Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Mołdawska ustawka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Delegacja KE w Mołdawii odpowiedziała na nasze pytania w sprawie kontraktu dla Wojtunika. Okazuje się, że partyjny i biesiadny kolega komisarz Bieńkowskiej został wybrany w "rygorystycznej procedurze otwartego konkursu". Ale jaja, ale jaja !!!

Oh, drzewiej to były dopiero czasy ! Rząd Platformy miał dwóch ekspertów, Julię Piterę od dorszy i Pawła Wojtunika od ośmiorniczek. Przez pierwsze kilka lat Julia Pitera była pełnomocnikiem rządu ds. zwalczania korupcji i nic nie zrobiła. Przez następne parę lat Paweł Wojtunik był szefem CBA i zrobił tyle samo. Julia Pitera za zasługi w zwalczaniu korupcji rządów Platformy wylądowała na wypasionej unijnej diecie europosła a Paweł Wojtunik za podobne zasługi dostał wypasiony unijny kontrakt w Mołdawii:

 

monsieurb.neon24.pl/post/132026,kontrakt-pod-wojtunika 

monsieurb.neon24.pl/post/132004,wojtunik-przyjaciele 

 

Jakim cudem biesiadny i partyjny kolega unijnej komisarz Bieńkowskiej dostał unijny kontrakt i jak to się ma do reguł praworządności i anty-korupcyjnych Unii ? Zadaliśmy więc kilka pytań na temat unijnego cudu Wojtunika delegacji KE w Kiszyniowie, na które otrzymaliśmy wczoraj odpowiedź (poniżej):

 

Dear Mr Balcerac,

In reply to your e-mail, regarding the recruitment of Mr Paweł Wojtunik as EU High Level Advisor in the Field of Anti-Corruption, the EU Delegation would like to note the following:

The recruitment process was conducted in the course of a rigorous, open competition. Paweł Wojtunik was the best and the most competent candidate.

After the call for expression of interest was sent to all of the EU Member State's National Contact Points for Twinning and TAIEX, the shortlist of most qualified candidate was determined by the DG NEAR Institution Building Unit (C3) based on the match between their CVs and the job profile requirements. Four of the candidates, with highest score, were subsequently interviewed by a selection panel of four members of the EU Delegation staff. The decision was based on the performance of the candidates, and Mr Wojtunik was the best according to the average of the scorings of the evaluators.

His appointment was also endorsed by the Moldovan government.

Allow us to emphasize that Mr Wojtunik's experience makes him highly qualified to advise the Moldovan government on the anticorruption issues. He is a lawyer by education, and served for 17 years in the Polish police force, including nine years in the Central Bureau of Investigation, where eventually he became Director. Later in his career, he became Director of Central Anticorruption Bureau, and held this post for six years (2009-2015). In the course of his service, he oversaw a number of high-profile anti-corruption cases.

Kind regards,

EU Delegation to Moldova

Biedni unijni urzędnicy w Kiszyniowie musieli się dobrze pocić pisząc takie dyrdymały. Przypomnijmy, że Platforma wsadziła Wojtunika do CBA aby ukręcić łeb aferze gruntowej, którą CBA wykryła pod poprzednim kierownictwem (które za walkę z korupcją zwolniono i ciągano po sądach).

 

Wojtunik, który objadał się ośmiorniczkami z Bieńkowską w luksusowej restauracji "Sowa i Przyjaciele" i który nie reagował na wiadomości o przekrętach, o których sobie przy stole żartowano, jest uważany teraz przez unijnych urzędników za "kompetentnego do zwalczania korupcji". Ale jaja !!

 

No aż tak głupi to ciemny lud nie jest. Unijna afera z Wojtunikiem pachnie nepotyzmem i polityczną korupcją w Brukseli. Jedna komisja (komisja Santera) już z tego powodu padła, w marcu 1999 roku.

 

PS. Aktualnie prowadzonych jest 13 postępowań prokuratorskich w sprawie nieprawidłowości w CBA pod kierownictwem "kompetentnego" Wojtunika i jedno postępowanie w sprawie smartfona za 3000 PLN zakupionego z funduszy operacyjnych CBA dla córki Wojtunika.

 

Biesiadny i partyjny kolega unijnej komisarz będzie na unijnym wikcie

 

KOMENTARZE

 • Autor!
  Bo tam szanowny panie nie do pracy potrzeba ,tylko specjalistów od przekrętów.
  Jak pilnować by nic nie wyszło . Dlatego oni dobrzy w te klocki.
 • @klementyna 07:58:12
  Tak, już widzimy jak Wojtunik po przyjeździe do Kiszyniowa, prosto z lotniska, leci walczyć z korupcją. Ciekawe co na to kelnerzy w Kiszyniowie ?
 • @Stanislas Balcerac 08:56:28
  Musza szybko działać , żeby poznać tego działacza :)
  Bo jak nie to on to zrobi za nich.Po to ta nominacja, panie doświadczenie się liczy na zachodzie .
 • Srategia PIS
  "Biesiadny i partyjny kolega unijnej komisarz" nie ma zarzutów i nie siedzi w pierdlu ?

  Dzięki temu zejdzie z widoku ,a goje w PO-lin zapomną ,alleluja i do przodu.
 • Conditions
  To może należy pójść za ciosem i zapytać jakie kryteria były stawiane i kim byli pozostali trzej kandydaci?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031