Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Balcerowicz musi siedzieć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod nadzorem Balcerowicza, jako "reformatorskiego" ministra finansów, pierwsza giełdowa prywatyzacja w Polsce w listopadzie 1990 roku odbyła się w akompaniamencie ukradzionej wcześniej kasy FOZZ, wypranej następnie w Panamie i Luksemburgu dla ITI.

Człowiek który jako wysoki urzędnik państwowy świadomie przymykał oczy na pranie kasy FOZZ w pierwszej giełdowej prywatyzacji w Polsce a z czasem otrzymał osobistą gratyfikację finansową od tych, którzy kasę FOZZ tam prali, wciąż nas bezczelnie poucza i pontyfikuje:

 

Leszek Balcerowicz ‏@LBalcerowicz  27 déc.

Rządy populistów (np. w Argentynie) wyrządziły ogromne szkody. Nas nie stać na taki regres i mamy więcej możliwości, by go powstrzymać

 

Nie wiemy co Balcerowicz ma na myśli oznajmiając, że (cytat): "mamy więcej możliwości, by go powstrzymać". Czy chodzi o użycie siły przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi suwerennego państwa ? Po byłym lektorze w szkole problemów marksizmu-leninizmu przy KC PZPR można się wszystkiego spodziewać.

 

A może Balcerowiczowi marzy się powrót do początku lat 90-tych, kiedy jako minister finansów w rządzie Bieleckiego ("pierwszy milion trzeba ukraść") montował piękne operacje finansowe w oparciu o kasę FOZZ ?

 

Balcerowicz to gorący zwolennik prywatyzacji. Nie dziwimy mu się skoro pierwsza giełdowa prywatyzacja, którą przeprowadzono pod jego nadzorem, pozwoliła mu inkasować kasę prawie do dzisiaj.

 

W listopadzie 1990 roku rząd Bieleckiego i Balcerowicza sprywatyzował, poprzez powstającą ówczas giełdę papierów wartościowych, nomenklaturową spółkę EXBUD. Ale wcześniej w kapitał państwowego EXBUD-u weszła spółka ITI, jako wymagany wtedy ustawowo "strategiczny inwestor z zagranicy", płacąc 2.5 miliona dolarów. To bardzo dziwne, bo przecież Wejchert i Walter twierdzili uparcie ("wicie, rozumicie"), że ITI została założona jako taka mała spółka polonijna, za kilka zaoszczędzonych zaskórniaków.


Towarzyszu Balcerowicz, jakim to cudem mały producent chipsów, frytek i kaset wideo, kierowany z Warszawy, mógł zostać "strategicznym inwestorem z zagranicy" dla największej wtedy polskiej firmy budowlanej ?

 

No ale fortuna ITI nie powstała bynajmniej na czipsach, frytkach i kasetach wideo. W latach 1989-1991 ITI otrzymała na konto w Luksemburgu conajmniej 16 milionów dolarów od swojej filii w Panamie, jako "dywidendy". Nakładało się to w czasie z działalnością FOZZ. Na początku lat 90-tych te 16 milionów dolarów z FOZZ to była w Polsce prawdziwa fortuna.

 

Opisaliśmy dokładnie przepływy finansowe ITI pomiędzy Panamą i Luksemburgiem zeznając jako świadek przed sądem w Warszawie i cała informacja leży od ponad pół roku w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie, w formie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prania brudnych pieniędzy (PG II Ko 489/15):


monsieurb.neon24.pl/post/119320,iti-do-prokuratury

 

ITI zarobiła na swojej inwestycji w EXBUD-zie ponad 7 milionów dolarów, co powtarzamy było fortuną na początku lat 90-tych. O tych, którzy pomogli ITI pomnożyć o 300% kasę ukradzioną wcześniej z FOZZ nie zapomniano. Kiedy Balcerowicz utworzył swoją fundację FOR, Jan Wejchert z ITI został jednym z jej sponsorów a po jego śmierci w radzie fundacji zasiadł Łukasz Wejchert. A szef giełdy papierów wartościowych, Wiesław Rozłucki, został po latach dokooptowany do rady nadzorczej TVN SA. Nie za friko.

 

Dzisiaj Balcerowicz patronuje partii swojego protegowanego Petru a Rozłucki zasiada w jednej z fundacji Balcerowicza, razem z Petru (poniżej).

 

To są ludzie, którzy jako wysocy urzędnicy państwowi, świadomie przymknęli oczy na pranie kasy FOZZ w pierwszej giełdowej prywatyzacji w Polsce, otrzymując z czasem osobistą gratyfikację finansową od tych, którzy kasę FOZZ tam prali.

 

To są ludzie, którzy dzisiaj arogancko pouczają nas jak ma wyglądać demokracja i państwo prawa. Czas najwyższy pokazać im jak faktycznie funkcjonuje państwo prawa, zaczynając od sprawy PG II Ko 489/15 w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie albo jeszcze lepiej, od ABW.

 

Rządy post-komunistów wyrządziły w Polsce ogromne szkody. Nas nie stać na powrót takich skompromitowanych ludzi do polityki i mamy więcej możliwości, by ich powstrzymać.


Więcej:

 

monsieurb.neon24.pl/post/123717,iti-jeszcze-nie-wyjezdzaj

monsieurb.neon24.pl/post/123839,ostrzegalismy-o-iti

 

  

Panama City

 

Oligarcha Jan Wejchert stał się sponsorem fundacji FOR Balcerowicza
 

 

Balcerowicz został członkiem kapituły nagrody im. Jana Wejcherta

 

 
A były szef GPW Rozłucki został członkiem rady nadzorczej TVN SA
 
Permalien de l'image intégrée

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031