Myśleliśmy że emeryt ze specjalną wielomilionową emeryturą offshore, Mariusz Walter, siedzi w Hiszpanii i przelicza kasę. Ale nie, okazało się że Walter wypłakuje się u kolegi Michała Broniatowskiego w Forbes Polska i "żałuje, że sprzedał TVN".

Były "właściciel" TVN Mariusz Walter ma pierwsze oznaki demencji. Poszedł do kolegi Michała Broniatowskiego (były członek rady nadzorczej TVN i ITI, aktualnie sprawdzający się na odcinku naczelnego Forbes Polska) i oznajmił, że resortowa struktura ITI/TVN była (cytat) "firma rodzinną":

 

www.wirtualnemedia.pl/artykul/mariusz-walter-sprzedaz-tvn-wymusila-rodzina-jana-wejcherta-bylem-przeciwny-zatrudnieniu-tellenbacha

 

Walter, macie Alzheimera czy co ? Nie pamiętacie jak spółka ITI Holdings SA w Luksemburgu, trzon przyszłej piramidy na której szczycie stanęła później TVN, została założona 29 grudnia 1988 roku przez szwajcarską sekretarkę Barbare Trautweiler i przez adwokata Josepha Ackermanna ?

 

Nie pamiętacie jak do ITI Holdings SA w Luksemburgu wpłynęły następnie dziesiątki milionów dolarów wyprane wcześniej w założonej w 1983 roku spółce ITI Panama, transfery opisane niezdarnie jako "dywidendy" ? Zawiadomienie w tej sprawie leży w prokuraturze:

 

monsieurb.neon24.pl/post/119320,iti-do-prokuratury

monsieurb.neon24.pl/post/123839,ostrzegalismy-o-iti
 

ITI spółką rodzinną Walter ? Uwierzyliście w swoją własną legendę ? To, że wskazano wam w 1984 roku, wraz z Wejchertem, małą spółkę polonijną o takiej samej nazwie co spółki ITI Panama i ITI Holdings SA Luxembourg, która to spółka została później podklejona pod piramidę ITI, nie oznacza że możecie teraz fantazjować u kolegi Broniatowskiego i opowiadać bajki.

 

Sprawa prania brudnych pieniędzy przez ITI Holdings SA Luxembourg w okresie działalności FOZZ, czyli w latach 1988-1992, powróci tak czy owak. To, że teraz tzw. "niezawisła prokuratura", chluba demokracji III RP, boi się was ruszyć nie oznacza, że tak będzie zawsze.

 

Żałujecie, że sprzedaliście TVN ? A od kiedy TVN był wasz? A te dziesiątki milionów Euro, które pozwolono wam wyciągnąć z ITI i TVN też nie były wasze, tylko są pochodną kryminalnego prania pieniędzy. Postukajcie się trochę w głowę Walter. I uważajcie w międzyczasie aby was nie stuknęli ...

  

 
Plutonowy żałuje, że sprzedał nie swoje ...
 
2015/09 Forbes
 
Ciekawe czy rodzina też tego żałuje ?