Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Lobbysta rząd poucza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczepiony pod ukraińskich oligarchów niemiecki eurodeputowany Elmar Brok (zdjęcie) wysłał w końcu października list do Beaty Szydło pouczający polski rząd aby ten zamroził procedury odzyskiwania majątku polskich obywateli na Ukrainie.

Niemiecka buta rośnie z dnia na dzień. Martin Schulz już groził nam z Brukseli, z Brukseli poucza nas teraz niemiecki deputowany Elmar Brok, który od lat trzyma się nogawek ukraińskich oligarchów i który w związku z tym uważa, że ma prawo pouczać polski rząd co i jak ma robić w kwestii roszczeń majątkowych Polaków na Ukrainie.

 

Kilka dni po wyborach 25 października, Brok wysmarował list do Beaty Szydło, pouczający polski rząd, że ma na razie siedzieć cicho w sprawie roszczeń polskich obywateli na Ukrainie (list poniżej):

 

Według Powiernictwa Kresowego (cytat) "władze ukraińskie próbują w ostatnich miesiącach utrudniać dostęp i ukrywać dokumentację potwierdzającą polską własność na Kresach, nie zdając sobie sprawy, że znaczna część kwerendy w archiwach została już wykonana".

 

Prezes Powiernictwa Konrad Rękas mówi w mediach co następuje (cytat):


"W tej chwili 600 pozwów jest już gotowe, kolejne 1200 jest kompletowane, a zgłoszenia docierają do nas niemal każdego dnia. Roszczenia dotyczą nie tylko terenów przedwojennej II Rzeczypospolitej. Prezydent Poroszenko i premier Jaceniuk nie stowarzyszyli z Unią Europejską tylko „Hałyczyny”, ale całą Ukrainę, a więc tereny, na których (jak na Podolu, na Żytomierszczyźnie, a także w Kijowie i Charkowie) własność polska istniała aż do rewolucji. Idziemy więc po wszystkie polskie majątki, bo cudzego nam nie trzeba, ale co nasze, to odbierzemy!"


www.konserwatyzm.pl/artykul/13283/nie-przesuwamy-granic---przywracamy-normalnosc


Dlatego nasłano na nas Elmara Broka, europosła na telefon, który od lat udziela się w konferencjach ukraińskiego złodzieja oligarchy Wiktora Pinczuka i doradza władzom nowej czekoladowej Ukrainy.

 

Wcześniej Elmar Brok manewrował na rzecz wepchania Radka Sikorskiego na stołek w Brukseli:

www.rp.pl/artykul/1135304-Niemiecki-eurodeputowany-Elmar-Brok-o-unijnym-stanowisku-dla-Sikorskiego.html

Jak widać mamy kolejnego "przyjaciela Polski" w Brukseli i Berlinie. Od nas zależy czy damy się dalej zastraszyć lub przekupić paciorkami i będziemy robić laskę na kolanach, tak jak czynił to przez osiem lat rząd Tuska, czy też 38-o milionowa Polska w końcu wstanie z kolan i stanie się państwem poważnym i poważnym graczem.

 

Elmar Brok i komuch Marek Siwiec na konferencji oligarchy Pinczuka 
 
 
"Tyyyyyyyle będziesz miał !" czyli Elmar Brok obiecuje cuda Radkowi
 
 
Elmar Brok i premier Jaceniuk, człowiek oligarchy Kolomoyskiego
 

KOMENTARZE

 • A gdzie Pietru?
  Brakuje mi na tych zdjęciach jeszcze jednego celebryty- Pietru !
  On by wiedział co trzeba robić.
 • Tam gdzie widzę Siwca
  to wiem jedno, nic dobrego dla Polski z tego nie będzie, wręcz przeciwnie.
  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Witam .Elmar Brok ,to człowiek widmo .Filmy i grafika z jego pobytów w banderlandzie zostały ukryte pod takim pozorem : Niektóre wyniki mogły zostać usunięte na mocy europejskich przepisów o ochronie danych. Cuda się już dzieją .Pozdrawiam i 5*.
 • @Bibrus 20:00:09
  Dziadek miał Siwca i Deresza , dobre koniki były też od chłopa . Pzdr. :)
 • skoro mowa o Radku ...
  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2015/12/03/246nwcw217.jpg
 • @Repsol 20:01:17
  Takie same "cuda" i z misiem Kamińskim -zbiegiem z PIS do PO.
 • @trybeus 20:10:57
  Dobre !
 • @kfakfa 20:33:45
  Tak samo jak Kazio Marcinkiewiczem . :))) http://e6.pudelek.pl/04825b9169293a375eb68f8278fd3647f5617822_300x200.jpg
 • @LoneStar1776 20:58:55
  Ty gdzie się zaplątałeś , Napoleonie ?. Wracasz w pasy . :)))))
 • Dlaczego musi "pouczać polski rząd
  .
  co i jak ma robić w kwestii roszczeń majątkowych Polaków na Ukrainie." Aby udało się rozdrapać majątki

  - http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#Geneza

  zanim się byli właściele zgłoszą. Połowa została już dawno przez rezydentów w Kijowie "wyprzedana". W czasie kiedy rezydenci w Warszawie dozbrajają bnderowców, w nadziei, że za dobrą służbę dla USA też im się coś dostanie, inni sojuszniicy grabią co się tylko da. To brzmi zabawnie, ale jedynie sprzeciw Rosji może uratować część roszczeń majątkowych, te, które już spieniężono, to raczej nikt nie zwróci.

  Brok jest wysoko ustawionym przedstawicielem partii CDU w dziedzinie polityki zagranicznej, tzn. bliski zarówno naszych przyjaciół z USA jak i Izraela.

  Inni też: "Idziemy więc po wszystkie polskie majątki"

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8
 • @Repsol
  Tak Viktor Orbán poradził sobie z Trybunałem Konstytucyjnym...Kiedy w 2010 roku Viktor Orbán został premierem Węgier i energicznie zajął się naprawą państwa, na jego głowę sypały się gromy, że nie szanuje demokracji. Taka była reakcja opozycji i Europy, gdy węgierski przywódca uznał, iż należy zmienić konstytucję, która była reliktem poprzedniego ustroju - przypomina publicystka portalu polskaniepodlegla.pl.

  Jaki był scenariusz działań węgierskiego premiera w sprawie tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego?

  Viktor Orbán wygrał wybory w 2010 r., obiecując swoim rodakom, że dokona reform, które poprawią sytuację w kraju. Węgrzy mieli już dość skompromitowanego postkomunistycznego rządu, którego lider, premier Ferenc Gyurcsány, sam przyznał: „Kłamaliśmy rano, wieczorem i w nocy”. Orbán nie miał innego wyjścia, jak przeprowadzać reformy błyskawicznie, bez oglądania się na protesty - zarówno te wewnętrzne, jak i pohukiwania płynące z zachodu Europy .

  Już w 2011 r. weszła w życie nowa węgierska konstytucja. Jej zapisy ograniczały rolę Trybunału Konstytucyjnego. Po reformie Orbana miał on przede wszystkim badać zgodność z ustawą zasadniczą takich praw jak: do życia, godności, do ochrony danych osobowych, do wolności myśli, sumienia i wyznania oraz praw związanych z obywatelstwem węgierskim. Ograniczone zostało natomiast prawo do orzekania zgodności z konstytucją ustawy budżetowej - jej realizacji, a także podatków i świadczeń socjalnych. Dzięki temu udało się nałożyć podatki na banki i sklepy wielkopowierzchniowe.

  Liczba sędziów wzrosła z 11 do 15, a ich kadencja została wydłużona o trzy lata (trwa obecnie 12 lat). Sędziowie nadal są wybierani przez parlament i muszą uzyskać poparcie 2/3 posłów. Zgromadzenie Narodowe ma też uprawnienia do wyboru przewodniczącego Trybunału - wcześniej sędziowie dokonywali tego we własnym gronie.

  W 2013 r. partia Victora Orbána - co istotne - anulowała orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego sprzed 1 stycznia 2012 r. Powstał także dodatkowy zapis, w myśl którego TK może orzekać jedynie w sprawach proceduralnych. Zostały również wyeliminowane praktyka konstytucyjna i precedens.

  Wszyscy obrońcy rzekomo zagrożonej polskiej demokracji mogą być spokojni - skoro Węgrom reformy zapewniło m.in. ograniczenie roli Trybunału Konstytucyjnego i dzięki temu udało im się zmienić swój kraj na lepsze, to uda się to również nad Wisłą - dodaje publicystka portalu polskaniepodlegla.pl. Ps....Trzeba brać wzór z mądrych rozwiązań. Rząd PiS ma mandat społeczny i niech sobie oczyszcza przedpole, żeby mu komuchy i berlińsko-brukselskie pachołki nie torpedowały reform. Panie Kaczyński, proszę nie być tak poprawnym politycznie jak w 2007, i nie przejmować się ujadaniem tej sfory. Polacy oczekują skuteczności! Taka szansa jaką dostaliście od Narodu może się już nie powtórzyć, a wtedy koniec Polski ewidentny!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031