Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kupa Tuska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Elegancik we włoskim garniturku naobiecywał, namachał rękami i uciekł do Brukseli, a nam pozostawił "kamieni kupę". Prokuratorzy powinni zająć się 20 mln PLN z kieszeni podatników wywalonymi na flagowy "program inwestycyjny" Tuska o nazwie PIR.

Trzy lata temu, 12 października 2012 roku, elegant Tusk ogłosił hucznie swój flagowy program Inwestycje Polskie, określony od razu przez komentatorów jako (cytat) "żerowisko dla bezpieczniackich watah" i skwitowany później przez wieszcza PO jako (cytat) "ch.. , d.. i kamieni kupa".

 

Program Tuska miał tworzyć (cytat) "warunki do długotrwałego finansowania rentownych projektów inwestycyjnych w obszarze infrastruktury". Do jego realizacji stworzono w podskokach nową instytucję o nazwie Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR), którą od razu oblegli jak stonka resortowi:


monsieurb.neon24.pl/post/117163,resortowi-jagiellonowie

 

Po trzech latach i milionach PLN przejedzonych na pensje, biura i raporty, program Inwestycje Polskie powinien zainteresować bardziej prokuratorów niż analityków finansowych.

 

Tak jak inna maszynka do wydawania pieniędzy podatników (program atomowy geodety Grada) flagowy program Tuska przeżarł miliony PLN generując tylko jedną "inwestycję" – remont akademików w Krakowie ! To po to było bić tyle piany i wydawać tyle kasy na kolejną nową biurokrację ?!

 

Kiedy obciachu Polskich Inwestycji Rozwojowych nie udawało się już dłużej ukryć, wywalono dla pokazówki prezesa i wcielono pozostałą ekipę w struktury państwowego banku BGK. Resortowi pierzchli z rady nadzorczej PIR a w ich miejsce dokooptowano kilka pań. Aktualna rada nadzorcza PIR jest prawdopodobnie jedyną 100% żeńską radą nadzorczą instytucji państwowej w Polsce. Ale to nie zwycięstwo Kongresu Kobiet towarzyszki Bochniarz tylko raczej znak, że nikt nie chce już w tej radzie zasiadać i wepchano tam jakimś sposobem sześć pań. Co może być przykładem dyskryminacji seksualnej w strukturach Państwa PO.


Niektóre panie nie umieściły nawet swoich zdjęć na stronie internetowej PIR, tak jakby się wstydziły, co zdaje się potwierdzać tezę łapanki na stanowiska:

 

www.pir.pl/pl/polskie-inwestycje-rozwojowe/rada-nadzorcza

 

Polskie Inwestycje Rozwojowe pod nadzorem BGK dokonały dwóch dalszych wiekopomnych inwestycji rozwojowych: (a) podpisały umowę współfinansowania inwestycji francuskiego giganta energicznego EDF w Toruniu (link poniżej) i (b) podpisały umowę współfinansowania biurowca w Poznaniu (zdjęcie poniżej):

 

www.pir.pl/download/aktualnosci/2015_09_30_komunikat_dla_mediow_pir.pdf

 

Takie inwestycje mógłby zrobić pierwszy lepszy bank. Tzw. "liberalny" rząd Tuska i Kopacz nie tylko więc wypchał prywatne banki z finansowania inwestycyjnego (crowding out), co powinno przyprawić zacnego prof. Leszka Balcerowicza o zawał, ale do tego cynicznie przewalił około 20 milionów PLN na działalność PIR, która od samego początku nie miała żadnego sensu.


Zamiast długotrwałego finansowania infrastruktury przemysłowo-telekomunikacyjnej, skończyło się na remoncie akademików i budowie biurowców (jakby ich brakowało!). To skandal i kpina w żywe oczy.

 

Świadome działanie na szkodę publiczną opiewające na 20 milionów PLN to temat dla prokuratora. Oskarżonym powinien zostać nie tylko Tusk ale także i inni kacykowie jego rządu. Nagrania kelnerów pokazały, że ekipa Tuska już dawno wiedziała, że PIR to "ch.. d.. i kamieni kupa." Wiedzieli i nic nie robili?

 

Tusk nawalił. Kto będzie teraz po nim sprzątać?

 

 
Resortowi obleźli radę PIR jak stonka, ale później gdzieś pouciekali ..
"Inwestycje rozwojowe" zza biurka czyli finansowanie biurowców ...
 

 

Tusk powinien odpowiedzieć karnie za skandal PIR

 

KOMENTARZE

 • Może stąd ten paniczny strach!
  "Świadome działanie na szkodę publiczną opiewające na 20 milionów PLN to temat dla prokuratora"

  W końcu idzie nowe... jakkolwiek żałośnie to brzmi..
  Panie Balcerak - dzięki za wszystkie Pana wpisy.
  Podoba mi się, że zawsze daje pan linki do poprzednich swoich wpisów.
  Zobaczymy jak potoczą się sprawy.
  Licząc na Pana bystry umysł (to nie kpina) ... żeby tylko nie skończyło się na nowych wpisach z podaniem jedynie linków.. niestety.

  pozdrawiam
 • żydowskie partie w Polsce bronią się nawzajem by nie drażnić Polaków
  Żadna partia żydowska nie punktuję przeciwną partie żydowską ! sądzę !!!
  że kierownictwo żydowskie mafii [ sanhedryn ] kierują kampaniami żydowskich partii by sobie nawzajem nie zrobili krzywdy ! bo liczy się ogólny wizerunek żydo-partii który ma być PARTIE żydowskie KIERUJĄ
  A GOJE PRACUJĄ !
  !
  Bezwstyd ! to odczuwam od tych żydowskich partii i tej żydowskiej kampani wyborczej dla gojów
  !
  Tyle KŁAMSTW OSZUSTW ile przelewa sie przez żydo-TV to przerosło wszystkie 26 letnie kampanie żydów ! te żydowskie ścierwa już sie nawet nie krygują w swoich kłamstwach !!
  !
  ŻADNA PARTIA NIE TRAKTUJE POWAŻNIE OBYWATELI !!! bo żadna żydowsko-chazarska partie nie jest poważna ! to typowe wynajęte przez mafie gnojki ! bez Honoru bez poczucie wstydu !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Jak nie powołamy do życia NPS !
  NARODOWEJ PARTII SŁOWIAN to dalej będziemy okradani i poniżani
 • @ele 09:06:05
  Marcin Luter w pracy "Żydzi a kłamstwo" napisał

  „Żydzi to wierutni kłamcy i pijawki krwiożercze. Żydzi są nieznośnym ciężarem naszym. Narzekają na nas, że ich gnębimy i uciskamy, a nie ma wśród nas nikogo, co by na oścież nie otworzył domów swych, aby wyszli do miejsca, z którego do nas przybyli. Jeszcze byśmy ich podarunkami obsypali na drogę, by się tylko od nas wynieśli.
  Żydzi nas w naszym własnym kraju uciskają, my w pocie czoła pracujemy, a oni spokojnie owoc naszej pracy zjadają. Rabują nasze pieniądze i dobra lichwą. Żydzi są tak hardzi, że nie słuchają nikogo; choć słyszą argumenty, nie ustępują. Jest to naród złośliwy, nękający inne narody przez lichwę i grabież. Jeśli władcy pożyczą oni 100 florenów, wycisnął 20.000 z poddanych. Musimy ich się strzec. Książęta i rząd siedzą z boku i śpią.
  Żydzi nie tylko praktykują lichwę, ale uczą, że ta lichwa jest prawem im nadaną, że sam Bóg przez usta Mojżesza nakazał im uprawiać lichwę wśród innowierców. Żaden poganin nie czyni takich rzeczy i nikt by tego nie robił oprócz samego diabła i tych, którymi on zawładnął, jak zawładnął Żydami. Cóż nam począć? Zastosujmy mądrość innych krajów, jak Francja, Hiszpania, które zmusiły ich, aby zdali sprawę z tego, co ukradli, i postąpili sprawiedliwie wydalając Żydów z kraju. A więc precz!”

  Tusk - żyd
  Kopacz - żydówa
  Kaczyński - żyd
  Maciarewicz - żyd
  Miller - żyd
  Korwin-Mikke - żyd
  Petru - żyd

  ... a ty Polaku głosuj bo masz swobodę wyboru, możesz sobie wybrać żyda który będzie cię okradał, dając w zamian żydowski teatr polityczny ... i tak w kółko od 26 lat ...
 • Uwaga ! żydowskie chamstwo do Polaków to codzienność na żydo-portalach
  Polacy Słowianie ! wkleję tu klasyczną chamska odzywkę żydowskiego ścierwa na wpis Polaka !!!! z Onetu ! temat Białystok rasistowski .
  !
  marian :
  "Tolerancja" jest dziś najbardziej nadużywanym słowem. Ja biały facet muszę dziś tolerować wszystko. Gejów ,lesbijki, żydów, muzułmanów ,cyganów. Jeśli powiem homoseksualizm jest obrzydliwy, żydzi ciągną profity z swojej historii nie chcę meczetu w moim miescie i koczowiska cyganów. To zaraz zostaje homofobem antysemitą islamofobem i ogólnie nazistą.Bo musze znosić wszystko. Roszczeniowych muzułmanów uciążliwych cyganów i żydów dla których to Polska a nie chitlerowskie Niemcy jest winna zbrodni ludobojstwa (polskie obozy śmierci) Nie słyszałem aby światowa rada żydów protestowała przeciwko tym kłamstwom. Biały facet co kocha kobietę i nie chce islamskiego potopu. To dziś wrog nr 1 zwiń
  14 paź 13:04 | ocena: 88% odpowiedz oceń: -1 +1
  !
  odpowiedz żyda [ żydówki ] ukrywającego sie pod imieniem Agnieszka
  !
  ~Agnieszka do ~marian:
  A ja biała kobieta muszę znosić białych kretynów, którzy nie są w stanie opanować nawet zasad ortografii ojczystego języka, z którego są podobno tak dumni... Tak, tolerancja jest przeterminowana, na stos albo na szubienicę z nieukami!!!
  15 paź 13:08 | ocena: 76%
  !
  Słowianie !
  Pokazuje tu codzienność na portalach żydowskich !!! można się spytać od kiedy to żyd żydówka jest biała ? żyd czy żydówka to rasa semicka
  pół na pół z arabsko-murzyńska rasa ] ! więc czemu to ŻYDOWSKIE ścierwo ukrywające sie pod nickiem Agnieszka pisze ze jest biała !!!! ??
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Biały Lach ! Deportować wszystkich żydów chazarów do Izraela !!!
 • @ireneusz 11:29:25
  Ja nie należę do apologetów tej postaci, wręcz przeciwnie. Ale jeśli prawdą jest że wywalczył III RP, co podkreśla wielu jego piewców, to nie dziwota że jest taka żydowska ...
 • Do żydowskiego frustrata @ireneusz 11:13:08 !
  Bracia Słowianie ! ścierwo żydowskie jak nie ma argumentów [ a w 95% ]
  nie maja to w bezsilnej złości wyzywają adwersarza od idiotów psycholi
  wariatów itp .
  To typowa frustracja żydów ! Większość z tych żydowskich frustratów moczyła sie w nocy i w szkole byli przezywani szczylami !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! POLSKĄ MUSZĄ RZĄDZIĆ SŁOWIANIE
 • @ Autor
  Dzięki za wpis.
  Tematów na akt oskarżenia znalazłoby się całe mnóstwo. I w tym świetle zastanawiam się jak możliwe jest to, że nadal znajduje się znacząca liczba Polaków chcąca popierać polszewię. Smutne.

  Daję 5*

  Gorąco pozdrawiam
 • Do @Drab61 11:11:46
  Drab61 ! Ta dzisiejsza Polska to żydowski obóz koncentracyjny światowej żydowskiej mafii ! jesteśmy Niewolnikami we własnym kraju !
  !
  Jedno mię cieszy że w świecie zdecydowana większość społeczeństwa wie czym żydostwo dziś pachnie ! żydzi się odkryli i jak sie im noga powinie to marny ich będzie los !!!! oj marny !!! dziś żydo ścierwa liczą na USA i Izrael z ich potencjałem atomowym !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Biały lach ! żyd mułzumanin to rak który toczy cywilizowaną białą ludzkość !!!
 • Do żyda frustrata @ireneusz 11:46:50 !
  żydzie ! nie w żłobku ale w przedszkolu i w szkole się moczyłeś ! dzieci cię wyzywały do żyda szczyla ! i stąd twoja frustracja do wszystkiego co nie żydowskie !!!
  !
  My Słowianie jesteśmy jesteśmy ARYJCZYKAMI !!!!! włosy ciemno-blond
  oczy niebieskie szaro niebieskie lub zielone !!!! jesteśmy wysokiego wzrostu ! jesteśmy arystokracją wśród narodów świata !!!
  !
  żyd semita i arab semita z baranimi nosami to najbrzydsza rasa na świecie na was się patrzy z obrzydzeniem !!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin BIAŁY lach !! Dobry żyd to żyd w Izraelu !!!
 • @ireneusz 11:29:25
  No jasne Karol Wojtyła był Żydem, bo matką była Żydówką uczącą sie w przedwojennej, katolickiej szkole prowadzonej przez zakonnice. Puknij się w czerep. Jak JPII żył to żydy nigdy nie twierdzili, że jest od nich, bo mógłby to oficjalnie wyprostować. A po śmierci -wiadomo żydy swoim zwyczajem propagują dla głupków swoją narrację, bo przecież każdy wybitniejszy człowiek musi być żydem. A tutaj jeszcze dowiadujemy się, że ojciec JPII był Ukraińcem.
  ps. Jeżeli tak nienawidzisz Polaków, to wypad! Nikt cię tu nie trzyma. Prawdziwi Polacy sami się obronią a wy ze swoimi szambonurkowymi nienawiściami sami pójdziecie na dno. Pożałowania godny człowieczku.
 • @ele 11:42:07
  Bo przed wojną to była w większości biedota -szewcy krawcy, handlarze szmatami. Babcia mi opowiadała, że na wsi nikt ich nie poważał, może stąd mają w sobie tę nienawiść, bo mimo kradzieży polskich majątków i nazwisk nadal pozostał w nich ten mały żydek. Osobowości Polaka nie da się ukraść, stąd ta nienawiść.
  ps. prócz babci inni ludzie mi opowiadali z przekazów swoich przodków, że zydy to była biedna grupa osób wyznania mojżeszowego. Po wojnie raptem urośli do bogaczy, bo ci co zostawili trochę kamienic, synagog stali się bogaczami. A propaganda zydowska przez lata prania mózgów przez nich samych podstępnie dorwanych do władzy, każe nam sądzić, że mamy im zwracać zawrotne sumy pieniędzy. Ich pobratymcy u władzy to akceptują, bo czego się spodziewać od wołu? Wzięli już kilkakrotnie i kilkakrotnie za dużo. Dalej wyciągają lepkie łapy, a my nie tylko nie powinniśmy im dawać ale pozabierać to, co podstępnie zabrali. I wolna droga dla wszystkich: biilet w jedną stronę. Dość złodziei i niewdzięczników.
 • @wercia 17:41:14
  godne to i sprawiedliwe co piszesz ... a po wojnie urośli gdyż to była kadra krzewiąca "ustrój sprawiedliwości ludowej" szczególnie w katowniach UB, komitetach partyjnych itd. - Polacy w przeciwieństwie do żydów brzydzili się taką działalnością, ale ta rasa doświadczenie w mordach zdobyła m. in. w Katyniu ... oni są zdolni do każdej podłości, niewyobrażalnej dla cywilizowanego człowieka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031