Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Ostrzegaliśmy o ITI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby nie było potem, że nic nie mówiliśmy i nie ostrzegaliśmy, że kiedy panamska ITI odsprzeda akcje TVN SA amerykańskiemu Scripps, to kasa już do Polski nie wróci i wtedy bedzie "szukaj wiatru w polu". Napisaliśmy więc do ABW i prokuratury.

Państwo, którego premierzyca jeździ sobie pociągami z byłym pracownikiem izraelskiej firmy wywiadowczej a prezydent rozdaje tuż przed końcem swojej kadencji państwowe odznaczenia oligarchom, zostało już trafnie i precyzyjnie określone przez klasyka III RP Bartłomieja Sienkiewicza.

Państwo polskie nie funkcjonuje, może z wyjątkiem arbitralnych decyzji (jak za cara) zwolnienia mieszkanców Warszawy jadących w weekend nad morze z opłat za autostrady, tak aby ci którzy wybrali Hanię Gronkiewicz-Waltz na prezydenta Warszawy nie musieli stać w kolejkach do kretyńskich bramek PO na autostradzie (bramki to rozwiązanie techniczne z lat 60-tych zeszłego wieku - czyli jak to mawiają w PO - "skok cywiliacyjny").

 

Czekamy teraz kiedy w ramach kampanii przedwyborczej Pendolino też będzie darmowe dla np. na trasie pomiędzy Warszawą i Krakowem. A dlaczego by nie weekendowe przeloty LOT-u z Warszawy do Gdańska? By żyło się lepiej.

 

Państwo PO zdało właśnie kolejny egzamin, okazało się, że z ponad 800 mln PLN zakoszonych przez piramidę Amber Gold odzyskano 35. I znaleziono winnych, ba nawet aż całą dwójkę winnych – trójmiejskiego buraka Marcina P wraz z małżonką. Ich pies Burek zbiegł w międzyczasie za granicę, będzie więc sądzony zaocznie.

 

Wszystko gra i koliduje, jest fajnie i lada moment polecą kolejne miliony na premie uznaniowe dla urzędników, prokuratorów, szefów służb i znajomych królika.

 

Pomimo tego że sukces goni sukces, my z uporem przypominamy organom państwowym, które patrzyły w drugą stronę kiedy w trójmiejskim mateczniku Platformy rozkwitał "innowacyjny" Amber Gold, że powoli ucieka im sprzed nosa kolejne wizjonerskie przedsięwziecie, czyli panamska ITI. Aby nie było później na nas, że nic nie mówiliśmy i siedzieliśmy cicho jak mysz pod miotłą:

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Stanislas Balcerac

 

25 czerwca 2015 roku
 

listem poleconym

 

                                                 Prokuratura Apelacyjna w Warszawie

                                                 Krakowskie Przedmieście 25

                                                 00-951 Warszawa

 

Sprawa ref. PG II Ko 489/15

(podejrzenie prania pieniędzy w spółce ITI Holdings SA)


 

Zostałem poinformowany w załączonym liście z Prokuratury Generalnej z dnia 25 lutego 2015 roku o tym, że Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej przekazał Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie sprawę PG II Ko 489/15 dotyczacą podejrzenia prania pieniędzy w spółce ITI HOLDINGS SA, ulokowanej w Polsce pod adresem ul. Wiertnicza 166, 02-952 Warszawa.

 

Pieniądze wyprane przez spółkę ITI HOLDINGS SA w latach 1988 – 1992 zostały kilka lat później użyte do sfinansowania założenia spółki TVN SA ulokowanej pod tym samym adresem co ITI. ITI HOLDINGS SA wciąż posiada znaczące udziały w TVN SA ale kilka miesięcy temu podpisała umowę ich sprzedaży ze spółką SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE, ulokowaną pod adresem 9721 Sherrill Boulevard, Knoxville, TN 37932, USA. Umowa sprzedaży nie została jeszcze sfinalizowana ale według relacji medialnych akcjonariusze ITI już pożegnali się w ostatni piątek z pracownikami TVN.

 

Istnieje duże ryzyko, że po finalizacji umowy sprzedaży akcji TVN SA pomiędzy ITI HOLDINGS SA i SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE środki pieniężne przelane przez SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE na zagraniczne konta ITI HOLDINGS SA pozostaną zaparkowane za granicą (w rajach podatkowych) i w rezultacie znajdą się poza zasięgiem polskiego wymiaru sprawiedliwości.

 

Z uwagi na powyższe ryzyko, wnoszę o niezwłoczne wykonanie zabezpieczenia majątkowego na akcji spolki TVN SA pozostających własnością społki ITI HOLDINGS SA w ramach postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie, rozumiejąc że organizmem uprawnionym do wykonywania ew. decyzji prokuratora może być Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na podstawie art 312 pkt 1 k.p.k.

 

Z wyrazami szacunku,


_______________

Stanislas Balcerac

 

Kopia: ABW, ul. Rakowiecka 2A, 00-993 Warszawa

Załącznik: Kopia pisma z Prokuratury Generalnej z dnia 25.02.2015

 


 

To już ostatni dzwonek

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Jestem bardzo ciekaw odpowiedzi prokuratury, czyli agendy żydo-systemu.
 • @
  Odpowiedź Prokuratury w stylu : "pisz Waść na Berdyczów!" wysoce prawdopodobna.
 • @Rzeczpospolita 09:43:31
  Kiedys ,gdy rządziła ajwaj judemumia wolno-sci ,wtargnęła do mego domu pod moją nieobecnosc SG .Złożyłem skargę do Pro-kury. Odpowiedz brzmiała : przepraszaamy ,że przepraszamy.
 • Jest Pan mieszkańcem Luksemburga nadal? :)))
  Panie Stanisławie nie była bym sobą gdybym nie "puściła Pana w google" :)
  A tam się dowiaduje, że był Pan kiedyś udziałowcem tego przekrętu TVN-owskiego...
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cuda-cwiakalskiego/jwx4f

  Napiszę tak... wcale nie uważam, że jest Pan jedynie szydercą polskiej rzeczywistości, jest Pan naprawdę mądrym gościem... uwielbiam Pana wpisy, są nie tylko autorskie ale i mądre... odważne ! ma Pan jaja .. no!

  Pozdrawiam :)
 • TVN Gudlaj sprzedany
  Jak informuje szwabsko-chazarska tuba oned- chazarska stacja przekretu oficjalnie sprzedana "prawowitemu" chazarowi.
 • @Astra 20:38:03
  Też kiedyś chciałem wyrazić swój podziw dla pańskiego poczucia humoru, ale nie wiedziałem, czy wypada tak tutaj kadzić.
  Ale skoro Pani Astra zaczęła, to ja powiem tak: Pana posty zdecydowanie poprawiają mi nastrój.
  Oczywiście w tej sytuacji działania prokuratury - z góry wiadome, ale pisać trzeba. To , co napisane zostaje i nie wiadomo , czy kiedyś nie wyda jakiegoś pozytywnego owocu.
 • @Astra 20:38:03
  Dziekuje, tak mialem okazje obserwowac ITI z bliska -:) W pewnym momencie zaczeli mi nawet grozic, jaka spolka, takie maniery...
 • @Mariusz G. 10:24:15
  Dziekuje, tak tez wierze, ze z czasem cos z tego wyjdzie -:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031