Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Ostatni pogrzeb Bronka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydentura Komorowskiego zaczęła się na trumnach smoleńskich a kończy się na pogrzebach profesora Bartoszewskiego i doktora Jana, który zmarł nagle wczoraj w Wiedniu w wyniku „powikłań pooperacyjnych”. Nie ma przypadków, są tylko znaki?

Wiadomość o śmierci Jana Kulczyka zaszokowała całą Polskę skoku cywilizacyjnego. Wszak oligarcha dopiero co dobrze kupił CIECH od towarzystwa PO-PSL, intratnie zainstalowanego w Ministerstwie Skarbu Państwa, i nawet nie skończył budowy luksusowej willi za 50 milionów Euro na stokach St. Moritz, nazywanej przez szwajcarską prasę "willą Bonda":

 

webpaper.nzz.ch/2014/01/12/schweiz/KWQ18/leben-wie-james-bond-in-st-moritz

 

Fatum "nie znasz dnia ani godziny" wisi widocznie nad naszymi oligarchami. W 2009 roku odszedł nagle w wieku 59 lat śp. Jan Wejchert, w szpitalu w Szwajcarii. Jako przyczynę zgonu podano sepsę. Czy sepsa oligarchów dotknęła też wczoraj śp. Jana Kulczyka?

 

Po śmierci Jana Wejcherta panamskie imperium ITI zostało rozmontowane, o czym często pisaliśmy. Nad rozmontowaniem czuwał kasjer ITI z Zurychu, niejaki Bruno Valsangiacomo, ponury osobnik, który w swoim czasie groził nam, że może nam przydarzyć się nieszczęście ("Unheil"). Np. sepsa?

 

Po pogrzebie Jana Kulczyka zacznie się prawdopodobnie rozmontowywanie imperium, nad którym będzie czuwał gentleman z Wiednia, Stefan Krieglstein, który od lat trzyma rękę na kontach bankowych Kulczyka, tak jak Valsangiacomo trzymał rękę na kontach bankowych Wejcherta.

 

Kluczyk miał ostatnio pecha, zainwestował z rozmachem w jednym z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie, Nigerii, ale w międzyczasie zmienił się tam prezydent, więc cały lobbying Aleksandra (Saszy) Kwaśniewskiego (na pensji u Kulczyka) oraz Donalda Tuska diabli wzięli:


monsieurb.neon24.pl/post/124048,murzyni-kulczyka

 

Diabli wzięli też inwestycje Kulczyka na wschodzie Ukrainy, w wyniku czego Jan Kulczyk zaczął się niezdrowo kurczyć :

 

monsieurb.neon24.pl/post/121933,kulczyk-sie-kurczy  

monsieurb.neon24.pl/post/121789,korupcja-kulczyk-kijow

 

Tylko w III RP tradycyjnie szczęściło się Janowi Kulczykowi -- do czasu taśm kelnerów, które miały być ujawnione w najbliższym czasie:

 

niezalezna.pl/69416-czy-powiklania-kulczyka-mialy-zwiazek-z-tasmami-z-kim-biznesmen-rozmawial-w-restauracjach

 

Na pensję do Kulczyka pchał się też Radek, co teraz z nim będzie?


monsieurb.neon24.pl/post/120337,laska-pana-kulczyka

 

Ponieważ według Radka żyjemy w kraju "murzyńskości", nieszczęsne przypadki naszych domasznych miliarderów przypominają nam słynną powieść Agaty Christie "Dziesięciu Małych Murzynków".

 

To przecież w budynku Jana Kulczyka odbywała się coroczna ceremonia kultu jednostki śp. Jana Wejcherta, na której stawiali się pokornie nasi najwięksi mężowie stanu, w tym nasz wybitny Europejczyk Donald Tusk:

 

monsieurb.neon24.pl/post/59672,tusk-w-chramie-kulczyka

 

Kto będzie teraz celebrował kult jednostki śp. Jana Kulczyka?


 

Śpieszmy się podlizywać oligarchom, tak szybko odchodzą

 

KOMENTARZE

 • jak na końcu
  zauważył autor :

  "Śpieszmy się podlizywać oligarchom, tak szybko odchodzą"

  tak pojawiły się notki ku chwale chazara.


  5 bez dwóch zdań
 • Wklejam info, rzucające nieco światła na chęć Kulczyków do robienia biznesów z Niemcami
  (Ojciec Jana) "Henryk Kulczyk bardzo lubi opowiadać o swojej służbie w AK oraz korzyściach, jakie Polska osiągnęła dzięki prowadzonym przez niego interesom. Stara się w czasie rozmów przedstawiać jako patriota. Mocno kontrastuje to jednak z zachowanymi dokumentami SB. Wynika z nich, że funkcjonariusze bezpieki już na przełomie lat 50. i 60. mieli poważne wątpliwości, czy Kulczyk nie zdradził Ojczyzny. Biznesmen był bowiem podejrzewany o współpracę z zachodnioniemieckimi tajnymi służbami. W tym m.in. Bundesnachrichtendienst, czyli Federalną Służbą Wywiadowczą, lepiej znaną jako BND.

  SB zdawała sobie sprawę, że szerokie kontakty i znajomości Kulczyka zarówno w kraju, jak i zagranicą zwrócą uwagę tajnych służb RFN. „(...) wywiad NRF może starać się go wykorzystać jako łącznika. Między innymi przemawia za tym to, że 'Henryk' ma bardzo dobra opinię u władz NRF oraz osoby, z którymi pozostaje dotychczas w kontakcie zajmują odpowiedzialne stanowiska i funkcje w NRF i mogą o num wydać jak najlepszą opinie”.
  Jednak po raz pierwszy cień podejrzeń pojawił się w połowie 1959 r. Z dokumentów SB wynika, że bezpieka 19.09.1959 r. rozpoczęła prowadzenie sprawy operacyjnego sprawdzenia o kryptonimie „Kontakt”.

  Powodem wszczęcia operacji były „dane agenturalne, ze figurant po powrocie z NRF w styczniu 1959 r. stał się bardzo ruchliwy.” Pochodziły one najprawdopodobniej od tw „Roman”, który utrzymywał relacje z Kulczykiem. W dokumentach funkcjonariusze PRL-owskich służb wskazywali też, że „zaczął on interesować się zagadnieniami gospodarczymi w sensie poznania produkcji niektórych zakładów specjalnych”. Oprócz tego podkreślano fakt utrzymywania przez niego kontaktów z dyplomatami obcych państw akredytowanymi w Warszawie. Jednak przede wszystkim wątpliwości SB wzbudziło jego spotkanie na terenie Darłowa z Józefem Trzosem, agentem wywiadu niemieckiego.

  Aby wyjaśnić wątpliwości, w ramach wszczętej sprawy, SB zaczęła inwigilować Kulczyka. Było to jeszcze półtora roku przed formalnym zarejestrowaniem go jako tajnego współpracownika.
  „Figurant [H.K. - aut.] (…) jest aktywnie rozpracowywany przy pomocy sieci agenturalnej /3 jednostki/ inwigilacja korespondencji, P.T. i obserwację zewnętrzną” - czytamy w jednym z raportów z tego okresu.

  SB nie znalazła dowodów potwierdzających podejrzenia. Jednak mimo nie stwierdzenia działalności szpiegowskiej, mjr Władysław Pożoga, ówczesny naczelnik wydziału II MSW polecił dalsze rozpracowanie Kulczyka. „(...) według niego [Kulczyk] zajmuje się działalnością wywiadowczą (...)” Nie precyzował jednak na jakiej podstawie tak twierdził. Dokumenty SB wskazują tylko, że Pożodze podejrzane wydały się kontakty Kulczyka podczas jego zagranicznych wyjazdów. W 1957 r. biznesmen był w Austrii i Czechosłowacji w ramach organizowanej przez „Orbis” wycieczki, z kolei pod koniec 1958 r. uczestniczył w Targach Lipskich. Potem od lutego do marca przebywał w Niemczech odwiedzając rodzinę.
  Bezpieka zdecydowała się na konfrontację i przeprowadzenie oficjalnej rozmowy z Kulczykiem.

  Funkcjonariusze SB na spotkanie umówili się telefonicznie. Doszło do niego 26 marca 1960 r. godzinie 11.00 w Hotelu Polonia w Toruniu. Z Kulczykiem spotkali się mjr Pożoga i por. E. Podpora, oficer operacyjny Wydziału III Departamentu II. Funkcjonariusze nagrali całą rozmowę. Jaki miała ona przebieg? „[Kulczyk] przedstawił się w świetle lojalnego obywatela PRL i patrioty w zrozumieniu drobnomieszczańskim oraz, że zawsze jest gotowy do udzielenia nam pomocy gdy będzie miał ku temu odpowiednie możliwości (…) zależy [mu] bardzo, aby mieć jak najlepszą opinię w oczach służby bezpieczeństwa co niejednokrotnie podkreślał i w związku z tym gotów jest udzielać nam pomocy. Nie mniej jednak z rozmowy można było wyczuć, iż zbyt głęboko niechciałby się angażować z uwagi na względy moralne i dobre imię kupca” - czytamy w raporcie ze spotkania z Kulczukiem opracowanym przez por. Podporę. W dokumencie pojawia się sugestia, że informacje przekazane przez biznesmena mogą być dla bezpieki bardzo interesujące.
  9 lipca 2014".
  Cóż, SB gdzieś od połowy lat '70 zaczęła iść coraz bardziej w odstawkę.
  Gwoździem do trumny tej służby było jej przejęcie przez Kiszczaka w 1981 roku. Później już tylko dogorywała, całości zniszczenia dopełniła tzw. Afera Żelazo.
  Ale natura nie lubi próżni, więc pustkę uzupełniła tutaj "Wojskowa Dwójka", znana jako protoplastka WSI.
  Uwagi tej właśnie służby, w której jeszcze wróbelki nawet nie ćwierkały o pogromie z ręki Macierewicza, w połowie lat '90 umknął fakt sponsorowania przez niemiecki wywiad i partię CDU pewnej, wówczas kanapowej partyjki liberałów z Gdańska.
  I pewnie przypadkiem ten okres w dziejach zgrał się z okresem burzliwego wzrostu imperium Kulczyka juniora.
  Akwarium pęka na naszych oczach..
 • Ostatni medal od Komorowskiego
  Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej otrzyma w środę, z rąk szefa MSZ, Grzegorza Schetyny, dyrektor operacyjny Biedronki, Pedro Pereira da Silva. Odznaczenie nadał mu prezydent Bronisław Komorowski, w uznaniu zasług firmy dla naszego kraju.
 • @Rzeczpospolita 20:21:56
  Nie powinno to specjalnie dziwić, skoro Biedronka w Sejnach jest jedynym "hipermarketem" w pobliżu Budy Ruskiej, a "owoce i warzywa są tam na prawdę dobrej jakości".
 • Kulczyk - typowy egzemplarz anty-kapitalistycznego lewicowa.(PSL, SLD, PO)
  Socjalizm dla ludu (podatki, podatki); kapitalizm dla siebie (zamki, jachty, helikopter). Dobrodziejstwa dla organizacji żydowskich (20 mln złotych na Muzeum Historii Żydów.)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031