Niemieckie poczucie humoru: Berlin eksfiltrował Marka Prawdę z polskiego MSZ i posadził go od dzisiaj na stołku dyrektora biura Komisji Europejskiej w Warszawie. Przynajmniej teraz nie trzeba interpretować dla kogo pracuje wieloletni ambasador RP.

Niemcy mają specyficzne poczucie humoru na Prima Aprilis:

 

31/03/2016 10:41:37

Komisja Europejska mianowała Marka Prawdę dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Dr Marek Prawda, który obejmie stanowisko 1 kwietnia 2016 r., ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dyplomacji.

 

 

ec.europa.eu/polska/news/160331_new_hor_pl.htm

 

Oczywiście to nie Komisja Europejska wydala powyższy rozkaz tylko Berlin. Absolwent uniwersytetu w Leipzig w czasach Ericha Honeckera, Marek Prawda został niedawno odsunięty od stołka ambasadora RP przy Unii europejskiej. Prawdopodobnie nowy rząd nie chciał aby Prawda szperał za bardzo w polskich papierach i dokumentach:

 

monsieurb.neon24.pl/post/130009,prawda-rodem-z-nrd 

 

W swojej nowej funkcji Marek Prawda nie będzie miał już dostępu do poufnych polskich dokumentów, no chyba że "wyciekną" one jakoś z MSZ.

No ale tutaj trzeba już zaufać polskiemu kontrwywiadowi (jeżeli taki jeszcze istnieje, po 8 latach rządów Tuska i jego kumpla Grasia, który od lat robi za ciecia pewnemu gentlemanowi z Niemiec), że obejmie Marka Prawdę szczególną troską i opieką. Wystarczy aby polski kontrwywiad czytał uważnie tweety Radka, który już określił swojego byłego podwładnego Marka Prawdę jako (cytat) "zawodowca", nie precyzując w jakim to dokładnie zawodzie:

Radosław Sikorski ‏@sikorskiradek  31 mars

Strata Warszawy jest korzyścią Brukseli. Szkoda, że Polska dyplomacja pozbywa się takich zawodowców.

 

Po Leonie Zawodowcu, Marek Zawodowiec ? 

  

Bycie dyplomatą jest częstym przykryciem agentów wywiadu

 

 
Nowa centrala niemieckiego wywiadu BND w Berlinie