Już przed jesiennymi wyborami biznesmen Jerzy Mazgaj (TW Barbara) zapowiadał swoją emigrację do Monako. Po wczorajszej prezentacji audytu w Sejmie RP prezesi i notable z epoki PO mogą wyemigrować do Londynu, tak jak niegdyś Jan Kulczyk.

Po wczorajszej prezentacji audytu rządów PO przewidujemy fale omdleń i zachorowań na serce. Zwolnienia lekarskie będą fruwały jak motyle na łące. Pamiętamy jak dekadę temu Jan Kulczyk, wezwany przez sejmową komisję ds. PKN Orlen zaniemógł nagle w Londynie i musiał być leczony na serce. Pamiętamy też jak w 2011 roku Mariusz Walter wysyłał do sądu zwolnienia lekarskie z Hiszpanii.

 

Istnieją też bardziej radykalne wyjścia, np. wieloletni agent zbrojeniówki PRL a potem Bumaru prezesa Baczyńskiego, Gieniek Gutowski (zdjęcie poniżej), umarł w przeddzień sejmowej prezentacji audytu, 10 maja.

 

Ci pozostający przy zdrowiu i życiu powinni być otoczeni specjalną opieką.

 

Mamy nadzieję, że posunięcia rządu nie skończą się tylko na pustych słowach i na cynicznym podtrzymywaniu starej świeckiej tradycji III RP - "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszajcie naszych". Przypominamy tylko, że Platformie prawie udało się "załatwić" Mariusza Kamińskiego.

 

Wielokrotnie pisaliśmy już po setkach milionów, ba nawet o miliardach PLN pieniędzy podatników znikających z dziwny sposób w okresie rządów Platformy. Komisja śledcza ma się zająć sprawą Amber Gold i dziwnymi układami w gdańskim mateczniku Platformy. Nareszcie.

 

Intryguje nas wciąż pytanie z jaki sposób podwładni Tuska i Sikorskiego mogli wydać 430 milionów PLN na polską prezydencję Unii europejskiej, skoro następna po Polsce bogata Dania wydała na to cztery razy mniej ? Czyżby woda mineralna w Polsce była o wiele droższa niż w Danii ?

monsieurb.neon24.pl/post/125355,nepotyzm-w-brukseli

Intryguje nas też utopienie 1.5 miliarda PLN w Morzu północnym przez wieloletniego prezesa LOTOS-u Pawła Olechnowicza:

 

monsieurb.neon24.pl/post/131087,olechnowicz-oddaj-miliard

 

Intryguje nas także zakup za bardzo duże pieniądze przez PKP ludzi Balcerowicza spółki kolejowej od kontrowersyjnego czeskiego oligarchy Zdenka Bakaly, którego gazety następnie piały z zachwytu na temat rządów Platformy i zaczęły opluwać rząd PiS:

 

monsieurb.neon24.pl/post/130305,jak-stracic-pol-miliarda

 

Rząd Beaty Szydło powinien wiedzieć, że przywłaszczone i zdefraudowane pieniądze nie zniknęły, są i pracują przeciwko rządowi i Polsce. 

 

Złoty pośrednik Bumaru umarł w przeddzień prezentacji audytu (10.5)  

Złoty interes - dla międzynarodowej resortowej mafii

Czarne złoto prezesa Olechnowicza czyli utopione 1.5 miliarda PLN 

Złote myśli byłego prezesa PKN Orlen

 

Jacek Krawiec - prezes PKN Orlen

"Goldenboys" z apetytem czyli jak przeżarto 430 milionów PLN  

W latach 2008-2015 III RP była złotą laską dla agentury różnej maści