Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Zwrotniczy się indyczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Były prezes PKP Jakub Karnowski naindyczył się bo nie dostał absolutorium za 2015 rok i zapowiada kroki prawne w "obronie swojego dobrego imienia". Rok temu ekipa Karnowskiego kupiła od mętnego czeskiego oligarchy spółkę, która wozi teraz powietrze.

Człowiek Balcerowicza, Jakub Karnowski (zdjęcie) nazywany potocznie "bankomatem", spędził kilka lat na fotelu prezesa PKP, gdzie nadzorował zakup Pendolino za 2.7 mld PLN na kredyt, prywatyzację PKP Energetyka i idiotyczną inwestycję 450 mln PLN w czeską spółkę transportu kolejowego AWT, której główny klient ogłosił kilka miesięcy temu upadłość:


monsieurb.neon24.pl/post/130305,jak-stracic-pol-miliarda

 

Karnowski wyleciał (wraz ze swoją ekipą) z ciepłego fotela po wyborach a teraz dodatkowo nie otrzymał absolutorium za rok 2015:

 

www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/bankomaty-nie-otrzymaly-absolutorium-karnowski-to-polityczna-decyzja-77203.html

 

Karnowski się naindyczył, twierdzi, że to decyzja "polityczna" i zapowiada kroki prawne w "obronie swojego dobrego imienia". Coś mu się pomieszało w głowie. To jego nominacja na prezesa PKP była decyzją polityczną. A raczej polityczno-towarzyską. Wszak Karnowski to człowiek Balcerowicza:

monsieurb.neon24.pl/post/58431,kolej-na-balcerowicza

Karnowski wydał wraz z innymi byłymi członkami zarządu PKP komunikat w którym czytamy: "Zarówno wyniki finansowe PKP S.A., jak i kondycja, w jakiej pozostawiliśmy spółki z Grupy PKP jednoznacznie wskazują, że głosowanie przeciw absolutorium zostało podyktowane wyłącznie pobudkami politycznymi, a nie analizą merytoryczną".


Karnowski ma tupet. Tak jak jego ojciec chrzestny, liberał na państwowym.

 

Mamy nadzieje, że ABW i CBA już się zajmują sprawą Pendolino i prywatyzacji PKP Energetyka. Przypomnijmy więc tylko, że rok temu ekipa Karnowskiego zapłaciła mętnemu czeskiemu oligarsze Zdenkowi Bakale sowite 450 mln PLN gotówki za czeską spółkę transportu kolejowego AWT, ku zdziwieniu analityków finansowych:

 

archiwum.gf24.pl/transakcja-powiazana/ 

 

My się za bardzo nie zdziwiliśmy, biorąc pod uwagę to, że Zdenek Bakala ma bliskie kontakty z Leszkiem Balcerowiczem i salonem III RP a czeski tygodnik Bakały o nazwie "Respekt" regularnie bije w rząd PiS i chwali byłą ekipę PO.

 

Czas aby polskie służby przejrzały dokładnie ostatnie lata działalności PKP, transakcje ale także układy towarzysko-personalne. W świetle aktualnych wydarzeń politycznych warto powrócić do np. tematu po co wpychano Ryszarda Petru do rady nadzorczej PKP ? Czy państwowa spółka PKP była dojną krową dla ludzi Balcerowicza w latach układu PO-PSL ?

monsieurb.neon24.pl/post/127693,kuku-petru-w-pkp

To że inni, np. ekipa byłego prezesa Olechnowicza w LOTOS (zdjęcie poniżej), przewalili jeszcze więcej publicznej kasy niż ekipa zwrotniczych Balcerowicza w PKP, jest marnym pocieszeniem. 

 

Leszek Balcerowicz i Jakub Karnowski 

Mieszkający w Szwajcarii Bakala dostał od PKP 450 mln PLN gotówki

 

Ten na prawo od Karnowskiego przewalił jeszcze więcej - 1.5 mld PLN 

KOMENTARZE

  • O pomstę !
    Komuniści stali się bogaczami .
    Należy przypomnieć iż czym był głupszy to za komuny był I sekretarzem PZPR .
    Teraz ci sami bądź ich pokolenie są już najbogatszą elitą . Pracą się nie zhańbi taki !
    Czas na ABW !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031