Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Fircyk z Financial Times

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Warszawski korespondent Financial Times, Henry Foy (zdjęcie), dużo pisze ale mało czyta. Drwi z akcji public relations polskiego rządu, podczas kiedy Amerykanie robią dokładnie to samo. Foy, kiedy ty dorośniesz i zostaniesz prawdziwym dziennikarzem ?

Financial Times nie bierze Polski na poważnie, skoro przysłał nam klowna. Młody zdolny korespondent Henry Foy załapał się na końcówkę rządów Platformy i był rozpieszczany przez Salon III RP - dostawał zaproszenia na nasiadówki w Sheratonie w Sopocie u towarzyszki Henryki Bochniarz i do MSZ Platformy. No ale ciemny polski lud zagłosował nie tak jak trzeba, ośmiorniczki się skończyły i od tego czasu Foy nie może dojść do siebie:

monsieurb.neon24.pl/post/128468,swinia-foya 

Sfrustrowany Foy stroi więc fochy. Właśnie wydrwił na blogu FT politykę public relations polskiego rządu:

 

Henry Foy ‏@HenryJFoy  18 h

Scoop! #Poland government asking foreign PR agencies for help in rescuing its reputation http://blogs.ft.com/the-world/2016/03/polands-turns-to-pr-to-bolster-sliding-reputation/ …@FT

 

Czytając Foya, niepoinformowany czytelnik może odnieść wrażenie, że tylko skompromitowane upadłe totalitarne rządy szukają pomocy agencji public relations, aby poprawić swój wizerunek. Nic bardziej błędnego.


Tak się składa, że amerykański Senat przygotowuje właśnie ustawę o finansowaniu dziennikarzy i innych agentów wpływu, którzy mają realizować wytyczne amerykańskiej polityki w mediach na całym świecie, tak aby skontrować rosyjską i chińską propagandę. Ta ustawa ma bardzo wymowną nazwę: Countering Information Warfare Act 2016:

 

www.congress.gov/114/bills/s2692/BILLS-114s2692is.pdf

 

Amerykanie przeznaczą na tą działalność public relations 40 milionów $:


1787_2 

Amerykański Senat chce kontrować rosyjską i chińską propagandę a polski rząd chce kontrować antypolską propagandę międzynarodowej kawiorowej lewicy (Sturmgruppe Applebaum):

monsieurb.neon24.pl/post/127920,v-kolumna-medialna

Dlaczego więc Foy naśmiewa się z Polski a nie z USA ? Bo tendencyjne krytykowanie i wyśmiewanie suwerennej Polski jest w modzie ?

Czy Financial Times nie stać finansowo na to aby wysłać do Polski kogoś poważnego ? Czy kryzys w mediach mainstreamu jest aż tak duży ?

 

Agnieszka Holland i Foy na nasiadówce u towarzyszki Bochniarz 
 
Permalien de l'image intégrée
 
Mędrcy z Londynu czyli Sikorski i Foy
 
 
Amerykanie sami się z nich śmieją - a my ich bierzemy na poważnie

 

KOMENTARZE

 • Jaka miła aparycja
  Jaka miła aparycja tego młodzieńca, po autorytetach zamieszczonych na fotografiach widać, że wiadomo z której strony chleb jest posmarowany.
  Może, ale powtarzam, może po zimnym prysznicu, jaki niewątpliwie dostaniemy od naszego największego sojusznika do rządzących zacznie docierać, jak jesteśmy traktowani przez żont USA.
  Waszczu pojechał na Białoruś, co jest niewątpliwie lepszym pomysłem, niż zapraszanie Komisji Weneckiej.
  Problem w tym, że Szydło i wielu innych odbywało jakieś szkolenia czy studia nawet w Hameryce, a to niczego dobrego nam nie wróży .
 • @fan-wolności 13:56:20
  Uuuu, to jednak jest źle.....

  Czyli wypełniamy rozkazy
  Fuck
 • Hm
  Pisze co mu każą i tyle. To nie Polak , wiec nie można od niego wymagać lojalności wobec Polski. A że bardziej smakują mu ośmiorniczki niż glony, to chyba normalne.
  Co innego te skur…ny, sprzedajne medialne dziwki z polskim rodowodem, indoktrynujące Polaków codziennie .


  pozdr:)
 • Ameryka sie placze w klamstwach.
  https://www.youtube.com/watch?v=uxs7yog_CjM
 • Prezydent Duda,Kaczyński gadają z takimi "fircykami",a ci im walą od nacjonalistów,"autorytarnym zwrocie "
  w Polsce.
  Czy Putin, z takimi ciemnymi klaunami, jak ta baba z "Washington Post" (dzielą pewnie jedno biurko z niejaką Applebaum) w ogóle by gadał,jak ostatnio Duda ?!
 • No właśnie, a dlaczegóż to pan Fuj (Foy) naśmiewa się z Polski a nie z USA?
  Z prostej przyczyny.
  Bo za naśmiewanie się z Kaczystów płacą Fujowi w $.
  Zaś za naśmiewanie się z murzyńskiego dworu kacyka Husseina Obamy mógłby zarobić może nie w ołowiu, ale utracić przyszłe tantiemy związane z przynależnością do klubu przyjaciół panów Goldmana i Sachsa.
  Nie ulega wątpliwości, że to ci dwaj panowie stoją za niedawną sprzedażą tego tytułu Japończykom.
  Którzy zapewne nabyli go na zasadzie transakcji wiązanej i zbytnio nie wnikają w kwestie publikowanych tam artykułów.
  Pismem dla finansistów jest w UK Money Week, a nie ten lewacko-liberalny tytulik, będący tubą propagandową banksterki.
 • @Zorion 17:35:41
  "To nie Polak , wiec nie można od niego wymagać lojalności wobec Polski".
  W rzeczy samej.
  Bazując zaś na jego wyglądzie, można ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że napisanie artykułu w zgoła odmiennym duchu, byłoby z jego strony skrajną nielojalnością wobec współplemieńców.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031