Wizjonerzy z ITI już pakują walizki. W zeszły piątek Walterowie i Wejchertowie pożegnali się z pracownikami stacji TVN, którą ma kupić amerykański Scripps. Ale zanim wizjonerzy z ITI wyjadą, niech najpierw oddadzą kasę którą ukradli w latach 1988-91.

Zgodnie z założeniami naszego felietonu "Goodbye ITI" panamscy wizjonerzy z ITI przygotowują się do sprzedania ostatniego aktywu w Polsce czyli resztówki akcji TVN SA, które trzymają do pospołu z Canal Plus. Akcje są co prawda obłożone hipoteką za długi ITI ale widać księgowi znaleźli jakieś kreatywne wyjście z greckiego impasu ITI.

Pakiet akcji TVN ma kupić amerykański Scripps Interactive, działający w segmencie telewizji lifestylowej. Nasza KRRiT już dała zgodę na przejęcie, ale czy Scripps rzeczywiście kupi resortowy TVN? Czy jest to taktyczna część offsetu 5-o miliardowego (w dolarach US) kontraktu na amerykańskie Patrioty?

W międzyczasie nasze polskie patrioty z Panamy już żegnają się z naszym krajem. Media donoszą, że w zeszły piątek klany Wejchertów i Walterów pożegnały się z pracownikami TVN. Było "bardzo miło i wspominkowo":

 

www.wirtualnemedia.pl/artykul/wlasciciele-grupy-iti-pozegnali-sie-z-pracownikami-tvn

 

A jest co wspominać. Resortowa stacja TVN przeżyła okres swojej świetności pod prezydenturą Aleksandra (Saszy) Kwaśniewskiego, w latach 1997-2005. Potem było już z górki. Najpierw "programowo najlepsza" stacja usiłowała obalić rząd PiS poprzez słynne "Taśmy Prawdy" a kiedy zamach nie wypalił i stację odwiedziła ABW, nasi panamscy wizjonerzy schowali się przezornie na kilka miesięcy poza granicami kraju. Widocznie nie chceli zostać płomiennymi obrońcami demokracji w stylu obcmokiwanego oligarchy Michała Chodorkowskiego?

 

Powrót do władzy "swoich" czyli PO był świętowany w TVN hucznie. Nowemu premieru Tusku TVN podstawiła nawet na wizji blondynkę Dodę, które premiera obściskała i ucałowała. Strach pomysleć co to by było gdyby już wtedy istniały prywatne VIP Roomy u "Sowy i Przyjaciół"?

 

Niestety, poniesieni euforią zwycięstwa nad PiS-em wizjonerzy z ITI zaciagnęli w mig olbrzymie długi w bankach aby finansować walkę o rynek lemingów z rywalem Polsatem (grupa wrocławska) i rozłożyli się na platformie "n". To rozpoczęlo powolną agonię zadlużonego po uszy imperium ITI, które zostało zmuszone do wyprzedaży wszystkich swoich aktywów.

 

Teraz państwo z ITI wyjeżdżają. Ale dzieje się to zbyt szybko, biorąc pod uwagę prace Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która od kilku miesięcy bada procedury prania pieniędzy przez ITI w latach 1988 – 1991. Numer sprawy: PG II Ko 489/15.

 

Jeżeli wizjonerzy z ITI zainkasują kasę od Scripps Interactive to szukaj potem wiatru w polu, pomiedzy Szwajcarią, Antylami holenderskimi, Panamą i innymi rajami. Przypominamy, że wizjonerzy z ITI rezydują i tu i tam: na przykład w St. Moritz (Szwajcaria) i na południu Hiszpanii. A nasz wymiar sprawiedliwości nie ma niestety zbyt wielkich osiągnięć w tropieniu kasy poza granicami kraju.

 

Lepiej jest tą kasę przytrzymać w Polsce, na przykład poprzez założenie zastawu zabezpiecząjacego akcje TVN na potrzeby rozwijającego się śledztwa PG II Ko 489/15. Mamy nadzieję, że państwo zda egzamin zanim państwo z ITI nie wyjadą.

 

 

St. Moritz, Szwajcaria

 

Panama City