Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Szejk Szwejk

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po cichu wyrasta nam nowy gazowy oligarcha Aleksander Kwaśniewski, specjalista od bycia na gazie, który tak dobrze sprawdza się w biznesie, że inkasuje równolegle od dwóch stron tranzakcji sprzedaży aktywów gazowych Kulczyka na Ukrainie.

Jesteśmy świadkami dyskretnej ale zaciętej walki pomiędzy dwoma naszymi byłymi prezydentami o to który z nich więcej zakosi na różnych fuchach. Obaj wisieli na Janie Kulczyku ale po śmierci naszego narodowego oligarchy Kwaśniewski wydaje się radzić sobie lepiej niż Wałęsa.

 

Po śmierci Jana Kulczyka tego lata Lech Wałęsa pogrążył się w bulu i nadzeji. "Byłyśmy jak bracia" - łkał w mediach. Aleksander Kwaśniewski, zasiadający w radzie doradców spółki Kulczyk Investments SA, był bardziej dyskretny. Może dlatego, że Kwaśniewski umiejętnie zdywersyfikował portfel swoich oligarchów, oprócz Kulczyka jest też na liście płac ukraińskiego złodzieja oligarchy Wiktora Pinczuka i rosyjskiego oligarchy Mosze Kantora (tego co to nasze Azoty chciał).

 

Śmierć Kulczyka to tylko strata 33% portfela oligarchów Kwaśniewskiego.

 

Podczas kiedy Wałęsa musi wciąż jeździć na różne ustawki konferencyjno-pokazowe i robić z siebie durnia do kotleta, Kwaśniewski po cichu inkasuje za bardziej ekskluzywne "doradztwo" biznesowe i sprawdza się w biznesie, tak jak niegdyś pamiętny Staszek Dobrzański z PSL.

 

A idzie mu dobrze. Nie tylko płacą mu wschodni oligarchowie, ale i od czasu tajnych więzień CIA w Polsce, płacą mu Amerykanie. Głośno zrobiło się dwa lata temu temu o mianowaniu Kwaśniewskiego do rady nadzorczej ukraińskiej spółki energetycznej Burisma, w której zasiadają ważne ludzie z Jameryki, m.in. syn wiceprezydenta USA Joe Bidena (zdjęcie poniżej).

 

Kilka dni temu Burisma odkupiła od Kulczyk Investments SA udziały w spółkach mających koncesje gazowe na wschodzie Ukrainy:

 

burisma.com/en/media/polish-outcome-nicholas-zlochevskyi-receives-oil-amp-gas-assets-of-jan-kulczyk/

 

Kwaśniewski zasiada równolegle w radzie doradców sprzedającego i w radzie nadzorczej kupującego, co jest w pewnym sensie majstersztykiem.

 

Być może nie docenialiśmy do tej pory Kwaśniewskiego uważając go tylko za pijaczka sprytnie wystawionego przez komuchów w połowie lat 90-tych ?


Kwaśniewski widać sprawdza się w biznesie a nam rośnie powoli nowy gazowy szejk, który zapełni być może lukę pozostawiona po śp. Kulczyku, Wejchercie i Gudzowatym. I podtrzyma tradycyjny polski wizjonerski fason w St. Moritz zimą i na Lazurowym Wybrzeżu latem.

 

 
Kwaśniewski inkasował od Kulczyka
 
 
Kwaśniewski inkasuje od Pinczuka
 
 
Kwaśniewski inkasuje też od Amerykanów
 
 
Zaradny Kwaśniewski inkasuje z każdej strony
 

KOMENTARZE

 • autor
  Mosze Kantor to żyd z Szwajcarii i dopiero co wjechał do Rosji, ponieważ był ścigany listem gończym za prywatyzacje a,la Kulczyk w Polsce. Mosze znaczną część majątku zrabowanego musiał zwrócić Rosji.
  Gdyby nie moja postawa (patrz biuletyny sejmowych komisji gospodarki i skarbu, w V kadencji) to Mosze kupił by całą Polską ciężką chemię z Tarnowem i Puławami na czele. Jasiński i Szałamacha szaleli by sprzedać Mosze CHC, wspomagał ich Gosiewski.
 • @Wrzodak Z. 18:39:26
  Tak, Mosze Kantor to też prezes Światowego Kongresu Żydów, właśnie wybrany na trzecią kadencję:

  http://www.worldjewishcongress.org/en/news/moshe-kantor-re-elected-for-third-term-as-european-jewish-congress-president-1-2-2016
 • XXI wiek
  XXIiek:
  - wojny dronów,

  Po uj zabijać ludzi na froncie, jak można 1 polityka kapusłką z cyjankiem?
 • @Stanislas Balcerac 18:57:38 -Juro-pejskiego -:)))
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/swiatowy-kongres-zydow-wzywa-do-bojkotu-polski,166102.html -Prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder i przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydów Moshe Kantor
 • Szejk, lecz wciąż Szwejk
  https://youtu.be/Tr2uOGaHkj8
 • -:))) Naczelny Menel Polski;
  https://youtu.be/wK6uhEUiLws
 • -Orginalny Szwejk był zabawny. -Ten jest szkodnikiem.
  https://youtu.be/smbupOxEvXU

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031