Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Olechnowicz, oddaj miliard

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W końcu udało się odstawić od koryta Pawła Olechnowicza, długoletniego prezesa LOTOS-u. Na pożegnanie Olechnowicz napisał: "Jestem pewien, że zostawiam LOTOS w dobrej kondycji finansowej". My jesteśmy tego mniej pewni. Brakuje 1.5 miliarda PLN.

Po 14 latach prezesowania giełdowej spółce z udziałem Skarbu Państwa LOTOS, Paweł Olechnowicz został w końcu odklejony od stołka. Przez lata Olechnowicz był duszeńką całej wierchuszki Platformy Obywatelskiej, od Borusewicza po Buzka. Włos mu z głowy nie spadł nawet kiedy przewalił 1.5 miliarda PLN na podejrzanej transakcji na Morzu Północnym (złoże Yme):

 

monsieurb.neon24.pl/post/76520,platforma-pograza-lotos

monsieurb.neon24.pl/post/111945,problemy-z-wytryskiem

 

Tylko ówczesny minister Sławomir Nowak coś tam publicznie przypominał prezesowi Olechnowiczowi o przewalonym 1.5 miliardzie PLN, no ale Nowak sam wkrótce potem poleciał na szwajcarskim zegarku kupionym mu "po koleżeńsku" przez usłużnego lobbystę Kulczyka, Piotra Wawrzynowicza.

 

Afera złóż Yme polegała na tym, że prezes Olechnowicz kupił od razu 20% koncesji Yme na Morzu Północnym (po 10% udziałów od dwóch różnych sprzedających) co przeczyło podstawowym zasadom rozsądku i gospodarności. Kiedy kupuje się w ciemno należy minimalizować ryzyko a nie je powiększać, kupując od razu aż dwa pakiety akcji. To wiedzą nawet studenci pierwszego roku zarządzania:

 

monsieurb.neon24.pl/post/127094,lotos-drenuje-kase

 

Koncesja Yme okazała się niewypałem, 1.5 miliarda PLN przepadło a Skarb Państwa musiał ratować LOTOS poprzez podwyższenie kapitału spółki o 600 mln PLN. Prezesowi Olechnowiczowi nic się nie stalo. I widać już o tym zupełnie zapomniał. Faktycznie, to przecież nie były jego pieniądze:

 

monsieurb.neon24.pl/post/112679,platforma-dojna-lotos

 

Stracili podatnicy (poprzez Skarb Państwa) i konsumenci kupujący paliwo LOTOS-u. Ale to mało obchodziło wierchuszkę PO, jak pamiętamy wtedy dla Tuska benzyna mogła być i po 7 PLN, on i tak za nią nie płacił, jeździł limuzynami BOR a jego małżonka jeździła partyjną Toyotą.

 

Mamy nadzieję, że teraz prokuratorzy zajmą się na poważnie sprawą złoża Yme i odnajdą trop tych 1.5 miliarda PLN, które prezes Olechnowicz radośnie wtopił w Morze Północne. Ktoś na tym zarobił, te 1.5 miliarda PLN nie przepadły, tylko zmieniły właściciela. A na prowizjach ktoś też zarobił.

 

W czasach Panama Papers, czas popatrzeć w końcu na Platforma Papers.


  

Olechnowicz i inne łakomczuchy zasadzają się na państwowy tort

 
 
Jan Krzysztof Bielecki: "Pierwszy milion trzeba ukraść"
 
 
Obcmokiwana w rankingach Norwegia nie jest wolna od korupcji
 

KOMENTARZE

 • Autor
  tylko co z tego wynika - jaki morał skoro obowiązuje zasada : "my nie ruszamy waszych skoro wy nie ruszacie naszych".
 • Lotos
  Nowy prezes Lotosu powinien przeprowadzic dokładną inwentaryzację majątku firmy pod kątem zasadności inwestycji, ale czy przeprowadzi taką inwentaryzację??? Przecież w ,,lotosie" u Olechnowicza siedzą w kieszeni wielu wpływowych polityków z północy, bardzo znani, obecnie są to ważni politycy partii rządzącej. Olechnowicz pływał po wszystkich partiach. Żadnego rozliczenia jego nie będzie, co tam 1,5 mld zł. ważne by siedział cicho i nikogo nie sprzedał.
 • Kolejny syjonista-neokonserwatysta z POPiS."Przekręcił" 1,5 mld PLN,a następny tym razem z MON prowokuje do rozróby a'la Majdan
  i Ukraina.
 • Do @Wrzodak Z. 09:52:31
  Panie Wrzodak ! żadnej inwentaryzacji nie będzie !!!! bo na to nie pozwoli
  żydowska światowa mafia która ma piecze nad żydami w Polsce !!
  !
  Co z się stało z pełną inwentaryzacją pałacu prezydenta Komorowskiego !
  tyle szumu było ze pokradli że wynieśli z pałacu to i tamto i ? finał jest zawsze taki sam, żyd na żyda nie doniesie bo żyd ma prawo okradać i to by było na tyle !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska Niewolnikiem mafii polityki
  żydo-atlantyckiej !
 • Co tam że 1.5 miliarda PLN
  Co tam że 1.5 miliarda PLN ginie, włos z głowy nie spadnie. Jak baton w markecie z ginie to cela przygotowana.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031