Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Kelnerzy w Kiszyniowie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie może być tak, że ci z Brukseli będą nas pouczać o praworządności podczas kiedy sami załatwiają unijne kontrakty kolesiom. Przypadek wypasionego kontraktu Pawła Wojtunika w Mołdawii został zasygnalizowany unijnej instytucji antykorupcyjnej OLAF.

Komisja Europejska próbuje wysłać na intratny unijny kontrakt do Kiszyniowa biesiadnego i politycznego kumpla unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, byłego szefa CBA Pawła Wojtunika. Ale skoro Wojtunik nie poradził sobie z kelnerami w Warszawie, to jak sobie poradzi z kelnerami w Kiszyniowie ?

 

Mołdawia jest państwem skorumpowanym na najwyższych szczeblach władzy. Jesienią zeszłego roku aresztowano byłego premiera Vlada Filata (zdjecie) pod zarzutem przywłaszczenia sobie 250 milionów dolarów US.

  

Ten z prawej został aresztowany pod zarzutem malwersacji 250 mln $

 

Aby ruszyć korupcję w Mołdawii potrzebny jest Eliot Ness a nie jakiś wystrugany z banana Wojtunik, który został powołany na szefa CBA po to aby ukręcić łeb aferze gruntowej i który przesiadywał z Bieńkowską u "Sowy i Przyjaciół", obżerając się za pieniądze podatników i żartując sobie tylko przy ośmiorniczkach z nadużyć finansowych autorstwa ludzi Platformy.

 

monsieurb.neon24.pl/post/132109,moldawska-ustawka

 

Pisaliśmy już, że kontrakt Wojtunika został poddany dziwnym "ulepszeniom":

 

monsieurb.neon24.pl/post/132026,kontrakt-pod-wojtunika

 

W porównaniu z poprzednimi kontraktami dla doradcy ds. antykorupcyjnych w Mołdawii, kontrakt Wojtunika został wydłużony o 100% a zakres pracy został rozwodniony. Funkcję kontrolną nad wykonaniem kontraktu odebrano ONZ (UNDP) i przekazano w ręce biura Komisji Europejskiej w Kiszyniowie:

Dafina Gercheva <dafina.gercheva@undp.org>

To Stanislas Balcerac  Today at 10:12 AM

Dear Mr. Balcerac,

Thank you for your message. Indeed the current phase of the project is not implemented by UNDP and this decision has been made by the EU Delegation in Moldova.

Best regards,

Dafina Gercheva

Ms. Dafina Gercheva
UN Resident Coordinator

UNDP Resident Representative
Tel: (+373 22) 220 043
Fax: (+373 22) 220 041

Skype: dafina.gercheva
www.un.md www.md.undp.org    

 

Po otrzymaniu poniższego potwierdzenia z biura UNDP w Kiszyniowie przekazaliśmy sprawę Wojtunika unijnej instytucji walczącej z malwersacjami finansowymi i korupcją (OLAF).

 

 

Ci w Brukseli nie będą nas bezustannie pouczać o praworządności podczas kiedy sami kombinują wypasione kontrakty za pieniądze europejskich podatników dla znajomych królika i politycznych kumpli. Nie ma na to zgody.

 

A Wojtunik ma się czym zająć w Polsce. Wobec byłego kierownictwa CBA toczy się już 13 postępowań a kolejne 14-ste dotyczy smarftonu zakupionego z funduszy operacyjnych CBA dla córki Wojtunika.


 

Cała Mołdawia już czeka na antykorupcyjnego bohatera z Polski

 

"Praworządność na medal" czyli jak Bruksela załatwia fuchy kolesiom

 

KOMENTARZE

 • W Brukseli praworządność?
  Człek sprawdzony , lojalny będzie dobrze strzegł interesu Niemiec.
  Szkoda Mołdawian .
  Unia na urzędach potrzebuje sprawdzonych zawodowców.
  Nie ma na to zgody?
  Tylko że on już dawno był dwuzawodowcem.
  Tylko my nie wiedzieliśmy o tym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031