Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kotyliony i bufony

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolne Miasto Gdańsk okopuje się jako bastion obrońców demokracji i Trybunału Rzeplińskiego. Warszawa pomaga. Jerzy Stępień wygłosił wczoraj w miejskim ratuszu pogadankę o konstytucji. Został przywitany przez faceta z kotylionem Komorowskiego.

Tak jak we wrześniu 1939 roku Wolne Miasto Gdańsk jest w czołówce frontowych newsów. Bataliony obrońców demokracji okopały się w miejskim ratuszu, kierowanym od ponad dekady przez kacyka PO, Pawła Adamowicza (ksywa Budyń). Wczoraj z posiłkami do Gdańska dotarł Jerzy Stępień i na specjalnym posiedzeniu Rady Miasta pogaworzył o konstytucji:

www.gdansk.pl/wiadomosci/Gdansk-za-Trybunalem-Konstytucyjnym-po-awanturze-radnych,a,52981

Niestety, mądre, roztropne i sprawiedliwe słowa Stępnia były przerywane przez okrzyki obecnego na sali ciemnego ludu: "Hańba!", "Targowica!", "Zdrajcy!". Obywatele dokonywali też spontanicznego egzorcyzmu poprzez śpiewanie pieśni maryjnych i odmawianie różańca. Może dlatego Paweł Adamowicz nie pojawił się wczoraj na sali i wysłał tylko swoich zastępców ?

 

Historyczne chwile w gdańskim ratuszu (ale gdzie były kamery CNN?)

 

alt

Dzielni platformersi mający wciąż większość w Radzie Miasta Gdańska zadeklarowali wierność Trybunałowi Rzeplińskiego. Aż do śmierci ? Chyba nie. "Tak nam dopomóż Bóg" też tam nie padłoNiestety, radni opozycji w ratuszu nie uszanowali tego historycznego momentu światowej wagi i wypalili platformersom prosto w oczy. Cytujemy radnego Strzelczyka:

"Jestem wzruszony apelem radnych PO - mówił Strzelczyk. - Ta inicjatywa rozczuliła mnie zupełnie. PO nie jest wiarygodne w swoich protestach. Nie protestowaliście, gdy rząd PO próbował zawłaszczyć całkowicie Trybunał Konstytucyjny. TK od samego początku jest skażony politycznie - stwierdził radny Strzelczyk. - Trybunał jest sądem ponad prawem, nie ma prawa do wydawania zaleceń władzy." 
 

Jedynym pozytywnym i optymistycznym akcentem tego happeningu było powitanie Stępnia w ratuszu przez zastępcę Adamowicza, Piotra Kowalczuka, który na okazję ozdobił się kotylionem Komorowskiego.

 

To tylko potwierdzenie licznych spekulacji, że pan Bronisław opuści wkrótce Ruską Budę i powróci do Warszawy, aby stanąć na czele oddolnego spontanicznego ruchu obrony demokracji. Pełen bulu i nadzieji ...
 
 
Stępień witany przez zastępcę Adamowicza z kotylionem
 
 
Ach, te stare dobre czasy "zgody i bezpieczeństwa" ...
 
 
"Inżynier Mamoń jestem" czyli Stępień popłynął w "Rejs" do Gdańska
 

KOMENTARZE

 • " .... a było tak : "
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/radni-po-chca-przeglosowac-uchwale-o-stosowaniu-sie-do-orzeczen-tk/
  Jeżeli zaś chodzi o Komora
  to chyba ta miejscówka jest już zajęta .
  Nowy "wóc" to:)
  https://www.youtube.com/watch?v=1UDLvlZTJ5w
  Szkoda tylko ze zrejterował wczoraj z TVP
  bo dopiero byśmy mieli polewkę:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031