Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Państwo wspiera WSI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na kilka dni przed wyborami dwa państwowe banki PKO BP i BGŻ przejęły od zadłużonego Prokom Investments udziały w spółce deweloperskiej Polnord. Prezesem Prokom Investments jest Marcin Dukaczewski, syn generała Dukaczewskiego z WSI.

Kto mówi, że państwo nie zdaje egzaminu? Na kilka dni przed wyborami dwa państwowe banki PKO BP i BGK przejęły of kulejącej spółki Prokom Investments 11,63% akcji równie kulejącego dewelopera Polnord, które były wcześniej zastawem za dług Prokom Investments wobec tych banków:

 

biznes.trojmiasto.pl/Banki-przejmuja-udzialy-Prokom-Investments-n95576.html

 

Prokom Investments kuleje finansowo już od lat i dwa państwowe banki złożyły we wrześniu tego roku wniosek o jego upadłość. Jednak do upadłości nie doszło i zamiast tego banki państwowe (czyli my podatnicy) pokornie wzięły akcje Polnordu. Kurs akcji Polnord spada od lat. To się nazywa rozsądne zarządzanie w stylu PO.

 

Prokom Investments był przez lata kierowany przez oligarchę Ryszarda Krauze, który musiał spółkę opuścić na początku 2014 roku "z powodów osobistych". Jego miejsce zajął młody zdolny Marcin Dukaczewski, syn byłego szefa WSI generała Marka Dukaczewskiego, który bryluje regularnie na antenie TVN24, jako "autorytet" i ekspert od wszystkiego.

 

Spółka Prokom została założona przez laty z kasy enigmatycznej szwajcarskiej spółki NIHONSWI AG, która była używana wcześniej przez wojskową rozwiedkę do finansowania rewolucji pod nosem Amerykanów, w Ameryce środkowej. NIHONSWI to skrót od Nicaragua-Honduras-Switzerland. Kogo więc dziwi, że władza w Prokom Investments przechodzi dynastycznie z ojca na syna, według scenariusza resortowych dzieci?

 

Z ostatnio ujawnionych rozmów pomiędzy oligarchą Janem Kulczykiem i szefem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim dowiedzieliśmy się, że to Krzysztof Kwiatkowski, jako minister sprawiedliwości rządu PO, przeforsował zmianę kodeku spółek handlowych na korzyść Krauzego.

Chodziło o paragraf 585 o działaniu na szkodę spółki, który groził Krauzemu, kiedy w listopadzie 2010 roku Prokuratura Apelacyjna w Katowicach postawiła mu zarzuty działania na szkodę spółki Prokom. Kwiatkowski paragraf usunął i prokuratura straciła podstawę do oskarżenia Krauzego.

A państwo PO zdało po raz kolejny egzamin ...

Skoro Krzysztof Kwiatkowski, jako minister rządu PO, działał na korzyść ówczesnego prezesa Prokom Investments, to warto może popatrzeć kto z rządu PO nadzorującego państwowe banki PKO BP i BGK działał przed wyborami na korzyść zadłużonej spółki Prokom Investments ?

Co prawda WSI podobno już "nie ma", ale zasady wciąż zobowiązują ...

 

WSI czyli "Wizja, Strategia i Innowacyjność" w biznesie
 
 
Agnieszka Kublik z Wyborczej i generał Dukaczewski u Roberta Sowy
 
 
Ryszard Krauze opuścił Prokom Investments z "powodów osobistych"
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031