Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Niemiecka obłuda

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka dni temu niemiecki trybunał konstytucyjny odrzucił skargę na niekonstytucyjne działania Merkel, bez podania uzasadnienia swojej decyzji. Jak brać na poważnie chór niemieckich dziennikarzy, którzy na telefon troszczą się teraz o Polskę?

To że Merkel złamała ustalenia Schengen i konwencji lizbońskiej to wiemy wszyscy. Ale Niemcy twierdzą też, że Merkel złamała niemiecką konstytucję i odpowiednia skarga (podpisana przez 22 tys. obywateli) została złożona w niemieckim trybunale konstytucyjnym (Bundesverfassungsgericht):

 

einprozent.de/verfassungsbeschwerde-kurz.pdf

 

Kilka dni temu trybunał odmówił zajęcia się tą sprawą, nie podając powodów (uzasadnienia) swojej odmowy. Informacje o tym przeszły tylko przez nieliczne serwisy informacyjne na internecie:

 

info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-gaertner/bundesverfassungsgericht-buerstet-klage-gegen-die-fluechtlingspolitik-von-angela-merkel-ab.html

 

 
 
Niemiecki Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek bez uzasadnienia 
 
 
Dziennikarze mainstreamowych niemieckich mediów nie mieli widać czasu przyjrzeć się tej sprawie, zajęci pisaniem traktatów o tym jak to strasznie łamana jest demokracja w Polsce. Przytaczamy dwia przykłady z wczorajszego internetowego wydania "Frankfurter Allgemeine Zeitung":
 

www.faz.net/aktuell/politik/kommentar-schaden-fuer-polen-14113260.html#/elections

www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/polens-verfassungsgericht-wenn-recht-nicht-mehr-macht-ist-14115212.html

Dziennikarze FAZ dobrze wiedzą skąd wieje wiatr, już na początku królowania Tuska w Brukseli pisali spontanicznie i entuzjastycznie o tym jak dobry jest Tusk w swojej nowej roli. Dyscyplina lat Goebbelsa pozostała w genach. Oto perełka z 19.12.2014, pod tytułem "Udana premiera Tuska":

 

www.faz.net/aktuell/wirtschaft/wirtschaftspolitik/eu-gipfel-gelungene-premiere-fuer-tusk-13331208.html

 

Niemiecki trybunał konstytucyjny z siedzibą w Karlsruhe jest eminentnie polityczny. Jeden z niemieckich dzienników nazwał sędziów trybunału (cytat) "nadpolitykami z Karlsruhe" ("Die Überpolitiker aus Karlsruhe"):


www.tagesspiegel.de/meinung/bundesverfassungsgericht-die-ueberpolitiker-aus-karlsruhe/7873218.html

 

Połowę 16-osobowego składu trybunału wybiera niemiecki sejm a połowę niemiecki senat. Niemiecki trybunał konstytucyjny jest polityczny, niektórzy sędziowie mają za sobą kariery w ministerstwach niemieckich landów.


A znając jak "niezależne" są niemieckie media publiczne ARD i ZDF, w których radach nadzorczych i programowych polityk siedzi na polityku, wyobrażamy sobie jak funkcjonuje trybunał.

 

Zresztą nawet nie musimy sobie wyobrażać, wystarczy wziąć do ręki niemieckie publikacje naukowe, np. "Obszar prawa konstytucyjnego" ("Verfassungsprozessrecht: ein Lehr- und Handbuch"): books.google.lu/books

 

Na stronie 45 tej publikacji czytamy na przykład (w wolnym tłumaczeniu): "Można zauważyć, że są sędziowie trybunału konstytucyjnego, którzy szukają bliskiego kontaktu z rządem i parlamentem, lub ze swoją frakcją partyjną, i kultywują podejrzane relacje, które wychodzą poza kadr niezbędnych kontaktów merytorycznych i które stawiają ich w złym świetle".

Nic dziwnego, że 22 tys. obywateli, którzy złożyli wspólnie skargę do niemieckiego trybunału konstytucyjnego, usłyszało "spadajcie na drzewo".
 
 
"Die Überpolitiker aus Karlsruhe" czyli "Nadpolitycy z Karlsruhe"  
 
 
Tytuł pod rysunkiem: "Kreowanie polityki przez prawników"

"Taki trybunał chce niemiecki rząd - miły, niekompetentny, bezzębny"

 

KOMENTARZE

 • Евросоюз . SKĄD MY TO ZNAMY ? :)
  http://media.wplm.pl/pictures/830x600/path/2015/11/26/599/660/f85bb7672fe144d0aaabd1db2aa8dc02.jpg
  http://www.fakt.pl/m/crop/0/-550/faktonline/635930373121441683.jpg
 • żydowskie Trybunały Konstytucyjne są SUPER rządami wybranymi przez żydów dla żydów !!!!!!
  Mówiłem że Trybunały Konstytucyjne to żydowskie SUPER rządy !!!
  Trybunał Konstytucji to najważniejsza dla żydów obrona ich rządów !
  !
  Każda inicjatywa zagrażająca dominującej pozycji żydów jest z miejsca uwalana przez żydowski Trybunał Konstytucyjny !!
  !
  Żadne wybory żadne prawo nie jest ważne ! Trybunał żydowski jest poza prawem !!! jest ponad wszystkim !!!!! czego udowodnił wczoraj swym postępowaniem !!!! Trybunał Konstytucyjny JEST BOGIEM !!!!! a jego wyroki są Boskie a moim skromnym zdaniem wyroki żyda Rzeplińskiego
  nawet Bóg ma sie im podporządkować !
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie okupacja Polski i Europy przez żydowską syjono-liberalno-globalną mafie FAKTEM niezbitym !!!
  dla nich jesteśmy tylko bydłem bez prawa głosu !!!!
 • Pokazać im środkowy palec.
  W ogóle nie zwracać na nich uwagi.
  Proszę pamiętać że TK powstał w 1982 roku aby stać na straży establishmentu i współpracujących z nimi obcymi interesami. Zmieniono dla tego procederu wpisy w konstytucji. Powstał aby nie dopuścić Sejm i Senat do ustanowienia prawa rozliczenia całej tej zbrodniczej przemianowej zarazy. Trybunał Konstytucyjny jest tkanką dla Polaków obcą i należy ten cyrk rozwiązać wszelkimi sposobami.
 • Wyrok ws wyroku Trybunału Konstytucyjnego o ustawie ws. Trybunału Konstytucyjnego
  Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni być jak kardynałowie na konklawe, ... okazali się "ciurami obozowymi" Platformy Obywatelskiej. >> http://zonacezara.blogspot.ca/2016/03/wyrok-ws-wyroku-tryunau-konstytucyjnego.html

  01.12.2015 / TelewizjaRepublika.pl: W czerwcu prezes TK przyznał, że zarówno on, jak i wiceprezes Biernat brali udział w procedowaniu ustawy o TK. W związku z tym zapowiedział, że jeżeli ustawa zostanie zaskarżona do TK, zarówno Rzepliński, jak i Biernat wyłączą się z orzekania. 3 grudnia Trybunał Konstytucyjny orzeknie, czy nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym jest zgodna z konstytucją."

  Komentarz: Jeżeli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego brali udział w projektowaniu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa koalicji PO-PSL, i wyłączyli się z orzekania o konstytucyjności tej ustawy, to tak samo, i z tego samego powodu, ci sami sędziowie Trybunału Konstytucyjnego powinni wyłączyć się z orzekania ws zgodności z Konstytucją konkurencyjnej wobec ustawy koalicji PO-PSL, kontestowanej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, autorstwa PiS.

  Konstytucja, mówiąc że prace Trybunału Konstytucyjnego reguluje ustawa, dała Sejmowi władzę zwierzchnią nad Trybunałem Konstytucyjnym. - Mówiąc, że Trybunał Konstytucyjny orzeka na podstawie Konstytucji, Konstytucja zabezpieczyła Trybunał Konstytucyjny przed uniemożliwieniem mu orzekania.

  Tak długo więc każda ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, która nie uniemożliwia Trybunałowi Konstytucyjnemu orzekania, jest zgodna z Konstytucją, i nie powinna być oceniana przez Trybunał Konstytucyjny.

  Ustawa PiS nie uniemożliwia Trybunałowi Konstytucyjnemu orzekania. Ustawa PiS uniemożliwia Trybunałowi Konstytucyjnemu wpływania bezpośrednio na bieżące wydarzenia, i ingerencję w bieżącą walkę polityczną.

  Działania Prezesa Rzeplińskiego należy uznać za próbę przeprowadzenia "Konstytucyjno-medialnego zamachu stanu", po którym to On, i Trybunał Konstytucyjny stałyby się nadrzędną ponad wszystkimi, władzą w Rzeczypospolitej. - Demokracja, tak naprawdę, stałaby się fikcją.
 • @prof.doc.hab.inka1 15:28:19
  KONSTYTUCJA, ... czy POlityczna PROSTYTUCJA?
 • Zostało dziś złożone zawiadomienie o przestępstwie Prezesa Rzeplińskiego
  http://m.neon24.pl/90da08bbec057378a3d5e44d8ea9e2b5,14,0.png
  ...................................................................................................................


  Dziś przed południem (9 marca 2016r.) do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego polegającego na przekroczeniu oraz niedopełnieniu uprawnień na szkodę ponad 30 tysięcy obywateli i nie ma to nic wspólnego z polityczną rozgrywką o stołki w Trybunale jaką Rzepliński prowadzi z rządem.

  https://www.facebook.com/anulujmandat/videos/791293380975049/
 • @prof.doc.hab.inka1 15:28:19
  ZADANIA DO BEZZWŁOCZNEGO WYKONANIA PRZEZ RZĄD : *krajowa rada prokuratury/sądownictwa/trybunał prostytucyjny do natychmiastowej likwidacji
  /A.Rzepliński wraz z A.Bodnarem i pozostałymi „buntownikami” z KOD jako agenci /HFPC / G.Sorosa pod sąd za próby zamachu stanu

  *zwiększenie uprawnień 5- osobowego trybunału stanu

  *,zniesienie przedawnienia przestępstw i zbrodni zwł.z udziałem polityków i samorządowców

  *lustracja i odżydzenie

  *ustawa o prokuraturze i sądach do poprawki,nadzór obywatelski, odpowiedzialność materialna za błędy

  *natychmiastowa zmiana kodeksów prawa cywilnego i karnego oraz konstytucji,przywracająca wolność obywatelom,likwidująca cenzurę i skandaliczny art.226-obraza funkcjonariusza publicznego,znosząca immunitety i przywileje rządzących oraz sędziów i prokuratorów

  *walka z patologią w wymiarze sprawiedliwości -wszechobecny monitoring i inwigilacja -to mają być osoby poza wszelkimi podejrzeniami ,czyste jak łza, nieprzekupne,bezstronne

  *likwidacja niezawisłości sędziów

  *audyt orzeczeń i decyzji sądów/prokuratur od 1989r.

  *ściganie i osądzenie winnych nierozliczonych do dziś afer i „pomyłek”sędziowskich /które rutynowo potwierdza ETPC /

  *odszkodowania dla ofiar skandalicznych orzeczeń /oskarżeń z pensji i emerytur sędziów /prokuratorów

  *zakaz walki z antysemityzmem i propagowania holokitu oraz martyrologii żydowskich degeneratów – likwidacja żydomediów z ich prostytutami

  *ściganie z urzędu autorów antypolskich wypowiedzi,gloryfikujących żydowskich kryminalistów i ich przemilczane zbrodnie -od złodziejskiego terroru banksterów po ludobójstwo w kolejnych wojnach dla zysku i holocaust Palestyńczyków

  *rozliczenie żydowskich zbrodni i przekrętów popełnionych na terenie Polski

  *żądanie wypłacenia przez Izrael miliardów odszkodowań za ludobójstwo i grabież majątku Polaków oraz pranie mózgów przez żydomedia
  oraz
  żądanie zwrotu wyłudzonych odszkodowań

  * rozliczenie winnych doprowadzenia Polski do ruiny /rekordowe zadłużenie/ i wciągania w wojnę z Rosją
  Ÿ delegalizacja żydowskich organizacji i fundacji G.SOROSA oraz jego rodaków

  orzeczenia organów nadzorczych UE,USA nie mają żadnej mocy prawnej na terytorium RP a kolejne nieuprawnione naciski na rząd suwerennej RP spowodują natychmiastowe wystąpienie ze struktur UE i NATO i nakłonienie do tej decyzji krajów sąsiednich.
 • @Witkacy 23:50:58
  Na jaką cholerę sprowadzono do Polski tę zasraną żydolewacką Komisję Wenecką. Jakaś dziwna analogia przychodzi mi na myśl. Przypomina mi to tutaj sprowadzenie zakonu Krzyżaków do Polski, a ci urządzili nas na wiele wieków.
 • @kula Lis 66 11:24:02
  Rządzący nami to tchórzliwe zające bez jaj.W porównaniu z Orbanem czy Fico to żałosne pajace,pociągane przez sznureczki USraela.
  Gdyby mieli jaj,otoczyliby pałacyk Rzeplińskiego kordonem wojska,zablokowali pieniądze i głodem by wzięli.KODowców polali polewaczkami policyjnymi,żeby im się odechciało manifestacji.jak iść-to na całego.I tak mamy opinię fatalną,więc nie ma co się szczypać i wygnieść trzeba wszystkie pluskwy
 • @Witkacy 23:50:58
  Panie Korwin; może jakiejś kurze szczać się chce? J. Korwin-Mikke w tym swoim nawoływaniu do przeprowadzenia ZAMACHU Stanu przez ZDEMORALIZOWANYCH wojskowych w tej żydo-bandyckiej III RP celowo ZATAIŁ i NIE przypomniał, nie powołał się na bardzo ważne FAKTY, że ta „ustawa” o Trybunale Konstytucyjnym na której swoje DECYZJE opierał się ten komunistyczny KŁAMCA Rzepliński i ta jego PZPR-wska sitwa TK, że ta ustawa też jest NIE WAŻNA wniesiona siłowo ZMIENIONA i „przegłosowana” w KNESETO-Sejmie w połowie 2015 roku.

  J.Korwin-Mikke celowo zapomniał” i nic NIE wspomniał o tym, że szef TK Rzepliński swoją ostatnią DECYZJE oparł na też „NOWEJ” ustawie o TK z końca maja 2015 roku zarejestrowanej pod nr „1590” w księgach kneseto -Sejmie, która to „ustawa” została ZMAJSTROWANA na prędce w połowie 2015 roku, zaraz po tym jak autentyczny WRÓG Polski żydo-komunista B.Komorowski przegrał wybory prezydenckie z A.Dudą.

  Wtedy też na 90% było wiadome że ANTY-polska gangsterska mafie komunistyczna PO-SLD-PSL też przegra wybory parlamentarne 25 październiku 2015r czyli zostanie odgoniona od koryta władzy w komunistycznej III RP czyli PRL-bis.

  Ta „NOWA” ustawa o Trybunale Konstytucyjnym tak została ZMAJSTROWANA przez sam TK z komunistą PZPR Rzeplińskim na czele na ZAMÓWIENIE starych PZPR-w co BYŁO I JEST NIE zgodne z Konstytucja oraz prawem, gdyż taka ustawa MUSI być w PIERWSZEJ kolejności procedowana na forum Sejmu, a nie we wnętrzu TK.

  Czyli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego(TK) sami SOBIE napisali – spreparowali ustawę, którą JEDYNIE można zaskarżyć u nich samych, czyli ten że TK skonstruował taką „NOWĄ” ustawę, w której ustalili-zapisali, że to oni stali się NAJWYŻSZĄ władzą w państwie PONAD Sejmem i Prezydentem III RP, czyli też PONAD suwerenem czyli PONAD głosami większości głosujących wyborców czyli polskich obywateli.

  Ta „NOWA” ustawa o TK z połowy 2015 roku „1590” przegłosowana w kneseto-Sejmie przez anty-polski gang PO-PSL-SLD daje możliwość TK tzn. komuniście Rzeplińskiemu zorganizowania legalnego ZAMACHU STANU w Polsce pod byle jakim wymyślonym na prędce PRETEKSTEM !

  W tej całej OPERACJI sfabrykowania tej „NOWEJ” ustawy o TK „1590” chodziło o to, żeby ODEBRAĆ praktyczną władzę całemu przyszłemu Sejmowi i już wybranemu Prezydentowi A.Dudzie, a tą władzę przekazać w POKRĘTNY sposób prezesowi TK razem z jego kumplami z post PRL-wskiej żydo-komuny PZPR.
  W ten to sposób nawet jak by wygrał wybory parlamentarne ktoś inny, a nie przestępczy gang PO-PSL-SLD co zapewniło by im ciągłość ZAKULISOWEJ władzy w NIESKOŃCZONOŚĆ przez takich Rzeplińskich z TK oraz jego kumpli z PZPR lub PO.

  Posłuchajcie DOKŁADNIE wypowiedzi – krótkie wyjaśnienia na ten w Sejmie 26 maja 2015 roku, jednej z najlepszej specjalistki uniwersyteckiej od prawa konstytucyjnego, PROFESOR prawa Krystyny Pawłowicz: https://youtu.be/6P177AfoFz0 Ta „NOWA” ustawa „1590” z czerwca 2015 roku o TK daje możliwośc temu TK czyli paru osobnikom ODWOŁANIA premiera, prezydenta III RP !
  Do momentu tej „NOWEJ” ustawy „1590” Prezydenta III RP, mógł TYLKO odwoła Sejm czyli przedsatawiciele Nardody czyli SUWERENA !

  Po wprowadzeniu tej „NOWEJ” ustawy to SĘDZIOWIE(!) z Trybunału Konstytucyjnego (TK) mają najwyższą i niepodważalną władzę w państwie, bo to oni dostali za pomocą tej „NOWEJ” ustawy o TK możliwość przeprowadzenie LEGALNEGO zamachu stanu gdyby to u nich np. ZAMÓWIŁ taki obecny KOD z jakimś Kijowskim czy Tuskiem z Brukseli lub „komisja wenecka” .. z POZA Polski !!!

  Za pomocą tej „Nowej” ustawy TK „1590” Polska stała się przez to JEDYNYM(!) państwem świata, w którym ZAMIAST demokracji, panuje AUTONOMICZNY USTRÓJ SĄDOWNICZY pod wodzą TK, czyli FAKTYCZNIE najwyższą władzą stał się prezes TK, a w tym wypadku komunista PZPR Rzepliński : http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2016/03/S%C4%99dzie-Rzepli%C5%84ski.jpg Gdy PiS wygrał wybory parlamentarne 25 października 2015 to PIERWSZE co zrobił: wniósł do Sejmu SWOJĄ „NOWSZĄ”(nie pamiętam jej numeru) ustawę o TK i ją przegłosował w Sejmie w listopadzie 2015 roku, tym samym OBALAJAC tą wcześniej „NOWĄ” 1590 ustawę o TK, która tym sposobem została wrzucona do śmietnika, stała się NIE obowiązująca, którą J.Korwin-Mikke uważą za „prawną” obowiązującą i „konstytucyjną” co jest OSZUSTWEM !

  Otóż J.Korwin-Mikke DOSKONALE wiedział i wie jaki to „hokus-pokus” ze „STARĄ” ustawą o TK, czyli że TK z Rzeplińskim na czele SFABRYKOWALI SAMI dla SIEBIE ustawę „NOWĄ” 1590, czego NIE WOLNO było im zrobić, co było NIE legalne i jest KARALNE gdyż to jest w kompetencjach procedur Sejmowych !

  Wygląda na to, że J.Korwin-Mikke ZATAIŁ wszystkie kryminalne działania Rzeplińskiego ze zmianą ustawy TK zaraz po wyborach prezydenckich maju 2015 roku, czyli J.Korwin-Mikke jest NIE uczciwcem lub zwykłym manipulatorem opinii publicznej.

  J.Korwin-Mikke w życiu prywatnym też różne rzeczy robił z „kobietkami” w ramach „wolnego” liberalnego człowieczka, co było co najmniej sprzeczności z przyjętym TRADYCYJNYM prawem obyczajowym w Polsce nie mówiąc o prawie, ale to są jego prywatne sprawy kasanowy …

  Kto NIE przestrzega praw obyczajowych w życiu prywatnym to i na ogół NIE przestrzega prawa usankcjonowanego, nie wywiązuje się ze swoich wcześniejszych ZOBOWIĄZAŃ, tylko ciągle manewruje, pomija zaistniałe bardzo ważne FAKTY jakiegoś ciągu zdarzeń, aby KOMBINOWAĆ zafałszowaną interpretacje jakiegoś zjawiska historycznego lub politycznego wg. na własny UŻYTEK tak jak to robią zawsze ŻYDY konstruując swoje opowiadania „hagody” tak aby żyd NIBY miał zawsze racje co właśnie ZAWSZE robi J.Korwin-Mikke.

  Suma-summarum to wszystko J.Korwin-Mikke co opowiadasz NIE jest do końca UCZCIWE, dlatego prawie ZAWSZE przegrywasz swoje OSTATECZNE batalie polityczne, przy tym też ZAWSZE stawiając PONAD WSZYSTKO samego SIEBIE, ignorując wszystkich adwersarzy za pomocą własnych opowiadanych NACIĄGANYCH na siłę historyjek.
 • @kula Lis 66 11:24:02
  Zgadzam się ze wszystkim ale myślę że wątpię :)
  bo jak
  kiedy na porządku dziennym
  dzieją się takie rzeczy :

  "Oficer wojskowej „bezpieki” dostał ważne stanowisko w MSZ! "

  https://wzzw.wordpress.com/2016/03/11/%E2%96%A0%E2%96%A0-ujawniamy-oficer-wojskowej-bezpieki-dostal-wazne-stanowisko-w-msz-%E2%96%A0%E2%96%A0/

  O ostatnich zmianach w TVP już nie wspominając:
  http://www.radiownet.pl/#/publikacje/targalski-zmiany-sa-pozorne
  i tak dalej
  i tak dalej :)
 • @Nibiru 17:00:19
  Wysłałem poniższe tej żydolewackiej komisji/mafii weneckiej: Wiecie gdzie my Polacy z Dziada Pradziada mamy waszą żydolewacką komisję, z waszymi raportami, wypocinami oraz lewacką i pedalską jewue, i żydowski postżydokomuszy TK w Polsce? głęboko w polskiej dupie!!! Szalom żydolewactwo. Jak lewactwo sprowokuje wojnę domową w Polsce to wywieszamy ich na latarniach, także przybyłych im na pomoc. To będzie definitywny koniec żydowskiej, lewackiej i pedalskiej Unii. Pamiętajcie o tym. A swoje zrobią także muzułmanie.
  - w trzech językach..angielskim, francuskim i niemieckim.
 • takie tam przd snem
  http://i.imgur.com/BZYbzOY.jpg
 • @
  https://www.youtube.com/watch?v=ZxcSbzzfVxw
 • @prof.doc.hab.inka1 15:28:19
  http://ocdn.eu/images/pulscms/Njk7MDMsMzE0LDAsMCwxOzAzLDAsMmY4LDAsMTswYywxZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNiwxLDAsNiww/3806f56908cfec23ec0ff18582df79e0.jpeg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031