Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Balcerowicz musi siedzieć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod nadzorem Balcerowicza, jako "reformatorskiego" ministra finansów, pierwsza giełdowa prywatyzacja w Polsce w listopadzie 1990 roku odbyła się w akompaniamencie ukradzionej wcześniej kasy FOZZ, wypranej następnie w Panamie i Luksemburgu dla ITI.

Człowiek który jako wysoki urzędnik państwowy świadomie przymykał oczy na pranie kasy FOZZ w pierwszej giełdowej prywatyzacji w Polsce a z czasem otrzymał osobistą gratyfikację finansową od tych, którzy kasę FOZZ tam prali, wciąż nas bezczelnie poucza i pontyfikuje:

 

Leszek Balcerowicz ‏@LBalcerowicz  27 déc.

Rządy populistów (np. w Argentynie) wyrządziły ogromne szkody. Nas nie stać na taki regres i mamy więcej możliwości, by go powstrzymać

 

Nie wiemy co Balcerowicz ma na myśli oznajmiając, że (cytat): "mamy więcej możliwości, by go powstrzymać". Czy chodzi o użycie siły przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi suwerennego państwa ? Po byłym lektorze w szkole problemów marksizmu-leninizmu przy KC PZPR można się wszystkiego spodziewać.

 

A może Balcerowiczowi marzy się powrót do początku lat 90-tych, kiedy jako minister finansów w rządzie Bieleckiego ("pierwszy milion trzeba ukraść") montował piękne operacje finansowe w oparciu o kasę FOZZ ?

 

Balcerowicz to gorący zwolennik prywatyzacji. Nie dziwimy mu się skoro pierwsza giełdowa prywatyzacja, którą przeprowadzono pod jego nadzorem, pozwoliła mu inkasować kasę prawie do dzisiaj.

 

W listopadzie 1990 roku rząd Bieleckiego i Balcerowicza sprywatyzował, poprzez powstającą ówczas giełdę papierów wartościowych, nomenklaturową spółkę EXBUD. Ale wcześniej w kapitał państwowego EXBUD-u weszła spółka ITI, jako wymagany wtedy ustawowo "strategiczny inwestor z zagranicy", płacąc 2.5 miliona dolarów. To bardzo dziwne, bo przecież Wejchert i Walter twierdzili uparcie ("wicie, rozumicie"), że ITI została założona jako taka mała spółka polonijna, za kilka zaoszczędzonych zaskórniaków.


Towarzyszu Balcerowicz, jakim to cudem mały producent chipsów, frytek i kaset wideo, kierowany z Warszawy, mógł zostać "strategicznym inwestorem z zagranicy" dla największej wtedy polskiej firmy budowlanej ?

 

No ale fortuna ITI nie powstała bynajmniej na czipsach, frytkach i kasetach wideo. W latach 1989-1991 ITI otrzymała na konto w Luksemburgu conajmniej 16 milionów dolarów od swojej filii w Panamie, jako "dywidendy". Nakładało się to w czasie z działalnością FOZZ. Na początku lat 90-tych te 16 milionów dolarów z FOZZ to była w Polsce prawdziwa fortuna.

 

Opisaliśmy dokładnie przepływy finansowe ITI pomiędzy Panamą i Luksemburgiem zeznając jako świadek przed sądem w Warszawie i cała informacja leży od ponad pół roku w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie, w formie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prania brudnych pieniędzy (PG II Ko 489/15):


monsieurb.neon24.pl/post/119320,iti-do-prokuratury

 

ITI zarobiła na swojej inwestycji w EXBUD-zie ponad 7 milionów dolarów, co powtarzamy było fortuną na początku lat 90-tych. O tych, którzy pomogli ITI pomnożyć o 300% kasę ukradzioną wcześniej z FOZZ nie zapomniano. Kiedy Balcerowicz utworzył swoją fundację FOR, Jan Wejchert z ITI został jednym z jej sponsorów a po jego śmierci w radzie fundacji zasiadł Łukasz Wejchert. A szef giełdy papierów wartościowych, Wiesław Rozłucki, został po latach dokooptowany do rady nadzorczej TVN SA. Nie za friko.

 

Dzisiaj Balcerowicz patronuje partii swojego protegowanego Petru a Rozłucki zasiada w jednej z fundacji Balcerowicza, razem z Petru (poniżej).

 

To są ludzie, którzy jako wysocy urzędnicy państwowi, świadomie przymknęli oczy na pranie kasy FOZZ w pierwszej giełdowej prywatyzacji w Polsce, otrzymując z czasem osobistą gratyfikację finansową od tych, którzy kasę FOZZ tam prali.

 

To są ludzie, którzy dzisiaj arogancko pouczają nas jak ma wyglądać demokracja i państwo prawa. Czas najwyższy pokazać im jak faktycznie funkcjonuje państwo prawa, zaczynając od sprawy PG II Ko 489/15 w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie albo jeszcze lepiej, od ABW.

 

Rządy post-komunistów wyrządziły w Polsce ogromne szkody. Nas nie stać na powrót takich skompromitowanych ludzi do polityki i mamy więcej możliwości, by ich powstrzymać.


Więcej:

 

monsieurb.neon24.pl/post/123717,iti-jeszcze-nie-wyjezdzaj

monsieurb.neon24.pl/post/123839,ostrzegalismy-o-iti

 

  

Panama City

 

Oligarcha Jan Wejchert stał się sponsorem fundacji FOR Balcerowicza
 

 

Balcerowicz został członkiem kapituły nagrody im. Jana Wejcherta

 

 
A były szef GPW Rozłucki został członkiem rady nadzorczej TVN SA
 
Permalien de l'image intégrée

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31