Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Klapa Kowala

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasz najaktywniejszy na post-Majdańskiej Ukrainie polityk, Paweł Kowal, ląduje na śmietniku historii tak jak inny nakręcony, Radek Sikorski. Tak jak wcześniej Sikorski, Kowal został właśnie wypchnięty z list wyborczych. Koniec pajaców wichrzycieli ?

Kariera wichrzyciela na czekoladowej Ukrainie nie zawsze przekłada się na karierę w Polsce. Przekonał się o tym Radek Sikorski, który "podjął decyzję" nie startowania w jesiennych wyborach. Podobna decyzję "podjął" właśnie Paweł Kowal, inny nakręcony, o którym Stanisław Michalkiewicz napisał:


"sprawia wrażenie, że gdyby tylko mógł, to natychmiast ruszyłby na Moskwę. Naturalnie na taką samowolkę nie pozwoliłby mu oficer prowadzący - ale właśnie dlatego pan Kowal tak się wyrywa".

 

Ciągłe wygrażanie złowrogiemu Putinowi przysłowiowym palcem w bucie nie wyszło widać Kowalowi na zdrowie w Polsce. Kowal został wyrzucony z list wyborczych do Senatu przez swoich własnych partyjnych kolegów:

 

wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kowal-nie-wystartuje-w-wyborach-na-dluzszy-czas-sie-wylacze/whwzg8

 

Teraz Kowal będzie miał więcej wolnego czasu, tak jak Sikorski. Będą mogli nakręcać się nawzajem w antypolskiej "Wyborczej" lub w organach propagandy powiązanych z londyńską żoną Radka, Anne Applebaum.

 

Wywalenie Kowala z polityki wywołało pozytywne reakcje ludzi myślących:

 

Isakowicz-Zaleski ‏@IsakowiczZaleski

 

@pawelkowalpl zwolennik nacjonalist. UA obiecuje wycofać się z polityki. Oby dotrzymał słowa

 

Trudno bowiem było brać Kowala na poważnie, nie tylko fanatycznie popierał banderowski reżim w Kijowie, ale do tego jeszcze asystował człowiekowi oligarchów, towarzyszowi Balcerowiczowi, podczas wizyt w Kijowie:

 

monsieurb.neon24.pl/post/121173,kuchenna-rewolucja-leszka

 

Cieszymy się, że polska polityka funkcjonuje (od czasu do czasu) jak oczyszczający się organizm i eliminuje zagrażające jej zdrowiu elementy.

 

 
Kowal nie jest jedynym nakręconym, który zakiwał się na Ukrainie
 

KOMENTARZE

 • co do losów Kowala
  Zawsze warto walczyć o to, by Ukraina zmierzała w stronę wolności i wyrywała się z objęć postsowieckiego egoistycznego oligarchii i olchokracji.

  Nawet jeśli Kowalowi przyszło za to zapłacić we własnym kraju.

  Są rzeczy nadrzędne. Ważniejsze, niż indywidualna kariera polityczna.

  Przypuszczam, że Kowal jeszcze wróci. Ale w wielkim stylu.

  Czym bowiem różniło się jego zaangażowanie na Ukrainie od zaangażowania Lecha Kaczyńskiego w Gruzji?

  Przy tym Kowal nie pouczał, jak Sikorski, odgórnie i pańsko...
 • @maharaja 13:15:18 o jaki ty powrocie tego żydobanderowca piszesz? nie rozśmieszaj mnie.
  Kowal jest jednym z najbardziej aktywnych orędowników Prawego Sektora i neo-banderowców, w Polsce. To pomiot rezuna ocalałego po Akcji Wisła, jak Siemoniuk alias Siemoniak, Sycz, Tyma, etc.. Mały, obły, bez szyi, z krótkimi nogami, z nieogoloną, czerwoną, gębą, jako żywo, przypomina wyglądem bandytę z UPA napadającego na Polaków, cyganów i żydów. Brak tylko siekiery lub wideł jego w łapach. Ten wróg Polski i Polaków, słowami, tak samo szkodzi Polakom, jak tamte hordy, które od roku wspólnie z poplecznikami z Kijowa, gloryfikuje. We mnie ten żydobanderowski pomiot i szkodnik Polski, budzi odrazę. Kaczyński ma u mnie pierwszego od lat plusa za to, że wyrzucił z listy do senatu żydobanderowca Kowala, który moim zdaniem jest szkodnikiem gdyż fanatycznie popiera banderowskich Ukraińców. Dla niego ważniejszy jest interes banderowskiej Ukrainy niż interes Polski.
 • @maharaja 13:15:18
  To jest skandal, że pomiot banderowca został Polakiem!!!
  Ukraiński zięć Ewy Kopacz otrzymał polskie obywatelstwo w rekordowym tempie – po jednym dniu od wpłynięcia wniosku o jego nadanie. Najwyższe władze państwowe spieszyły się, aby zdążyć z załatwieniem tej sprawy w ostatniej chwili przed odejściem prezydenta Komorowskiego.
  Wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego Andrijowi Petraniukowi, Ukraińcowi i obywatelowi Kanady, wpłynął do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 4 sierpnia b.r. Bronisław Komorowski nadał Petraniukowi obywatelstwo już 5 sierpnia – w ostatnim dniu swojej prezydentury.
  Pośpiech władz był tak wielki, że doszło do ewidentnego naruszenia procedur. Uzasadnienie wniosku, podpisane przez wojewodę świętokrzyskiego, wpłynęło do Kancelarii Prezydenta dopiero 6 sierpnia – już po nadaniu obywatelstwa (i zmianie prezydenta z platformowego na PiS-owskiego). Do wniosku nie dołączono też wymaganych prawem opinii Komendy Głównej Policji i szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
 • @Kula Lis 62 13:56:13
  Niektórzy żyją mentalnie wciąż w latach 1930 - 1947, jak widać.
 • @maharaja 13:15:18
  To we własnym kraju też przyszło Kowalowi zapłacic? A tam za co?
 • @maharaja 14:47:38
  To ty żyjesz mentalnie w tamtych latach skoro próbujesz z banderowca zrobić bohatera.
  Na śmietnik historii z tym kurduplem.
 • Notka o syjonistycznej kreaturze P.Kowalu
  Pochodzenie: Żyd, jego żydowscy rodzice pochodzili z Ukrainy. Ciotką Kowala jest H.Łuczywo (z d. Chaber) Żydówka z Ukrainy, b. z-ca A.Michnika w GW.
 • @maharaja 13:15:18
  Pan Kowal ma teraz wolne, niech więc uda się na Ukrainę i tam na miejscu walczy z postsowiecką egoistyczną oligarchią i olchokracją.
  "Przypuszczam, że Kowal jeszcze wróci. Ale w wielkim stylu." a po co? Po co on jest potrzebny Polsce? Ukrainie jest potrzebny. Jak się Patroszenko zdecyduje na pierwszy wariant, czyli zdobycie Donbasu a potem marsz na Moskwę, pan Kowal będzie miał okazję pomaszerować w pierwszym szeregu i spełnić swoje marzenie.
 • @Rzeczpospolita 16:02:51
  "Pochodzenie: Żyd, jego żydowscy rodzice pochodzili z Ukrainy."
  Urodzony w Rzeszowie zwanym Mojrzeszowem.
 • @35stan 17:48:02
  Jeśli nurt narodowy jest faktycznie taki, jak wypowiedzi niniejszych autorów, czytaj tępy, do bólu ksenofobiczny, permanentnie i w nieuzasadniony sposób antyukraiński, antyniemiecki, antyżydowski, anty... anty...

  to ja dziś idę zapisuję się do kosmopolitów Michnika i zaczynam działać na gruncie zwalczania nacjonalizmu w wydaniu, jakie tutaj znam.

  Komuś bardzo zależy na tym, by w ten sposób nurt narodowy zrównać z błotem. Właśnie poprzez ksenofobiczne wypowiedzi i permanentną antywszystkość.
 • @maharaja 18:34:24
  A Pan się wcześniej wypisał od Michnika?
  Może Pan to jakoś wykazać?
  Bo czytając pańskie wypociny jakie pojawiły się na tym portalu (a mam zwyczaj śledzić takowe, aby sobie wyrobić opinię o kimś), to mam nieodparte przekonanie, że należy Pan do płatnych (od komentarza) pachołków ze stajni Michnika.
  To widać, słychać , a czuć to już ewidentnie.
 • @maharaja 18:34:24
  O czym Ty Człowieku piszesz? Czy Ruch Narodowy ma być znów Sanacją jak w II RP po 1926 roku?
  Wybacz, historia kołem się toczy i niektórzy nie chcą aby się powtórzyła.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:27:18
  Ja mam wrażenie, że sam Kowal nas nawiedził...
 • Kowal i Sikora to Ukraińcy
  Kowal i Sikora (prawdziwe nazwisko) to Ukraińcy. Pisanie o którymkolwiek z nich "nasz" obraca cały tekst w kłamstwo.
 • @maharaja 18:34:24
  Cytat:
  "W następnej generacji lub później powstanie farmakologiczna metoda na to, aby ludzie kochali swoje zniewolenie i będzie to taki pewien rodzaj dyktatury bez łez. Stworzony zostanie bezbolesny obóz koncentracyjny dla całych społeczeństw, tak, że ludziom zostaną odebrane ich swobody obywatelskie, ale będą raczej z tego zadowoleni, ponieważ ich uwaga będzie odwracana od jakiejkolwiek chęci do buntu przez propagandę, lub pranie mózgu, lub pranie mózgu wsparte metodami farmakologicznymi."

  Aldous Huxley Nowy wspaniały świat (ang. Brave New World)
  (1894-1963) angielski powieściopisarz, nowelista, eseista, poeta.

  @maharaja, Tobie farmakologia nie będzie potrzebna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:27:18
  Mam to samo odczucie. Coś dziwnie aktywny się zrobił ostatnimi czasy.
  A jego tekst o zatrudnianiu w NE24 Durczoka, to już prawdziwy coming-out.
 • @Kula Lis 62 13:56:13
  można to przeboleć bez trudu. Problemem jest serwilizm biurw dla lepszych. A co do reszty jaka to trauma dla dziadka rezuna jego prawnuki polakami!!!!!!
 • @alek.san 14:32:45
  "Coś dziwnie aktywny się zrobił ostatnimi czasy."

  Chwilowy nadmiar wolnego czasu i brak innego zajęcia, nic więcej, he he....

  Kompetencja odróżnienia zarządzania wizerunkiem w celu uzyskania popularności, co w oczywisty sposób przekłada się na finanse portalu, od poglądów konkretnych postaci i naszej sympatii doń to naprawdę nie jest szczególnie trudna umiejętność...
 • @gnago 21:36:47
  "Problemem jest serwilizm biurw dla lepszych."

  Problemem nie jest serwilizm jako taki. Granica między serwilizmem a wykonywaniem poleceń pracodawcy nie zawsze jest jednoznaczna.

  Problemem jest to, że nie ma alternatywy dla tego, wobec kogo ten serwilizm ma być realizowany. Skoro 90% polskiego rynku medialnego jest w obcych rękach, to jak tu dziennikarz ma nie być serwilistyczny? Jak ma znaleźć pracę w polskich mediach, skoro ich tak mało?

  Problemem jest także to, że dziennikarze i redaktorzy nie czują, w którym momencie należy powiedzieć NIE. Bo i w mediach należących do obcego kapitału, przy odrobinie inteligencji, można mądre rzeczy pisać...

  Przy czym, jak pokazuje przykład węgierskiej dziennikarki podkładającej nogę uciekinierom z obozu, JOBIK nie jest wolny od tych przypadłości, na jakie narzekamy u polskich dziennikarzy, czyli od sztucznego kreowania rzeczywistości pod oczekiwania pracodawcy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031