Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która od kilku miesięcy bada procedury prania pieniędzy przez ITI w latach 1988 – 1991. Numer sprawy: PG II Ko 489/15.

 

Jeżeli wizjonerzy z ITI zainkasują kasę od Scripps Interactive to szukaj potem wiatru w polu, pomiedzy Szwajcarią, Antylami holenderskimi, Panamą i innymi rajami. Przypominamy, że wizjonerzy z ITI rezydują i tu i tam: na przykład w St. Moritz (Szwajcaria) i na południu Hiszpanii. A nasz wymiar sprawiedliwości nie ma niestety zbyt wielkich osiągnięć w tropieniu kasy poza granicami kraju.

 

Lepiej jest tą kasę przytrzymać w Polsce, na przykład poprzez założenie zastawu zabezpiecząjacego akcje TVN na potrzeby rozwijającego się śledztwa PG II Ko 489/15. Mamy nadzieję, że państwo zda egzamin zanim państwo z ITI nie wyjadą.

 

 

St. Moritz, Szwajcaria

 

Panama City

 

KOMENTARZE

  • Po to są "działania " szedyków z Pro-kury -Sle-PO-kury
    by zaciągnięty "dług" w postaci wyprania kasy w latch 88-91 teraz spłacić kupującemu-prawowitemu ajwaj włascicielowi tego cyrku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031