Niemcy już się dogadali z Rosją, nad naszymi głowami. Powstaje nowy układ w Rapallo (1922). Polska jak zwykle pozostaje z pustymi rękami, mało tego, kilku dywersantów, np. Aleksander Smolar i Radek Sikorski, wciąż bije czołem przed Berlinem.

Sytuacja jest poważniejsza niż to relacjonuje poniżej portal niezależna.pl. Poprawiamy więc tytuł i informujemy, żNiemcy już się dogadały z Rosją:

 

niezalezna.pl/82372-niemieccy-politycy-ciesza-sie-z-brexitu-chca-dogadac-sie-z-rosja-i-rzadzic-w-ue

 

Według naszych informacji rozmowy są już bardzo zaawansowane, z niemieckiej strony prowadzą je Wolfgang Schauble i Walter Steinmeier (który jak pamietamy bardzo ostro skrytykował manewry Anakonda 16).

 

Wszystko odbywa się bez Angeli Merkel, która jest na wylocie (albo złoży rezygnację dobrowolnie albo wyleci z hukiem publicznie, podobno dostała już wybór). Według naszych informacji nowy układ Niemcy-Rosja jest oparty na wytycznych układu Niemcy-Rosja z 1922 roku, zwanego układem w Rapallo:

 

pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_w_Rapallo

 

Dla przykładu: Art 1 (b) nowego układu (Rapallo Bis) traktuje pryncypialnie o nieagresji na pomiędzy Niemcami i Rosją a Art 5 traktuje o regułach wolnego handlu pomiędzy Niemcami i Rosją.

 

Podczas kiedy Niemcy dopinają negocjacje z Rosją, w naszym nadwiślańskim grajdołku kilku dobrze opłacanych dywersantów, np. Aleksander Smolar i Radek Sikorski, zachęca do robienia laski Berlinowi:

 

 Gazeta Wyborcza.pl ‏@gazeta_wyborcza  9 h  il y a 9 heur

Smolar: Polska powinna zwrócić się do Berlina  http://bit.ly/297enN3 

     iy a    Radosław Sikorski ‏@sikorskiradek  8 h 

Iy a 8 heuresn the face of Brexit, I'll say it again, I fear German leadership less than I fear German inactivity.

 

Warto tutaj przypomnieć, że Radek Sikorski wręczył Aleksandrowi Smolarowi swój order Bene Merito w 2009 roku, za (cytat): "stworzenie forum poważnej debaty oraz dorobek w promowaniu demokracji, działalność naukową i zasługi dla polskiej służby zagranicznej".

 

Czy suwerenna Polska wypracuje sobie pozycję negocjacyjną, która pozwoli nam na uniknięcie błędów z lat 30-tych zeszłego wieku ? Na razie nasza sytuacja wyjściowa nie jest dobra. Oni mają Rapallo, my mamy Redzikowo.

 

  

"Vediamo a Rapallo!" - nowy układ w Rapallo jest już prawie gotowy

1725_1

Rapallo, rok 1922 – podpisanie układu Niemcy - Rosja

 

Aleksander Smolar i Radek Sikorski natrętnie składają hołd Berlinowi