Było zlecenie na premiera Orbana. Teraz jest zlecenie na prezydenta Dudę i premiera Szydło. Realizuje to ta prawie sama grupa towarzyska czyli kilku tzw. "niezależnych" dziennikarzy na telefon, którzy regularnie szczekają teraz na nową Polskę.

Kto by pomyślał, że po upadku ZSRR staniemy się celem propagandowego ataku kawiorowej lewicy z USA i Wielkiej Brytanii ? Niezależna Polska wstająca z kolan irytuje widać nie tylko Moskwę. Głośno stało się o ostatnio Jacksonie Diehlu z Washington Post i Fareedzie Zakarii z CNN.

 

Jackson Diehl jest redakcyjnym kolegą Anne Applebaum, starym znajomym Leszka Balcerowicza oraz gościem nasiadówek na których pojawiali się Adam Michnik, Jacek Żakowski i Eugeniusz Smolar:

 

polishculture-nyc.org/index.cfm

 

Zakaria też jest redakcyjnym kolegą Anne Applebaum i uwielbia wprost prosić o wywiady Radka Sikorskiego. Opisywaliśmy już atak Diehla i Zakarii na nową Polskę:

 

monsieurb.neon24.pl/post/127717,empire-uderza-w-rzad-rp

monsieurb.neon24.pl/post/127885,zamach-stanu-na-progu

 

Kancelaria Prezydenta i MSZ szybko zareagowały na falę oszczerstw wylewających się na nas zza Atlantyku. Odpowiedz Jacksona Diehla była raczej sarkastyczna. Najpierw napisał on dla portalu polsatnews.pl (cytat):


"...część gazety, w której zamieszczona została moja opinia, to kolumna poświęcona opiniom i zaprezentowałem w niej swoje opinie i  analizy. Dopóki wolność prasy jest gwarantowana przez rząd Stanów Zjednoczonych, nie musimy akceptować wymagań rządów..."

 

A zaraz potem skopiował nowy wylew pomyj, autorstwa Tony'ego Barbera:

 

Jackson Diehl ‏@JacksonDiehl 

Whoops, yet another article for the Polish foreign ministry to protest http://on.ft.com/1XSplfM via @FT

 
Tony Barber podniecał się wcześniej, razem z naszym "autorytetem" Eugeniuszem Smolarem, medialną nagonką na premiera Orbana. Mamy więc do czynienia z weteranami walki o nowy wspaniały świat.
 
Przed chwila Radek wydał dosyć dziwne oświadczenie, że "nie zna Barbera", ale nie musi, Barber zna Eugeniusz Smolara, a ten z kolei robił kiedy mógł laskę Radkowi, namaszczając go na szefa unijnej dyplomacji.
 

Radosław Sikorski ‏@sikorskiradek  43 mi

Niniejszym oświadczam, że nie znam p. Tony Barbera z FT. 

 
Radek "nie zna" Tony Barbera, ale Barber czyta Eugeniusza Smolara
 
 

Tony Barber rozpływa się za to w pochwałach nad urodzonym w Szwecji prezydentem Estonii Hendrikiem Ilvesem, który jest pro-europejski, pro-imigracyjny i postępowy, słowem jest oczkiem w głowie kawiorowej lewicy:

 

www.ft.com/intl/cms/s/0/72cc472a-990b-11e5-9228-87e603d47bdc.html#axzz3tmXqcdR8

 
To mały świat ponieważ Hendrika Ilvesa kochają także Radek Sikorski, Anne Applebaum oraz ich przyjaciel Edward Lucas z The Economist (ten tygodnik jedzie teraz ostro po Polsce).

 
Tony Barber i Hendrik Ilves
 
 
Edward Lucas i Hendrik Ilves
 
 
Sikorski/Applebaum i Hendrik Ilves
 
 
Skoro jesteśmy przy Tony Barberze i Financial Times, to jak nie wspomnieć o korespondencie Financial Times w Warszawie, młodym zdolnym Henrym Foy, który od czasu swojego przyjazdu do Polski był noszony na rękach przez establishment post-PRL-u. Foy był gościem nasiadówki w Sopocie zorganizowanej przez towarzyszkę Henrykę Bochniarz z PKPP Lewiatan (bardzo mu się nad morzem podobało) i gościł z honorami w MSZ Schetyny (zdjęcia poniżej). Nic dziwnego, że odpowiednio nakręcony i nakarmiony "niezależny" dziennikarz Foy nazywa teraz Polskę (cytat) "PiSlandem" ...
 

Henry Foy ‏@HenryJFoy  23 nov.

Come join the fun of reporting on PiSland
 
Henry Foy na nasiadówce PKPP Lewiatan wraz z Agnieszką Holland
 
Permalien de l'image intégrée
 
Henry Foy na nasiadówce w MSZ (PISM) za dobrych czasów Platformy
 
Permalien de l'image intégrée
 

Kilka dni temu Henry Foy był zaproszony do kierowania nasiadówką w Pradze, na której wystąpił także Radek. Nasiadówka była współfinansowana przez Ambasadę USA w Pradze, którą kieruje kolega Anne Applebaum.

 

Poprzedni korespondent Fianancial Times w Warszawie, Jan Cieński, przeszedł z kolei do propagandowego portalu POLITICO, który jest naszpikowany kolegami Anne Applebaum, m.in., młodym zdolnym Ben Judahem, który trzepnął rok temu słynny wywiad z Radkiem, w którym Radek twierdził, że Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy.


Sama Anne Applebaum zarobiła 800.000 $ w 2013 roku i 400.000 $ w 2014 roku, co pokazuje że antypolskie lobby ma się bardzo dobrze finansowo i dopóki będą fundusze, będzie nas wściekle gryźć po kostkach.

 

Ale to nic, jak mawiają - "psy szczekają, karawana jedzie dalej".

 

 
"Matka Polka z CIA" Anne Applebaum jest jednym z filarów systemu