Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Miliard dolarów w plecy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Platformersi pozostawią po sobie nawet nie greckie ruiny tylko kamieni kupę. To taktyka spalonej ziemi Wehrmachtu, bliska widać niektórym. Rząd PO właśnie zadłużył nas na kolejny miliard dolarów, nie wiadomo po co i na co.

Tak jak wycofujący się Wehrmacht spalił resztki Warszawy po powstaniu, tak PO wykorzystuje ostatnie miesiące władzy do implementacji taktyki spalonej ziemi, zadłużając nas po uszy. Rafał Ziemkiewicz pisze właśnie, że zadłużenie naszego kraju rośnie w ostatnich miesiącach o oszałamiające 273 miliony PLN dziennie:

 

fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-zdazyc-przed-pis-em,nId,1858215

 

Rząd PO, który jeszcze dwa lata temu piał z zachwytu nad "skokiem cywilizacyjnym" Polski (na kredyt) i nad naszą podobno "rosnącą" pozycją w Unii Europejskiej, stanął właśnie w kolejce po pożyczki wraz z najbiedniejszymi krajami świata!

 

23 lipca Bank światowy (który ma za zadanie pomagać krajom najbiedniejszym) przyznał nam astronomiczną pożyczkę w wysokości 1 miliarda $. Kiedy te pieniądze wpłyną, rozpłyną się w budżecie państwowym czyli szukaj wiatru w polu, ale za to ten dodatkowy miliard $ długu będzie spłacać latami przyszłe pokolenie Polaków, obok setek innych miliardów:

 

www.worldbank.org/en/news/press-release/2015/07/23/economic-growth-and-resilience-in-poland 

 

W następnych dniach po Polsce pożyczki od Banku światowego otrzymały Sri Lanka, Tadżykistan, Kenia, Wietnam i Haiti. Pamiętajmy dobrze, gdzie znaleźliśmy się dzięki PO.

 

Oczywiście dzieci nomenklatury PO czyli Sikorskiego (w ekskluzywnej brytyjskiej szkole Eton), Rostowskiego (za granicą) czy Tuska (córuś bierze się za pisanie książek i podkładanie głosu w filmach) raczej tego długu ze swoich podatków w Polsce nie będą spłacać. Dzieci polskich oligarchów, zadekowane podatkowo przeważnie w Szwajcarii, raczej też nie.

 

Ciężar spłaty miliardów spadnie na plecy ciemnego ludu. Tak jak w Grecji.

 

Apelujemy do prezydenta elekta Andrzeja Dudy o jak najszybsze ustanowienie task force, która będzie w stanie ogarnąć co się dzieje w finansach państwa i wprowadzić błyskawiczne kroki ratujące po ewentualnej wygranej opozycji w jesiennych wyborach. Niezbędne kroki powinny obejmować audyt finansów oraz kroki prawne wobec urzędników państwowych i partyjnych, którzy zadłużyli polskie państwo w sposób tak nieprawdopodobny, że wskazujący na celowe działanie przeciwko polskiej racji stanu.

 

Gdyby Grecy zareagowali 10 lat temu przeciwko oligarchii i plutokracji zadłużającej ich kraj ponad miarę i rozkradającej uzyskane środki finansowe, dzisiaj nie płakaliby na ulicach.  

 
 

Słuszaj Borys, ponapożyczaj ile się da a oni będą spłacać !

 

KOMENTARZE

 • co za róznica goyom w Polin?
  1 miliard do "kolekcji" 1000 miliardów wirtualnego długu u lichwiarzy chazarskich ?
 • .
  Niemal pewne jest, że Zieloni Wyspiarze na odsetki pożyczyli..
  W drugim kwartale 2013 roku polski dług publiczny wynosił ponad 57%PKB, do końca roku udało się nieznacznie zejść do poziomu 55,3%.
  Ale w lutym 2014 roku Tusk dokonał zaboru mienia OFE w kwocie 153 mld złotych i zadłużenie cudownie spadło do 48% PKB.
  Te 153 miliardy stanowiło blisko 10% PKB, wynoszącego wówczas około 1.8 bln zł.
  Wykupiono za te pieniądze obligacje rządowe, co spowodowało zmniejszenie się długu publicznego, z kwoty około biliona złotych, do 850 mld.
  A co się dzieje teraz?
  Ano, dług rośnie znowu jak na drożdżach, co kwartał o jeden procent, i na koniec I kwartału b.r. wynosił już 53% PKB, czyli kwotowo około 1.1 biliona złotych.
  W trzy miesiące, od końca IV kw. 2014, urósł aż o 30 miliardów złotych.
  Nie ma nic za darmo - od tej kwoty trzeba płacić co najmniej 2.4% rocznie, licząc średnią obecnej wyceny obligacji Skarbu Państwa.
  To jak łatwo policzyć co najmniej 25 mld złotych rocznie.
  Widać mijał termin wykupu jakiejś sporej transzy, a tu w kasie pustki..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031