Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Ostrzegaliśmy Kulczyka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

24 kwietnia 2013 r. ostrzegliśmy Jana Kulczyka przed grasującą wśród oligarchów białaczką, która wykończyła wcześniej w Szwajcarii Jana Wejcherta. Już 29 kwietnia 2013 r. Jan Kulczyk ogłosił, że "imperium" przejmie jego syn. Czy to nie wystarczyło ?

Minister Antoni Macierewicz, który zna dobrze zasady funkcjonowania tych naszych "25 lat wolności", powiedział wczoraj w wywiadzie dla niezalezna.pl, że na rozwijającą się aferę taśmową (cytat): "kładzie się straszliwym cieniem śmierć Kulczyka, właśnie w Wiedniu, gdzie miano te taśmy przesłuchiwać, oglądać i finalizować ewentualne transakcje":


vod.gazetapolska.pl/10921-macierewicz-o-nagraniach-kulczyk-tusk-cieniem-kladzie-sie-smierc-kulczyka-w-wiedniu

 

Historia kołem się toczy. Jan Wejchert umarł nagle na sepsę w szpitalu Szwajcarii w końcu października 2009 roku, kilka miesięcy po tym jak szwajcarski kasjer ITI usadził na fotelu prezesa TVN SA swojego człowieka, Szwajcara Markusa Tellenbacha. Wcześniej Wejchert rozłożył finansowo ITI i TVN, inwestując lekkomyślnie w platformę "n". Dzisiaj z panamskiej ITI nie zostało już nic (poza prezesem ITI, specbankierem III RP Wojciechem Kostrzewą, i jego biurkiem) a kasa zapłacona przez Amerykanów za przejęcie TVN SA znajduje się w rajach podatkowych poza granicami Polski.

 

Jan Kulczyk umarł w szpitalu w Wiedniu na zator płucny wywołany podobno komplikacjami po operacji przeprowadzonej przez światowej klasy fachowca, profesora wiedeńskiego uniwersytetu. Wcześniej Jan Kulczyk rozłożył swoje "imperium", które traci kasę i jest zadłużone po uszy, pomimo intratnego przejęcia państwowego CIECH-u od kolegów Jana Burego w MSP.

 

O blednącej biznesowej gwieździe Jana Kulczyka pisaliśmy już nie raz:

 

monsieurb.neon24.pl/post/121933,kulczyk-sie-kurczy

monsieurb.neon24.pl/post/124897,rozwalka-kulczyka 

 

Już w kwietniu 2013 roku ostrzegaliśmy Jana Kulczyka przed białaczką, która zawzięła się wcześniej na pechowego Jana Wejcherta. Reakcja Kulczyka była prawie natychmiastowa, ale chyba niewystarczająca:

 

monsieurb.neon24.pl/post/91813,rosjanie-kadruja-kulczyka 

 

Tak jak wątpimy aby afera taśmowa była nakręcona przez kelnerów i kilku oficerów polskich służb, tak i wątpimy aby nasi przedni oligarchowie mieli po prostu pecha w najlepszych zagranicznych szpitalach akurat wtedy kiedy rozwalają "imperia" zbudowane na kasie, która wcześniej spadła im z nieba.

 

To wszystko wygląda mistrzowsko szyte na rozmiar większy niż noszą nawet najprzedniejsze resortowe asy III RP. Nawet te asy z resortowej klasy, które dostają 15 mln $ w kartonach za stanie na baczność.


   

 

Miasta szpiegów: zaczynał w Berlinie Zachodnim, skończył w Wiedniu

 

KOMENTARZE

 • @
  Reset ma różny wymiar.
 • "Napis na pomniku
  brzmi czasem jak list gończy" Stanisław Jerzy Lec
 • Kulczyk i inni
  Wybijanie się na niezależność z pozycji "słupa" jest bardzo ryzykowne. Może dlatego właśnie cwaniaczek Wałęsa nigdy tego nie próbował i z operacją serca nie miał żadnych problemów.
 • @Casey 18:29:31
  No tak, Bolka może uratował fakt, że jest głupkiem ...
  Za biznes wzięła się za to córeczka Noblisty, ale długo to nie trwało:

  http://monsieurb.neon24.pl/post/84144,nazwisko-moze-wszystko
 • @Stanislas Balcerac 18:59:04
  Po 1989 r. a nawet przed(firmy tzw. Polonijne) nikt bez zgody SB-WSI nie mógł zostać milionerem. To dawni kapusie posłużyli agentom SB-WSI do rejestracji na nich swoich firm. I mieliśmy w latach 90-tych wysyp milionerów, którzy przed 1989 r byli kapusiami a zajmowali się cinkciarstwem, przemytem towarów czy też stręczycielstwem. I nagle stali się biznesmenami a tak naprawdę tylko słupami służb na procencie. A każda próba usamodzielnienia kończyła się tak jak pan opisuje..Pozdrawiam.
 • @Casey 18:29:31
  I właśnie dlatego we wszystkich normalnych krajach wprowadza się ograniczenia na udział obcego kapitału w krajowym rynku mediów - typowo jest to 10-20%. Natomiast polskie media komercyjne zostały praktycznie opanowane przez zagraniczny kapitał. W ten sposób ogłupiają społeczeństwo wmawiając mu, jakim to dobrodziejstwem są "zagraniczne marki". Szczególnie łatwo idzie ogłupianie ludzi młodych (poniżej 30-stki), wychowanych w kulcie "znanych marek". Starsi, którzy przeszli trening za PRL-u, są dużo bardziej podejrzliwi i wyczuleni na propagandę. No i po prostu lepiej wykształceni - absolwent PRL-owskiej szkoły zasadniczej miał nieporównanie więcej oleju w głowie, niż niejeden obecny student czy obecny magister, etc.... W przypadku Kulczyka,to wszystko co dziś się o nim oficjalnie pisze, to ordynarne kłamstwa i brednie!!! Chazar Kulczyk czyli słup służb swoją "karierę" rozpoczął od otrzymania zamówienia, na radiowozy dla gliniarzy, i choć nie stać go było wtedy na zakup nawet trzech Volkswagenów lecz mając w kieszeni zamówienie, gwarantowane przez ówczesny nierząd, Niemcy w trymiga otworzyli mu linię kredytową!!!...a potem już poszłooooo. Dla jasności, tłumaczy się, ciemnym masom iż był on wówczas najbardziej godnym zaufania dealerem tej marki, otóż....w Poznaniu nie było wówczas ani jednego salonu tej marki. "Salon" ten chazarski przekrętas otworzył, owszem, ale pół roku później, czyli dwa wynajęte pokoiki w budynku dawnego ZREMBU, przy ul. Dziadoszańskiej w Poznaniu, na zachwaszczonym parkingu 5 samochodów, w tym trzy używane, jeżeli dobrze pamiętam, to były dwa Volkswageny, jedno BMW, oraz dwa Audi...Tak wyglądała oferta dla policji chazara Kulczyka!!!.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031