Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) nadzoruje reformy na czekoladowej Ukrainie. A my zauważyliśmy, że reprezentant nadzorcy (MFW) w Kijowie kumpluje się na Facebooku z Ministro Finansów i wysłaliśmy emaila do MFW. Nazajutrz oba konta znikły!

Trwa radosne reformowanie zbankrutowanej czekoladowej Ukrainy - oligarchowie oczywiście nie oddają ukradzionych miliardów, kasy państwa są puste i ciężar oszczędzania spada jak zwykle na ciemny lud, co to nie musi się leczyć ani jeść, tak jak w Grecji.

  

Ukraina jest nadzorowana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) który wypłaca w ostrożnych ratach swoje mega-kredyty. W ubiegły piątek MFW zgodził się na wypłatę kolejnego 1.7 miliarda $.

 

MFW powinien z pełną niezależnością i obiektywnością nadzorować działania ukraińskiego rządu, a tymczasem my zauważyliśmy że reprezentant MFW w Kijowie Jerome Vacher skumał się na Facebooku z ministro Finansów Ukrainy Natalie Jaresko. Na prywatnych stronach FB obu tych osób zaczęło się lajkowanie zdjęć, jak u nastolatków.

  

Nas to zdziwiło, napisaliśmy więc do pana Vacher z kopią do centrali MFW:


To: jvacher@imf.org

Cc: Olga Ilinichna Stankova, rr-ukr@imf.org

Jul 25 at 9:08 PM

 

Re: Jaresko/Kubiv

 

Dear Mr. Vacher,

 

You are active Facebook friends with Natalie Jaresko and Stephan Kubiv and you are sending likes to their posts.

 

Natalie Jaresko is on the other side of the negotiation table, pushing the IMF to disbourse billions based more on beliefs than on conditionality met and Sephan Kubiv was fired from the post of chairman of the National Bank of Ukraine once his past performance of defrauding Kredobank was revealed to your colleagues in DC. You can check it with Mr. Guegoriev.

By rubbing shoulders in private with Jaresko and Kubiv will you be able to maintain required professional independence, necessary to guard the IMF funds from being misused and/or defrauded?

  

Best regards,

Stanislas Balcerac

 

Odpowiedzi nie dostaliśmy, ale za to w Facebooka jakby grom strzelił. Nazajutrz po naszym emailu prywatne konta FB reprezentanta MFW Jerome Vacher i ministro finansów Natalie Jaresko po prostu znikły z sieci !!


Oto jak wyglądały te dwa konta:


Jerome Vacher Jerome Vacher

 

 Natalie Jaresko

 

Oficjalny profil ministro Jaresko na Facebooku wciąż działa (poniżej):

 

Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko 

 

Na szczęście zdążyliśmy zrobić wcześniej kopię ekranu prywatnego konta FB reprezentanta MFW (na końcu wpisu) na którym widać nie tylko ukraińską ministro finansów Natalie Jaresko ale także aferzystę Stefana Kubiwa, który kiedyś splądrował filię PKO BP na Ukrainie a teraz wylądował na miękkiej poduszce w Kancelarii Prezydenta Poroszenko:

 

monsieurb.neon24.pl/post/110212,ukrainski-belka-wywalony

 

Polska jest członkiem MFW, więc to my w części gwarantujemy miliardy, które są teraz topione na Ukrainie. Jeżeli nawet MFW nie potrafi zachować zasad bezstronności i niezależności, to ciąg dalszy tego wesołego ukraińskiego oberka za pieniądze podatników nie wygląda najciekawiej...


 

  

Jerome Vacher, Reprezentant MFW w Kijowie
 
 
Natalie Jaresko, Ministro Finansów Ukrainy
 

"Screen print" ze zlikwidowanego pośpiesznie konta Jerome Vacher'a

 

Jerome Vacher

DO YOU KNOW JEROME?

 
To see what he shares with friends, send him a friend request.
 
    Friends