Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Złodzieje rządzą w Kijowie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten cały Majdan to pic na wodę. Panamski Poroszenko umieścił swojego ziomala Hrojsmana jako premiera Ukrainy a wicepremierem został właśnie aferzysta Stepan Kubiw (zdjęcie), który przed laty splądrował filię PKO BP na Ukrainie.

Miała być demokracja i nie miało być oligarchów. Dwa lata po Majdanie oligarchowie na Ukrainie mają się dobrze a prezydentem jest oligarcha ze spółkami w Panamie, Petro Poroszenko. A o demokracji na Ukrainie mówi się dużo na wystawnych konferencjach, przy winie i ośmiorniczkach. I to po to zginęło prawie osiem tysięcy Ukraińców ? 99 % z nich to byli chrześcijanie.

 

Oligarchowie żrą się jak zwykle między sobą, nie zwracając uwagi na ciemny ukraiński lud. Nowa odsłona kabaretu to nowy rząd, którego premierem został Władimir Hrojsman, ziomal Poroszenki z Winnicy. Taki ukraiński Petru.


www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2016-04-20/ukraina-nowy-rzad-rezultatem-kompromisu-prezydenta-i-oligarchow

 

Mało tego. Poroszenko znów wyciągnął z rękawa aferzystę Stepana Kubiwa, który przed laty splądrował ukraińską filię PKO BP:

monsieurb.neon24.pl/post/110212,ukrainski-belka-wywalony

Najpierw, tuż po Majdanie, wepchnięto Kubiwa na fotel szefa Narodowego Banku Ukrainy (NBU). Ale polski dziennikarz Jacek Łęski przypomniał sobie jak Kubiw splądrował filię PKO BP i nazwał go (cytat) "aferzystą". Sprawa wyszła poza Polskę i szybko zmusiła Amerykanów do wywalenia Kubiwa. Tak to opisywał w czerwcu 2014 roku na Facebooku Jacek Łęski:

 

"Parę tygodni temu opisałem tu bardzo krytycznie nominację Stepana Kubiwa na szefa Banku Centralnego Ukrainy. W Polsce i Ukrainie mój wpis został udostępniony przez wielu dziennikarzy. Doszły do mnie słuchy, że w polskich służbach wzbudził niezadowolenie i panowie kręcili jnosem, że w takim momencie i taka sprawa... A jeden dociekliwy dziennikarz z Moskwy wziął sprawę na warsztat, odpytał stosowne osoby i zrobił z tego tekst: Materiał opublikowano został zauważony i w Stanach i w Ukrainie i w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. W rezultacie wczoraj stanowisko prezesa Banku Centralnego Ukrainy stracił Stepan Kubiw (prezydent wnioskował o jego odwołanie, wtedy Kubiw napisał wniosek o dymisję, motywując to chęcią kontynuowania kariery politycznej), a na jego miejsce prezydent Poroszenko zaproponował Walerię Hontariewą, którą na stanowisko zatwierdziła dziś Rada Najwyższa. Taka historia"

 

Ale aferzysta Kubiw znalazł spoko schronienie w administracji Poroszenki:

monsieurb.neon24.pl/post/117703,stare-rzadzi-w-kijowie

Teraz Poroszenko wepchal Kubiwa na fotel wicepremiera, który ma za zadanie negocjować z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (?!).

To tak jakby Marcin P. z Amber Gold został zwolniony z więzienia i mianowany zastępcą Tuska w Brukseli. Odpowiedzialnym za finanse.

Jeżeli Poroszenko robi sobie z nas jaja, to trzeba mu odpłacić pięknym za nadobne. Pierwszy krok to zamkniecie linii kredytowej NBP dla Ukrainy, na miliard $. Nie stać nas na pożyczanie kasy złodziejom.


Kubiw wyleciał z NBU po przypomnieniu jego wyczynów w  PKO BP

 

Aferzysta Kubiw splądrował filię PKO BP na Ukrainie na miliard PLN

 

Brudne ręce Poroszenki: spółki w Panamie, złodziej jako wicepremier 

KOMENTARZE

  • autor
    Jacek Łęski wszedł w obronę innego oligarche banderowskiego Taruty, tego który ,,dostał" od Belki i Kwasa najnowocześniejszą hute w Europie Częstochowe oraz dostał z dopłatą od rządu Jarosłwa Kaczyńskiego stocznie gdańską a lobbystą interesów Taruty w Polsce był J. Łęski i od niego brał wyngrodzenie, jak również jego żona ,,ukrainka".
    Taruta przez te sprezentowane od złodziei rządowych firmy wyciągnął mld zł. od polskiego podatnika, posługując się skorumpowanymi działaczami związkowymi z SG.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031