Teraz wszystko jest jasne. Michael Weiss, propagandysta ze Sturmgruppe Applebaum, który nie tak dawno jeszcze stręczył nam Radka jako "zbawiciela" Europy, przechodzi na państwowe. Będzie go finansował bezpośrednio rząd amerykański.

Tuż przed świętami zaszły pewne zmiany w konfiguracji propagandystów pracujących przeciwko Polsce. Michel Weiss, młody zdolny dziennikarz z Nowego Jorku, oznajmił, że jego wehikuł medialny The InterpreterMag przechodzi pod bezpośrednie finansowanie przez rząd amerykański, poprzez Radio Wolna Europa:

 

www.interpretermag.com/starting-january-1-the-interpreter-will-be-a-special-project-of-rferl/

 

Do tej pory The InterperterMag był finansowany przez oligarchę Michaiła Chodorkowskiego, który co prawda nakradł tak jak inni oligarchowie, ale ponieważ potem pożarł się z Putinem i skończył w więzieniu, stał się automatycznie ikoną walki o demokrację. Chodorkowski został nawet Człowiekiem Roku 2014 Gazety Wyborczej, co wyniosło go na najwyższe podium światowych autorytetów moralnych i na kandydata do kanonizacji.

 

Ale widać Chodorkowskiemu skończyła się ukradziona kasa. Michael Weiss wylądował więc płynnie na państwowym, na doli od amerykańskiego rządu.

 

Do tej pory znaliśmy Weissa poprzez jego słynny artykuł - modelowy przykład niezależnego dziennikarstwa - w który stręczył on nam Radka:

 

foreignpolicy.com/2014/04/30/can-radek-sikorski-save-europe/

 

Potem Weiss udzielał się razem z Anne Applebaum w Legatum Institute.

 

Ostatnio Weiss wylansował zaś swoją podopieczną, młodą zdolną Annabelle Chapman, która wysmarowała artykuł o Polsce według najlepszych profesjonalnych kanonów antypolskiej propagandy kawiorowej lewicy:

 

monsieurb.neon24.pl/post/128280,ta-druga-chapman

 

Skoro teraz od stycznia 2016 roku Weissowi posypie się bezpośrednio deszcz rządowych dolarów, to czy znów zacznie on nam nachalnie stręczyć Radka jako zbawiciela Polski i obrońcę demokracji ?

 
 
Weiss na prawo od Applebaum, na nasiadówce w Legatum Institute
 
 
Do tej pory Weissa finansował Człowiek Roku 2014 Gazety Wyborczej