Oligarcha Mariusz Walter przegrał kilka dni temu cywilny proces sądowy, który wytoczył likwidatorowi WSI Antoniemu Macierewiczowi. Byliśmy świadkiem obrony w procesie. Tłumaczyliśmy w sądzie procedurę prania kasy ITI pomiędzy Panamą i Luksemburgiem.

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Po publikacji raportu o likwidacji WSI w 2007 roku wizjonerzy z panamskiej ITI zasypali ministra Macierewicza pozwami sądowymi. O ochronę dóbr osobistych. Jeden z tych procesów zakończył się kilka dni temu wygraną Antoniego Macierewicza:

 

niezalezna.pl/26383-macierewicz-wygral-w-sadzie-z-walterem#.VhZ5yhpGjHW.twitter

 

Ministra Macierewicza pozywał Mariusz Walter, który twierdził, że z WSI i FOZZ nie ma nic wspólnego a pieniądze na założenie ITI i TVN zarobił na frytkach, czipsach i kasetach wideo, jak to mawiają "tymi to ręcami". Walter jako jeden z "człowieków honoru" poczuł się widać ugodzony w swoje dobra osobiste tym, że minister Macierewicz ośmielił się powiązać ITI z wojskowymi służbami specjalnymi PRL. Czyli takie "Nie oddamy ITI gówniarzom !"

 

Tak się złożyło, że byliśmy świadkiem obrony w procesie Walter kontra Macierewicz i złożyliśmy 10 października 2011 roku odpowiednie zeznania przed Sądem Okręgowym w Warszawie, Wydział XXV Cywilny.

 

W złożonych zeznaniach wyjaśniliśmy sędzi Bożenie Lasocie proceder prania pieniędzy FOZZ przez spółkę ITI Panama i ITI Holdings SA Luksemburg (prawie 20 milionów $ w ciagu trzech lat (1989-91), szczegóły:

 

monsieurb.neon24.pl/post/114131,wojskowa-panama-waltera 

 

Mariusz Walter nie stawił się na rozprawę. Przysłał zaświadczenie lekarskie z Hiszpanii. Biedak rozchorował się na serce.

 

Przegrana sądowa z Antonim Macierewiczem nie poprawi stanu spraw sercowych Mariusza Waltera. A co będzie kiedy prokuratura w końcu zajmie się na poważnie zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa prania brudnych pieniędzy przez ITI? Zawiadomienie leży już od kilku miesięcy gdzieś na biurku w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie:

 

monsieurb.neon24.pl/post/123839,ostrzegalismy-o-iti

monsieurb.neon24.pl/post/119320,iti-do-prokuratury

 

Towarzyszu Walter, uważajcie na serce. Chyba, że chcecie koniecznie aby pochowała was Ewa Kopacz, wtedy musicie się spieszyć, tak jak wcześniej Władysław Bartoszewski.

 

 
Niedaleko pada jabłko od jabłoni czyli jaka stacja, takie ludzie