Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

CEPA wszczyna wojnę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Klan rodzinno-towarzyski obsiadł think-tank CEPA, który lobbuje na rzecz amerykańskich firm zbrojeniowych. CEPA zatrudnia żonę Radka, kumpla Radka oraz byłego podwładnego Radka, Marcina Zaborowskiego (zdjęcie). A Radek już kpi z PiS na rachunek CEPA.

Czy Amerykanie już kopią pod nami dołki ? Podczas kiedy prezydent Obama uhonorował w Nowym Jorku prezydenta Andrzeja Dudę, już kilka dni później w Waszyngtonie Radek pozwolił sobie na niewybrednie publiczne pokpiwanie sobie z ministra Antoniego Macierewicza, na konferencji organizowanej przez fundację CEPA, współfinansowanej przez amerykańskich podatników, gdzie pracuje jego żona Anne Applebaum.

 

Radek od kilometrówek i od robienia laski Amerykanom ośmielił się wygarnąć w USA na temat ministra Macierewicza co następuje (cytat) "To nie jest ktoś, komu powinno się powierzać ważne urzędy państwowe, ani odpowiedzialność za sprawy rangi państwowej", co wywołało rechot kilku obecnych tam dziennikarzy:

 

niezalezna.pl/71477-sikorski-w-usa-wysmiewa-macierewicza-i-ustalenia-ekspertow-ws-smolenska-zobacz-film

 

CEPA (Center for European Policy Analysis) zajmuje się Europa środkową i wschodnią i jest sponsorowana przez największe amerykańskie koncerny zbrojeniowe: Lockheed Martin, Raytheon, Bell Helicopters, Textron, Sikorsky Aircraft oraz przez amerykańskie ministerstwo obrony.

 

Ponieważ amerykańscy producenci broni będą chodzić wokół nowych kontraktów w Polsce, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego powinno powiedzieć im jasno, że ich sponsoring ekipy Sikorski-Applebaum w fundacji CEPA jest niemile widziany, jako że jest to gest antypolski.

 

Applebaum jest znana z tego, że kopie pod nami dołki przy każdej okazji:

 

monsieurb.neon24.pl/post/123262,matka-polka-z-cia

 

W CEPA pracuje także nakręcony Edward Lucas (z "The Economist", który już przejechał się po prezydencie Dudzie), beneficjent orderu "Bene Merito" Radka (na samo wspomnienie o "Bene Merito" Radka Lucas dostaje szału i mówi że orderu "nie przyjął"). A żona Lucasa pracuje razem z Applebaum w innej fundacji, w tajemniczym Legatum Institute. Sami swoi !

 

Od kilku miesięcy w CEPA pracuje także były podwładny Radka w MSZ, Marcin Zaborowski (zdjęcie powyżej), który do wiosny był szefem PISM, instytucji w której kolesie robili za pieniądze podatników co chcieli:

 

monsieurb.neon24.pl/post/126039,gdzie-zone-wepchal-boni

 

CEPA otworzyła biuro w budynku Metropolitan w Warszawie i Zaborowski tam siedzi i pisze. Już nam przygotował strategię zbrojeniową:

 

cepa.org/sites/default/files/IB2%20PMM.web%20copy.pdf

 

Strateg Zaborowski tak się ucieszył promocją, że już robi laskę swojej szefowej, małżonce Radka Anne Applebaum, fotografując ją wczoraj na Twitterze jako prominentnego gościa konferencji, którą ona sama organizuje. Brawo Zaborowski, tak dalej, nie wstawajcie z kolan!

 

Marcin Zaborowski ‏@MaZaborowski  3 h

Full room at #Willard hotel at #CEPAforum@cepa annual event, prominent audience

 
Permalien de l'image intégrée
 
 
Znamy dokonania Applebaum, Sikorskiego i Lucasa. Ta cała nakręcona wataha będzie nam dalej bruździć przy każdej okazji. Kancelaria Prezydenta powinna więc stanowczo zaprotestować przeciwko finansowaniu tej piątej kolumny przez rząd USA. Albo mamy sojusznika albo go nie mamy.
 

Podczas kiedy USA dają całemu światu lekcje moralności na temat nepotyzmu, w fundacji CEPA nepotyzm kwitnie, wystarczy popatrzeć na tandem Applebaum-Sikorski. Takie sytuacje nie mogą być tolerowane.
 

Radzimy naszym amerykańskim sojusznikom aby przyjrzeli się bliżej sprawie finansowania przez MSZ Radka (poprzez Ambasadę RP w Waszyngtonie) przyjęcia promującego książkę kucharską jego żony Anne Applebaum:

 

monsieurb.neon24.pl/post/81922,nafaszerowany-indyk

 

Oto przykład czerpania nielegalnych korzyści z urzędu i do tego na amerykańskim gruncie. To sprawa dla amerykańskiego prokuratora.
  
Tacy ludzie jak Applebaum i Sikorski nie mogą być finansowani z pieniędzy amerykańskich podatników. To jest niemoralne.
  
 
Konferencja CEPA: Zaborowski z lewej, Radek z prawej (czyta mapę)
   
 
CEPA Poland zainstalowała się w budynku Metropolitan w Warszawie
  

KOMENTARZE

 • @
  Co do treści - można się zgodzić, chociaż mam kilka wątpliwości.

  Jednak z:
  "Strateg Zaborowski tak się ucieszył promocją, że już robi laskę swojej szefowej, małżonce Radka Anne Applebaum,"

  No nijak tu mi to ne pasuje: jak można "zrobić laskę" kobiecie?

  Chociaż jak gender, to gender.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:00:36
  Applebaum to jak mawiali kiedyś - baba chłop -:)
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:00:36
  autor przez delikatność ? miał na myśli :

  Zaborowski -mistrz patelni - złota wara...
 • @Stanislas Balcerac 19:05:42
  Nie kto inny jak Macierewicz i Kaczyńscy z polecenia neokonserwatystów - syjonistów z usraela lansowali Sikorskiego na Mininstra, najpierw w ramach ROP do rządu AjWajEs oraz w rządzie Pisowskim był o zgrozo MON, który lobbował na rzecz Lokcchid Martin oraz Sikorskim, który zakupił z dopłątą 50 mln zł zakłądy lotnicze w Mielcu.
  Nie ma co liczyć na obecnego rezydenta, przecież on tych samych mocodawców co Sikorski
 • @Stanislas Balcerac 19:05:42
  Kancelaria Prezydenta powinna więc stanowczo zaprotestować przeciwko finansowaniu tej piątej kolumny przez rząd USA.
  >> Albo mamy sojusznika albo go nie mamy.

  - TEORETYCZNIE MAMY, ... PRAKTYCZNIE TO CHYBA JEST "SOJUSZNIK", ... KTÓREMU PEJSY PROSTUJĄ SIĘ, I PĘKAJĄ Z WRAŻENIE, GDY PATRZY NA TO CO DZIEJE SIĘ W POLSCE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031