Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Oni już się dogadali

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemcy już się dogadali z Rosją, nad naszymi głowami. Powstaje nowy układ w Rapallo (1922). Polska jak zwykle pozostaje z pustymi rękami, mało tego, kilku dywersantów, np. Aleksander Smolar i Radek Sikorski, wciąż bije czołem przed Berlinem.

Sytuacja jest poważniejsza niż to relacjonuje poniżej portal niezależna.pl. Poprawiamy więc tytuł i informujemy, żNiemcy już się dogadały z Rosją:

 

niezalezna.pl/82372-niemieccy-politycy-ciesza-sie-z-brexitu-chca-dogadac-sie-z-rosja-i-rzadzic-w-ue

 

Według naszych informacji rozmowy są już bardzo zaawansowane, z niemieckiej strony prowadzą je Wolfgang Schauble i Walter Steinmeier (który jak pamietamy bardzo ostro skrytykował manewry Anakonda 16).

 

Wszystko odbywa się bez Angeli Merkel, która jest na wylocie (albo złoży rezygnację dobrowolnie albo wyleci z hukiem publicznie, podobno dostała już wybór). Według naszych informacji nowy układ Niemcy-Rosja jest oparty na wytycznych układu Niemcy-Rosja z 1922 roku, zwanego układem w Rapallo:

 

pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_w_Rapallo

 

Dla przykładu: Art 1 (b) nowego układu (Rapallo Bis) traktuje pryncypialnie o nieagresji na pomiędzy Niemcami i Rosją a Art 5 traktuje o regułach wolnego handlu pomiędzy Niemcami i Rosją.

 

Podczas kiedy Niemcy dopinają negocjacje z Rosją, w naszym nadwiślańskim grajdołku kilku dobrze opłacanych dywersantów, np. Aleksander Smolar i Radek Sikorski, zachęca do robienia laski Berlinowi:

 

 Gazeta Wyborcza.pl ‏@gazeta_wyborcza  9 h  il y a 9 heur

Smolar: Polska powinna zwrócić się do Berlina  //bit.ly/297enN3 

     iy a    Radosław Sikorski ‏@sikorskiradek  8 h 

Iy a 8 heuresn the face of Brexit, I'll say it again, I fear German leadership less than I fear German inactivity.

 

Warto tutaj przypomnieć, że Radek Sikorski wręczył Aleksandrowi Smolarowi swój order Bene Merito w 2009 roku, za (cytat): "stworzenie forum poważnej debaty oraz dorobek w promowaniu demokracji, działalność naukową i zasługi dla polskiej służby zagranicznej".

 

Czy suwerenna Polska wypracuje sobie pozycję negocjacyjną, która pozwoli nam na uniknięcie błędów z lat 30-tych zeszłego wieku ? Na razie nasza sytuacja wyjściowa nie jest dobra. Oni mają Rapallo, my mamy Redzikowo.

 

  

"Vediamo a Rapallo!" - nowy układ w Rapallo jest już prawie gotowy

1725_1

Rapallo, rok 1922 – podpisanie układu Niemcy - Rosja

 

Aleksander Smolar i Radek Sikorski natrętnie składają hołd Berlinowi

KOMENTARZE

 • Zdrajca nigdy nie zmieni oblicza choćby się starał!!
  Słowa zdrajcy Tuska były dla mnie porażające . Brzmiało to tak zbierajcie swoje manatki Anglicy ,bo nam tylko przeszkadzacie .
  Teraz wyszło szydło z worka !
  Niemcom nie można ufać , ani na krok ! Tak samo jak Rosji !!Ja to wiem. ale inni głupio wierzą!!
 • @klementyna 17:57:48
  "Niemcom nie można ufać , ani na krok ! Tak samo jak Rosji !!Ja to wiem. ale inni głupio wierzą!!"

  To raczej Rosja ma podstawy, żeby nie ufać nam. Przecież nie będą się dogadywać z kimś, kto na polecenie USA ciągle do nich przyfikuje.
  Jeszcze bardziej niż Niemcom nie ufałbym USA i Anglikom.

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:03:09
  Ja tam Rosji wierzę, bo Putin szkolił się w szkole CIA.
 • @Jasiek 19:03:09
  To ufaj sobie i broń swojej chałupy najlepiej wiatrówka jak masz !
 • @Talbot 20:04:02
  widzę ze się uruchamiasz ,piszesz ... ,,Putin szkolił się w szkole CIA ,,..o Mosadzie zapomniałeś , brakuje mi tego .
 • @fabi 20:08:42
  Putin został zainstalowany w Rosji na prezydenta przez amerykańską masonerię. Chyba nie myślisz, że naród rosyjski jego wybrał w demokratycznych wyborach?
 • @fabi 20:08:42
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/zachod_budowa_rosji_i,p351645514
 • @Talbot 20:36:14
  wiem ,wiem ..wtedy nie ..teraz tak
 • Autor
  Nie rób Polakom wody z mózgu. To że Niemcy i Rosja próbują się dogadać w sprawach gospodarczych wbrew stanowisku "imperium dobra" to czysty pragmatyzm. Ciekawe że nikt nie zwraca uwagi na to że Unia po brexsicie dziwnie będzie terytorialnie przypominać III Rzeszę w szczycie sukcesów... a potem ZSRR zrobił porządek i żydzi złapali wiatr w żagle.
  Różnica między Rosją a ZSRR polega na tym że ZSRR pracował dla żydów a Rosja pozwala pracować żydom dla Rosji - tyle i tylko tyle, żadnej przewodniej roli żydostwa, być może sankcje mają za zadanie uprzywilejować żydów w Rosji. Ale nic z tego. A ty o Rapallo, który powstał w innych czasach i w innej dolinie ...
 • @ireneusz 00:17:48
  Szok !Już spotkanie się odbyło .
  MSZ Niemiec, Włoch, Belgii, Holandii, Luksemburga i Francji. Gdzie reszta?
  Tusk krzyczy do Camerona tylko szybko wychodźcie!
  Maja dwa lata przecież ? W czym tak im przeszkadzają?
  A jeszcze decyzję o wyniku referendum ma zatwierdzić sejm Brytyjski.
  Należy zadać pytanie skąd ten pośpiech decydentów Unii?
  Czy nie chodzi czasem o Ukrainę i Turcję ,którym to pali się pod nogami i chcą się załapać na odpowiedni status?
  To wszystko bardzo niejasne?
  Źle że tak wielki gracz odchodzi . Sytuacja jest niestabilna i rzeczywiście Tuskowi i Niemcom nie można ufać.
 • @klementyna 10:27:10
  // Unia bez Wielkiej Brytanii będzie siłą rzeczy Unią bardziej jeszcze niż dotąd niemiecką, zwłaszcza że Francja coraz bardziej podupada, nie mogąc sobie poradzić z własnym socjalnym rozwydrzeniem. A niemieckie elity zawsze skłonne są do poczucia wyższości i przeświadczenia, że prawo urządzenia wszystkim gorzej zorganizowanym i mniej pracowitym narodom świata tak, jak być powinien urządzony, nie tylko należy im się jak psu buda, ale wręcz stanowi ich historyczną misję. Szczególnie dotyczy to "międzymorza". Kanclerz Bismarck, półtora wieku temu odsunięty przez niezrównoważonego Kajzera, co było praprzyczyna kataklizmów, dostał właśnie drugą szansę.
  Nie ma się co rozwodzić nad tym, co już przećwiczone i znane od wieków. Tam, gdzie oficjalnie mówi się o cywilizacyjnej misji, modernizowaniu zacofanych ludów i tak dalej, tam z reguły w praktyce idzie o ich eksploatowanie i maksymalizowanie zysków. To nie ideolodzy określają praktykę "cywilizowania", ale menadżerowie wielkich korporacji, jak dziś nazwały się dawne, kolonialne kompanie handlowe.
  Jeśli Unia pójdzie w kierunku bardziej scentralizowanej "starej" Europy i wschodnich rubieży, o ograniczonym wpływie na polityczne działania wspólnoty, traktowanych jako obszar dopiero "cywilizowany", czyli jako rezerwuar siły żywej i rynek zbytu, to znajdziemy się w sytuacji wymagającej zarazem politycznej giętkości, jak i uporu. Formuła, której użyłem wyznaczając zadania dla stowarzyszenia Endecja - cała Polska musi być Wielkopolską, tą z czasów Cieszkowskiego i Cegielskiego - wydaje mi się dzisiaj jeszcze bardziej stosowna niż wczoraj. Pytanie, czy Polska ma elity zdolne sprostać takiemu wyzwaniu. Na razie, moim skromnym zdaniem, nie, a czasu coraz mniej.//

  Caly felieton Ziemkiewicza tu:
  http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-zycie-z-exitem-czyli-druga-szansa-bismarcka,nId,2224855
 • @Husky 10:48:38
  'Witold Waszczykowski organizuje w Warszawie w poniedziałek szczyt szefów dyplomacji większości państw unijnych w sprawie Brexitu - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Szczyt organizowany jest w kontrze do dzisiejszego spotkania szóstki szefów MSZ Niemiec, Włoch, Belgii, Holandii, Luksemburga i Francji."

  Coś stara się robić , bo widzi lekceważenie mniejszych krajów.
  Co będzie zobaczymy?
 • @Drab61 10:26:19
  to nie Żydzi rozgrywają partię, aczkolwiek wielu z nich jest w reżyserce..
  w zasadzie jacy Żydzi? Judaizmu nie wyznają, semitami nie są.. taki Rotschild czy Soros to zwykłe kundle bezpaństwowe uznające się za spadkobierców Lewitów -Władców Świata. Marduk dał, Marduk może odebrać, trzeba znaleźć gnoja z rogami oraz wężem pod pachą i mu po polsku wytłumaczyć: spierdalaj na Jowisz czy inny Saturn.. to jest banalnie proste, tylko Heraklesa brak :(((
 • wiadomo od zawsze
  Wiadomo od zawsze że Niemcy nie darują utraty Prus , Pomeranii , Śląska. Zajmie im to jeszcze kilka , może kilkanaście maksymalnie lat. Przejmą te tereny z nawiązką wraz z zamieszkującą je ludnością. Myślę że obecnie rosyjska część Prus stanie się tworem zarządzanym wspólnie przez Rosję i Niemcy. Oficjalnie przez Rosję , a faktycznie przez niemiecki kapitał. Polska nie będzie w stanie się przed tym bronić , pomocy również raczej od nikogo nie uzyska. Myślę że projekt stopniowego odzyskiwania wpływów na terenach utraconych w 1945 roku powstał w latach 1989 - 1992 za przyzwoleniem i z udziałem Rosji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031