Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Na froncie za friko

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjski Su-24 przerwał manewry polskiego helikoptera SH 2G na amerykańskim niszczycielu USS Cook, 70 mil morskich od uzbrojonego po zęby Kaliningradu. Staliśmy się już oficjalnie państwem frontowym. No ale co my z tego mamy ?

Znaleźliśmy się na czołówkach światowych informacji wojskowych. W poniedziałek po południu polski helikopter SH 2G z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej zaczął ćwiczyć lądowania i start z pokładu amerykańskiego niszczyciela USS Cook w pobliżu Kaliningradu, ale podleciały dwa rosyjskie Su-24 i manewry polskiego helikoptera przerwano (i już nie wznowiono).

 

Zdjęcia rosyjskiego Su-24 obiegły cały świat, ale nie chodziło wcale o jakiś "pozorowany atak" tylko o manewr zagłuszania elektroniki USS Cook, tak jak to miało miejsce dwa lata temu na Morzu Czarnym. Gdyby Rosjanie chcieli "pozorować atak" to wystrzeliliby rakietę w torze np. równoległym do kursu amerykańskiego niszczyciela.

 

USS Cook popłynął dalej do Kłajpedy na Litwie, ale tam już nie bawiono się w łowienie rosyjskich łodzi podwodnych, tylko w wizytę sierocińca:


www.c6f.navy.mil/news/uss-donald-cook-arrives-klaipeda

 

Tylko my daliśmy się wciagnać w prowokowanie Rosjan tuż przy naszej granicy. Ale skoro już oficjalnie wzięliśmy udział w manewrze wojskowym NATO pod nosem uzbrojonego po zęby Kaliningradu (helikoptery SG 2H służą m.in. do tropienia łodzi podwodnych nieprzyjaciela), co widać zdenerwowało Rosjan, to powinniśmy zażądać od naszych amerykańskich sojuszników kompensacji za status państwa frontowego, tak jak to ma Egipt i Izrael, które inkasują 3 miliardy dolarów pomocy rok w rok.

 

Powinniśmy starać się o kasę i o udogodnienia wojskowe ale też powinniśmy powiedzieć prosto w oczy naszym amerykańskim sojusznikom, że z uwagi na nasz status państwa frontowego żądamy zaprzestania przez CIA działań de-stabilizacyjnych w naszym kraju, które podważają demokratycznie wybrany polski rząd, poprzez działania różnych przebierańców w stylu przewerbowanego starego komucha Balcerowicza i jego podopiecznego Petru, KOD, fundacji Sorosa i innych formacji dywersyjnych.

 

Powinniśmy też zażądać wyczyszczenia CEPA z elementów antypolskich:

 

monsieurb.neon24.pl/post/126279,cepa-wszczyna-wojne

 

Oraz odwołania byłego szefa WSI z Akademii NATO w Rzymie, bo aż wstyd:

 

monsieurb.neon24.pl/post/128208,wsi-dziala-w-rzymie

monsieurb.neon24.pl/post/111279,wsi-juz-jest-w-nato

 

Widzimy wszyscy, że Amerykanie zbyt szybko wyszli z Niemiec i że połączenie RFN i NRD było błędem. Bo nam teraz z Berlina na nowo wygrażają pięściami. W takim razie powinniśmy też zażądać od naszych amerykańskich sojuszników zaprowadzenia porządku w Berlinie, tak aby nam żaden kapral Schulz już pięścią nie wygrażał.

 

Zobaczmy ile są warte w praktyce te nasze sojusze i nie bójmy się dbać o nasze prawa i o adekwatne kompensacje. Bierzmy przykład z Izraela.

 

 
Polski helikopter SH 2G na pokładzie USS Cook (11 kwiecień 2016)
 
 
Tak już się ganiali dwa lata temu na Morzu Czarnym
 
 
W rewanżu Amerykanie powinni udostępnić kilka cel w Guantanamo
 
 
Żądamy też od Amerykanów neutralizacji Ryżego i jego szalonej cioci 
 

KOMENTARZE

 • PO-lin kolonia frontowa chazarów
  Do dzisiaj judze Izrael nie zwrócił Polsce 6 F-16 ,które wyleciały na "ćwiczenia-prowokacje" 18-3 listopada 2015r.
 • Co za banda prowokatorów rządzi.Jaruzelski, to kapuś GRU (KGB ?),a okrągłożłobowcy z POPiS
  .
 • To teatrzyk kukiełkowy dla hodowlanych widzów.
  A na marginesie i używając zrozumiałego języka. Rządzący ze Wschodu i Zachodu dmuchają we wspólną trąbę, a sedno pokazuje maksyma: "Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej" /Marshall McLuhan /. W epizodzie niemieckim jest to "amerykańsko - rosyjska współpraca" wycofania pomimo protestów duetu Thatcher - Mitterrand, tudzież innych. Główna linia celów jest wspólna dla faktycznej władzy.
 • To była kurtuazyjna prowokacja USA u bram Rosji
  Sprawa jest poważniejsza. Nie chodzi o przećwiczenie lądowania polskiego śmigłowca na amerykańskim niszczycielu rakietowym 4 klasy. Jest to okręt przystosowany do obrony przeciwlotniczej, rakietowej grup okrętów NATO w tym lotniskowców. Został wyposażony miedzy innymi w system obrony przeciwlotniczy Aegis ostatniej generacji. Obecnie system ten jest modyfikowany testowany. Jego nowym zadaniem ma być współpraca z systemem obrony realizowanym przez baterie Patriot. Obecnie nawet gdyby Patrioty rozmieścić w Polsce, to obrona przed atakiem ze strony rosyjskiej będzie nie efektywna. Państwa europejskie pracują nad nowym własnym systemem, USA tez myśli o modyfikacji swoich pocisków i nowym systemie obronnym. Nie bez znaczenia jest fakt, że na pokładzie USS Cook może się znajdować nawet 90 pocisków rakietowych Tomahawk mogących przenosić głowice jądrowe. Okręt ten znalazł się, bez zapowiedzi, według różnych źródeł 70 mil, lub 70 kilometrów od bazy wojskowej w Kalingradzie. Czyli teren wokół Kalingradu był w zasięgu systemów radarowych i walki elektronicznej amerykańskiego okrętu. Zasięg ten dla systemów radarowych zainstalowanych na tym niszczycielu to 130 km.
  Tak więc reakcja Rosjan była zrozumiała. Oślepili amerykański okręt wyłączając całą elektronikę statku, w tym łączność. Rosjanie mają kilka systemów do oślepiania systemów elektronicznych. W warunkach bojowych zniszczyli by elektronikę niszczyciele bezpowrotnie za pomocą impulsu elektromagnetycznego. W tym wypadku statek oślepiono za pomocą wspominanego systemu Jibiny. System oślepiania elektroniki przeciwnikach znajduje się w gondolach podwieszonych pod skrzydłami. Widać to na zdjęciu powyżej, urządzenie trochę przypomina dodatkowy zbiornik na paliwo lub bombę. Te systemy są stosowane w samolotach lotnictwa morskiego Su-24, a nie Su-34 jak pisze autor. W samolotach myśliwskich w tym Su-37 stosuje się zupełnie inny system oślepiania elektronicznego w oparciu o elektronikę instalowanego w tych samolotu radaru. Technologię tę wprowadzono z myślą o samolotach stelh, w tym PAK-a 50. System Jibiny wprowadzał by zbyt duże odbicie fal radarowych, niweczył by tym samym ideę niewykrywalności tych samolotów. Niestety system Jibiny działa tylko na systemy walki elektronicznej gdy samolot zbliża się do celu. Stąd Rosjanie by skutecznie oślepiać statek musieli kilkadziesiąt razy latać nad nim. W wyniku czego USS Cook nie zrealizował swojej szpiegowskiej misji i testów synchronizacji z systemem obrony Patriot.
 • @Fischer 22:16:05
  Konaszenkow i Ławrow podali, że 70 km od bazy w Kaliningradzie znajdował się Donald Cook.
 • @Fischer 22:16:05
  https://www.youtube.com/watch?v=nhigI6ioKLM
 • "Zobaczmy ile są warte w praktyce te nasze sojusze i nie bójmy się dbać o nasze prawa i o adekwatne kompensacje. Bier
  Przecież Rosja też jest sojusznikiem Izraela i USA w tworzeniu NWO.
 • STOP prowokacjom USA i NATO
  Mówi się w mediach o "rosyjskiej agresji", kiedy pod zachodnim butem jest już prawie cała Ukraina z wyjątkiem Krymu i skrawka Donbasu.
  Ruskich przegonić było łatwo. Żeby przegonić Zachód, znowu potrzebne będzie morze krwi, tak jak to było w latach 1941-1945.
 • @@@!
  To muszą wszyscy wiedzieć:
  walki emigrantów w Paryżu dziś w nocy, tytuł z Daily: wojna na ulicach,
  obejrzyjcie zdjęcia http://www.dailymail.co.uk/news/article-3543237/Video-Stalingrad-Metro-Paris-shows-violent-clashes-erupt-migrant-camp.html
 • Demokracja czy fikcja ?
  Die Wielt: UE chce zobowiązania Polski do przyjmowania Syryjczyków z Turcji! Holandia chce zobowiązać m.in. Polskę do przyjmowania Syryjczyków z Turcji. Według „Die Welt” sprawująca obecnie przewodnictwo w UE Holandia chce zobowiązać przede wszystkim kraje takie jak Polska, Rumunia czy Słowacja, które „do tej pory nie uczestniczyły aktywnie w relokacji”, do przyjęcia imigrantów z Turcji. Sytuacja jest rozpaczliwa, ponieważ zbyt mało krajów wyraziło gotowość do szybkiego przyjęcia Syryjczyków z Turcji| cytuje „Die Welt” pragnącego zachować anonimowość unijnego dyplomatę. Ps...niech ich przyjmie kapo Szulc z Verhujenem...Najwyższa pora już rozważać opuszczenie żydolewackiej, pedalskiej i zbankrutowanej UE. Jeżeli pozostanie w UE ma być okupione islamizacją Polski, to stanowczo nie warto się męczyć i wykosztowywać. Zróbmy zatem referendum. Ponoć mamy demokrację... ponoć! Ponieważ: "UE jest jedynie intelektualną konstrukcją, świstkiem papieru. W przeciwieństwie do państwa brakuje jej serca i duszy. A kiedy przejdzie już do historii płakać będą po niej tylko nieliczni" P.Buchanan
 • Waszczu w rusofobicznym amoku!
  Willy Wimmer: Amok à la Warschau http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/willy-wimmer/willy-wimmer-amok-la-warschau.html i tu z "bulem" i z bólem z Niemcem się zgadzam niestety!
 • @kula Lis 66 11:22:44
  te walki w Paryżu to dobrze czy nie dobrze ? Oświeć mnie KLuloLisie, co mam myśleć !
  Zastanawiam się (na przekór niektórym tu piszącym) jak zareagowałaby poprzednia ekipa: czy zamiast w Paryżu tłukli by się u nas i czy to byłoby dobrze czy (wówczas ) czy źle ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031