Gorące tematy: Zostań BLOGEREM! Civitas Ordo Unia Kapitału i Pracy Smoleńsk RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1661 postów 1735 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Koniec Kochanki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kończy się epoka robienia laski, o której wspominał Radek. Kilka dni temu odwołano wreszcie ze stołka kochankę Jerzego Buzka, Teresę Kamińską (zdjęcie). Teraz czas na wznowienie śledztwa o nepotyzmie, czyli o państwowej kasie, którą dostał jej syn.

Dzień 8 lutego może stać się świętem równouprawnienia kobiet w Polsce.


Tego dnia odwołano ze stołka kochankę jednego z bonzów PO, co wysyła sygnał polskim kobietom pracującym, że robienie laski nie jest już konieczne do robienia kariery.

 

Teresa Kamińska została odwołana ze stołka prezeski Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE), na którym siedziała wygodnie od 9 lat:

 

biznes.trojmiasto.pl/Teresa-Kaminska-odwolana-z-funkcji-prezesa-PSSE-n98738.html

 

Kamińska jest wieloletnią kochanką Jerzego Buzka, która przeszła z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku do szefowania zespołem doradców premiera Buzka. W 2007 roku uznano widać, że za zasługi na odcinku należy się jej wygodny fotel w willi w Sopocie, w której ma swoją siedzibę PSSE i wywalono bez ceregieli poprzedniego szefa.

 

Kamińska mieszka na ekskluzywnym osiedlu w Gdańsku Matemblewie, na terenie uszczkniętym w kontrowersyjny sposób Lasom Państwowym, w zamian za inną mniej atrakcyjną działkę. Na osiedlu mieszkają polityczni notable: m.in. Edmund Wittbrodt, Krzysztof Janik i Teresa Kamińska:

 

gdansk.naszemiasto.pl/archiwum/matemblewo-osiedle-prominentow-z-zarzutami,352288,art,t,id,tm.html

 

A z osiedla VIP-ów w Matemblewie do willi PSSE w Sopocie daleko nie jest.

 

Kamińską usunięto dopiero teraz chociaż już od dawna ciążą na niej zarzuty nepotyzmu i konfliktu interesów. Spółka założona przez jej syna dostała intratny kontrakt od PSSE zarządzanej przez troskliwą mamę Kamińską.


www.uwazamrze.pl/artykul/981456/rodzina-na-swoim

 

Było nawet prokuratorskie śledztwo ale je umorzono. No tak, cała Polska już dobrze wie o specyficznym układzie sędziowsko-prokuratorskim w Gdańsku, mateczniku Platformy i kolebce Amber Gold.

 

Ale o dziwo, aferze nie udało się ukręcić łba w Brukseli. Europejski Urzad ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) opublikował w październiku 2015 roku raport, w którym (cytujemy za portalem trójmiasto.pl):


"wyraźnie uznał sprawę za nepotyzm i konflikt interesów. Unijny urząd "doszedł do wniosku, że całe dofinansowanie (..) wypłacone na projekt jest skażone nadużyciami i nieprawidłowościami, a wobec tego winno być uznane za niekwalifikujące się" - napisano w raporcie. Niestety może się to wiązać ze zwrotem całej dotacji, czyli dziś ponad 4,5 mln zł."

 

Chwileczkę, czy my to dobrze rozumiemy ?


1. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) pisze czarno na białym w październiku 2015 roku, że Teresa Kamińska sprzeniewierzyła kilka milionów PLN z dotacji europejskich na kontrakt dla spółki swojego syna, co OLAF uznaje za "nepotyzm" i "konflikt interesów".


2. Kochanka byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego została więc oskarżona o sprzeniewierzanie funduszy europejskich.


3. Dlaczego nie słyszeliśmy wtedy żadnej debaty w Komisji Europejskiej lub Parlamencie Europejskim ? Gdzie byli panowie Schulz i Verhofstadt ?

4. Gdzie była nasza antykorupcyjna gwiazda, euro-posłanka Pitera ?

 

5. Gdzie były niezależne media głównego nurtu ?


6. Czy nikt nie reagował, bo wtedy mieliśmy w Polsce demokrację (PO) ?

  

 

Modne w czasach PO "robienie laski" nie dotyczyło tylko Amerykanów

 
 
Kamińska, Środa, Bochniarz i Kublik czyli pokerowe cztery damy
 
 
"Dama z dwiema łasiczkami", Leonardo da Vinci w wersji fajnopolskiej
 
 
Kancelaria syna swojej mamy, by żyło się lepiej

KOMENTARZE

 • Przyjmuję, że to prawda
  Po założeniu tego co wyżej można wysnuć jedno, że prof. Buzek należy do tuzów i osób dość prominentnych. bo nie było zapisu cenzury na Kazimierza Marcinkiewicza i dosłownego używania sobie na jego osobie i jego wybranki, kiedy profesora nie tykano zupełnie.
 • normalnie, ten Buzek POczynał sobie niczym król jakowyś...
  a'propos kto będzie nam teraz panować??? Petru?!?
 • Hogata
  ...wygląda, jakby tej pani wyrwano żywcem miotłę przed sabatem :)))
 • ...
  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2016/02/11/8otspvo7u4.jpg
 • Autor
  a że szanująca się, porządna kobieta nigdy nie pozwoli sobie na to by robić łaskę/laskę/cokolwiek za darmo - jak nic na stare lata pozostanie panu Buzkowi pani Renia. Grabowska

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  My antysemici

  Czujemy koniec wakacji. Organ prasowy amerykańskiej kawiorowej lewicy "New York Times" opublikował artykuł eksperta od propagandy Jasona Stanley'a (zdjęcie), w którym jest piętnowany ten nasz ohydny polski antysemityzm. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Powrót Wilczego Szańca

  Niemcy przygotowują się do wojny i każą ludności gromadzić żywność i wodę. Jako jedną z przyczyn podają (cytat) "zagrożenie wynikające z autorytarnych tendencji w Polsce". Stąd do nowej prowokacji gliwickiej już nie jest tak niedaleko. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Ocieplanie Adamowicza

  Wakacje wakacjami, ale oficerowie prowadzący nie próżnują. Trwa medialna akcja "ocieplania wizerunku" kacyka z matecznika Platformy Pawła Adamowicza. Do akcji zmobilizowano Polsat i TVN24, który jak widzimy, wchodzi Adamowiczowi prawie w d... czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031