Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Radek chce do Londynu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otrzymaliśmy informację, że Radek szuka, poprzez swoich znajomych, roboty w londyńskich bankach. Bo musi "dorobić do emerytury". Ciekawe, który bank zatrudni nieobliczalnego faceta bez kwalifikacji zawodowych, który kupił sobie dyplom za 10 funtów ?

Kilka tygodni temu Radek perorował (cytat): "Niedawno w Irlandii pracowało 300 tys. Polaków. Jednak wielu z nich przeniosło się do Norwegii i Niemiec. Mamy mobilność na europejskim rynku pracy. To pozytywne zjawisko."

 

Sam Radek chce być częścią tego pozytywnego zjawiska mobilności na rynku pracy i szuka roboty w Londynie. Według naszych informacji, znajomy bankier Radka z USA stręczy Radka bankierom w Londynie. Radek szuka dobrze płatnej fuchy bo musi "dorobić sobie do przyszłej emerytury".

 

Po powrocie do Polski Kazia Marcinkiewicza, czy następny geniusz polskiej polityki wzbogaci londyńskie City ? Przeczekiwanie ciężkich czasów przez polityków na dobrze płatnych posadach w bankach jest starą tradycją. Na przykład prawa ręka Junckera, były luksemburski minister finansów Luc Frieden, przeczekuje teraz na pensji w Deutsche Bank w Londynie.

 

No ale do tego trzeba jednak mieć jakieś kompetencje. Radek takich nie ma. Mówi tylko po angielsku, tak jak większość kelnerów w Londynie. I wie tylko, że "greed is good". Ma za to wygórowane potrzeby i biada instytucji która da mu do ręki służbową kartę kredytową. A jego wyskoki oraz nierozliczone sprawy z Polski (wydatki w MSZ, kilometrówki itd.) są tykającą bombą.

 

Gdyby żył jeszcze dobrodziej Kulczyk, któremu Radek robił gorliwie laskę, to może by jakąś robotę Radkowi załatwił. To samo gdyby Ryszard Krauze był jeszcze orłem, który może. Wszak to u Krauzego w Prokom Investments dorabiał wcześniej kumpel i protegowany Radka, Bartosz Jałowiecki, zanim Radek nie wcisnął go na ambasadora RP w Luksemburgu, w miejsce zwolnione przez protegowaną Kwaśniewskiego, Barbarę Labudę.

 

Tradycyjnie PriceWaterhouseCoopers daje intratne schronienie nomenklaturze III RP. Ostatnio przygarnęli tuskowego pijarowca Igora Ostachowicza. Może przygarną też Radka ? Albo Standard & Poor's ?

 

Ale czasy są ciężkie, wszędzie faszyzm i kryzys. Nawet Kijowski z KOD chodzi z puszkami po kweście. Radek był raz na marszu KOD, ale potem jakoś stracił entuzjazm, może za mało tam płacili ?

 

Przed Radkiem, tak jak wcześniej przed kolegami Misiem Kamińskim, Kaziem Marcinkiewiczem i Romanem Giertychem, staje pytanie: jak żyć ?!

 

 
Radek pozazdrościł szczęścia Kaziowi ? 
 
 
Ah, Pomerol i ośmiorniczki w Londynie !

KOMENTARZE

 • Po tym co nagadal na Camerona ?
  To obaj z Rostowskim znajda tam prace na zmywaku

  //Do rozmowy między politykami doszło w restauracji Amber Room w warszawskim Pałacyku Sobańskich przed kilkoma miesiącami. Z nagrania wynika, że szef polskiej dyplomacji oświadczył, iż "brytyjski premier spier... pakt fiskalny i jest niekompetentny w sprawach europejskich".
  Brytyjskie gazety obszernie zrelacjonowały opublikowaną przez "Wprost" rozmowę Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim, koncentrując się na opiniach o relacji W. Brytanii z UE.

  "Guardian" napisał, że Sikorski, używając wulgarnego języka, ośmieszył "głupią propagandę" brytyjskiego premiera Davida Camerona mającą uspokoić eurosceptyków. Chodzi o propozycję Camerona dotyczącą skasowania zapomogi rodzinnej wypłacanej imigrantom, jeśli ich dzieci nie mieszkają z nimi.

  Gazeta cytuje obszerne fragmenty podsłuchanej rozmowy, po czym pisze: "Sikorski i Rostowski to najbardziej anglofilscy wśród polskich polityków, choć Sikorski stał się ostrym krytykiem unijnej polityki Camerona. Obaj wychowali się w W. Brytanii i pobierali tu nauki. Rostowski kształcił się w prywatnej szkole Westminster, a Sikorski studiował w Oksfordzie w tym samym czasie, co Boris Johnson (burmistrz Londynu), Cameron i George Osborne (minister finansów)".

  "Guardian" zwraca też uwagę, że w podsłuchanej rozmowie Pawła Grasia z prezesem PKN Orlen Jackiem Krawcem padają nieparlamentarne określenia dotyczące telefonicznej rozmowy ze stycznia tego roku, w której Donald Tusk miał ostro skrytykować Davida Camerona za jego propozycje dotyczące zasiłków dla dzieci imigrantów.//
 • @Oficer Prowadzący 18:30:47
  No tak, Tusk robi w Brukseli za kamerdynera a ten chce robić Londynie za odźwiernego. Faktycznie, zbudowali nam silną pozycję w Europie -:)
 • Miało być tak pięknie :)
  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQnSvx_mfqD5QpcV2ns5jXs5U77BzcufQwGzvtqHVtUtJgdQNIkNg
  A
  skończyło się tak:)
  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQnSvx_mfqD5QpcV2ns5jXs5U77BzcufQwGzvtqHVtUtJgdQNIkNg
 • @prof.doc.hab.inka1 19:49:36
  Errata /drugie zdjęcie/
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQzd_3onL4es92ZPbCuywJytPz_VTkNWjF4zI1OkMcjCW5cWNWkDg
 • Sikorski członkiem rady ds. reform na Ukrainie
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/radoslaw-sikorski-czlonkiem-rady-ds-reform-na-ukrainie,576618.html
  A może by mu Żurawski vel Grajewski dał jakąś fuchę? Sikorski przecież w PISie już był.
 • muszę przyznać
  Szczerze mówiąc jeszcze do niedawna myślałem ze ten człowiek jest "większego formatu". Jak to można łatwo upaść gdy z niewłaściwymi ludźmi człowiek się zadaje a baba w domu rządzi!
 • @Autor
  w pierwszej reakcji chciałem napisać kelner albo zmywak - ale kelner to jednak kiepski pomysł: będzie wyżerał po drodze i jeszcze na koniec napluje do talerza. Zresztą mógłby nie chcieć - kelner długo jeszcze będzie mu się źle kojarzył...
  pozostaje zmywak... i dziadek klozetowy
 • @Andrzej Tokarski 10:33:23
  nawet się rymuje - dzieci będą wołać:

  - Radek Raadek - klozetowy dziaadek...


  świat jednak potrafi być piękny

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031