Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kuku Petru w PKP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od ośmiu lat państwowa spółka PKP jest opanowana przez grupy towarzyskie. Ludzie Balcerowicza kontrolują dzisiaj zarząd, ale Balcerowicz zrobił się pazerny i chciał też posadzić Ryszarda Petru w radzie nadzorczej spółki. W imię obrony demokracji?

Po wyborczej wygranej PO na jesieni 2007 roku, duże spółki z kapitałem państwowym stały się teatrem wizjonerskich operacji finansowych.


LOTOS przewalił 1.5 miliarda PLN na dziwne koncesje, PLL LOT otrzymał 400 baniek z kieszeni podatnika, które według kumpla Tuska Kiliana poszły w pierwszej kolejności na premie a PKP zakupiła za 2.7 mld PLN pociąg skoku cywilizacyjnego Pendolino.

 

Już kilka tygodni po objęciu władzy przez PO, 17 grudnia 2007 roku, szefem rady nadzorczej PKP został Krzysztof Opawski, były minister w "rządzie fachowców" Marka Belki. Opawski działał w RN PKP i prowadził równolegle swoją własną firmę doradczą Saski Partners. Słynny bezsensowny kontrakt Pendolino został wynegocjowany pod kontrolą Opawskiego:
 
monsieurb.neon24.pl/post/88576,opatrznosciowy-opawski

monsieurb.neon24.pl/post/97225,pendolino-opawskiego-po


W międzyczasie w 2012 roku, inna grupa towarzyska, grupa Balcerowicza, przejęła kontrolę nad zarządem spółki PKP. Prezesem został Jakub Karnowski, który powprowadzał do władz spółki dalszych ludzi Balcerowicza. Karnowskiego namaścił oficjalnie Sławek Nowak, ten od zegarków, ówczesny minister infrastruktury:


monsieurb.neon24.pl/post/58431,kolej-na-balcerowicza  

monsieurb.neon24.pl/post/60660,skok-na-kase-pkp

 

Delikatny balans wpływów pomiędzy różnymi grupami towarzyskimi w państwowej PKP został zachwiany pod koniec listopada 2013 roku, kiedy to nagle zmarło się Krzysztofowi Opawskiemu, w wieku 63 lat. Akurat wtedy kiedy zaczęto coraz głośniej mówić o tym dziwnym kontrakcie Pendolino:

 

monsieurb.neon24.pl/post/102328,przeklenstwo-pendolino

 

Przez kilka miesięcy trwała dyskretna walka o pusty fotel pozostawiony przez śp. Opawskiego. W końcu marca 2014 roku gruchnęła wiadomość, że szefem rady nadzorczej PKP został Ryszard Petru, człowiek Balcerowicza i dzisiejszy płomienny obrońca demokracji. Petru objął funkcję po to aby zrezygnować z niej parę godzin później, "z powodów osobistych". Wygląda na to, że Leszkowi Balcerowiczowi nie udał się pucz w PKP i inne grupy towarzyskie przypomniały mu o regułach gry (zasady zobowiązują):

 

monsieurb.neon24.pl/post/107382,petru-nie-umrze-za-pkp

 

Próba całkowitego przejęcia kontroli nad państwowymi PKP przez Balcerowicza wywołuje dużo pytań. Skoro Balcerowicz jest naszym najsłynniejszym "liberałem", to po co chciał żerować na państwowej PKP, nie tylko poprzez swoich ludzi w zarządzie ale też i w radzie nadzorczej ?


A może ten były lektor w szkole problemów marksizmu-leninizmu przy KC PZPR wcale takim liberałem nie jest i tylko ściemnia propagandowo ?

 

No nic, skoro nie udało się umieścić Petru w radzie nadzorczej PKP to umieszczono go w Sejmie RP, gdzie broni teraz zdobyczy demokracji.

 

W międzyczasie ludzie Balcerowicza w PKP sprywatyzowali PKP Energetyka na rzecz funduszu CVC, w którym pracuje syn Krzysztofa Obłoja, byłego doradcy ekonomicznego Bronisława Komorowskiego:

 

www.cvc.com/Our-People.htmx

 

A NIK opublikował krytyczny raport o PKP:

 

www.fronda.pl/a/raport-nik-miazdzy-pkp-zakup-pendolino-byl-absurdem,61001.html

 

No ale to nic wobec strasznego zagrożenia dla demokracji III RP jakie podobno reprezentuje antykorupcyjny rząd PiS ...

 

 
Ryszard Petru podpiera czerwoną ścianę. Jak długo jeszcze ?
 
 
Karnowski wygląda na zadowolonego z siebie. Jak długo jeszcze ?
 
 
Młodzi zdolni Petru i Karnowski za plecami ojca chrzestnego
 
 
Pechowe Pendolino - Nowak poleciał a Opawski umarł
 
 
Opawski był ministrem w słynnym "rządzie fachowców" Marka Belki
 
Drugi rząd Marka Belki

KOMENTARZE

 • najbardziej umoczony członek sorosa i manipulacje przy PKP???
  aha... to już wiadomo, kto będzie chciał położyć łapę na Nowym Jedwabnym Szlaku, przynajmniej jego odcinku nad Wisłą :(((
 • @Autor
  coraz częściej mam wrażenie, że jedyne, co może pomóc temu nieszczęsnemu krajowi, to jakiś nie dopuszczający sprzeciwu idealista.

  W typie MIchaela Corleone
 • Andrzej Tokarski Ja sie nadaje ....
  ale nie wiem jak...
  Musi to być ktoś, kto ma wyczucie sprawiedliwości i prawości.
 • uzurpatorzy
  Ciekawe jaki poziom swidomosci patriotycznej osiagneli ci kolesie ze zdjecia. Cos mi sie zdaje ze narod dla nich to buisnes.
 • :))
  chyba aktualne i na czasie :))pozdrawaim

  http://raynold.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/554930/files/blog_re_3376924_3822185_tr_balerowicz_musi_odejsc.jpg
 • @Zorion 21:16:50
  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2015/11/30/mzsbivnzge.jpg
 • Teraz kasa pójdzie na pkp
  Na drogach się kradło, teraz siły i środki trzeba przerzucać, bo sporo kasy się pojawi na kolei. Pendolino pokazało, jak można.... a że służby raczej nic nie robią, towarzystwo może sporo miliardów wyprowadzić na bok - chyba że premierzyca Szydło zorientuje się, że brak kasy na czołgi, i postawi pod ścianą służby i powie - łapać złodziei....
 • @Zorion 21:16:50
  no ja myślę że osiągnęli poziom z "szklanką po łapkach"....
 • Ryszard Petru podpiera czerwoną ścianę. Jak długo jeszcze ?"//
  -Ten Petru to ostatnia nadzieja komuchów. (Oby im ta ściana się zawaliła!, bo komuchy to wycwanione kameleony, a komunistyczny rak nadal ma się dobrze na tej naszej Planecie).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031