Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Lotnisko na boso

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto nie słyszał o lotniskach widmach podbudowanych za unijną kasę w Hiszpanii i Grecji ? Wśród mazurskich lasów powstaje właśnie lotnisko widmo za 200 mln PLN na miarę ambicji skoku cywilizacyjnego kacyków PO - czyli na laniu betonu gdzie się da.

Historia kołem się toczy. Trzy lata temu mieliśmy stewardessy OLT Express ubrane na czerwono w specjalnym programie TVN "Zostań stewardessą". Kilka tygodni temu stewardessy ubrane na niebiesko pojawiły się na płycie lotniska w Szymanach (zdjęcie) gdzie nakręcono spot promocyjny lotniska specjalnie dla, no zgadnijcie? TVN i TVN Meteo.

 

Stewardessy kroczą jak widzimy po płycie lotniska na bosaka, w imię hasła skoku cywilizacyjnego: "boso ale wesoło!". Byłe lotnisko wojskowe w Szymanach, gdzie lądowały samoloty CIA z talibami, jest przemalowywane teraz na Port Lotniczy Olsztyn Mazury. Za 200 mln PLN. By latało się lepiej.


Postawiono już wielgaśny terminal, tak jak w Gdyni, o której pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie. Otwarcie lotniska w środku mazurskich lasów jest planowane na początek 2016 roku.

 

Aby było, weselej władze lotniska zorganizowały właśnie ankietę na najbardziej oczekiwany kierunek połączeń z nowego lotniska:

 

www.ankietka.pl/ankieta/193883/najbardziej-oczekiwany-kierunek-polaczen-lotniczych-z-portu-lotniczego-olsztyn-mazury-w-szymanach.html

 

Można rzucać pomysłami. Może Nowy Jork, Los Angeles, Bruksela i Dubaj ?

 

Jak pisze jeden z ekspertów (cytat): "w Szymanach największymi przegranymi mogą być polscy podatnicy, którzy będą łożyć na utrzymanie, nawet jeżeli projekt okaże się chybiony. Zresztą tajne loty CIA do Szymanów również okazały się kosztowne dla Polaków: Europejski Trybunał Praw Człowieka niedawno nakazał zapłacić rządowi RP kwotę 230 tysięcy euro odszkodowania dla dwóch podejrzanych o związki z Al-Kaidą, a którzy według ustaleń trybunału, byli torturowani przez CIA, właśnie w miejscu nieopodal lotniska w Szymanach":


www.wiadomosci24.pl/artykul/nowy_port_lotniczy_w_szymanach_efektowna_klapa_finansowa_330691.html

No cóż, jak wiemy w III RP historia kołem się toczy ...

 
 
Terminal dla talibów 
 
 

Terminal dla lemingów

 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor - dałem 5*
  Oto dlaczego powstają np. lotniska:

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/07/1436282984_f38efu_600.jpg
 • @Rzeczpospolita 16:21:21
  Wczoraj pewien Grek udzielił wywiadu niemieckiej telewizji, powiedział, że po wejściu Grecji do Unii pod presja brukselskich dyrektyw rozmontowano w Grecji lokalny przemysł np. żywnościowy i tytoniowy. Dzisiaj Grecja jest uzależniona od importu, tak jak staje się Polska. I właściwie bez przemysłu, tak jak Polska...
 • @Rzeczpospolita 16:21:21
  Sporo ludzi wie o tych przekrętach, ale jakoś mało kto odważa się pokazać drogę - jak temu zapobiegać.

  Pozdrawiam.
 • Autor
  Dziękuję za te zdjęcia, pełniłem na tym lotnisku służbę wojskową jako dyżurny ruchu w 1969
  Piękna okolica, myślę że ta lokalizacja z pewnością jest dobra na cywilne, znane powszechnie lotnisko .

  Dużo grzybów w lasach, śliczne dziewczyny w okolicznych wioskach, nie mówiąc o Szczytnie czy Wielbarku.
  Pozdrawiam.
 • @Spokojny 19:55:32
  Tak, Szczytno jest teraz relatywnie wypielęgnowanym i zielonym miastem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930