Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Wyborcza na rzecz Putina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyborcza tak nienawidzi rząd suwerennej Polski, że jest gotowa nawet agitować za obniżeniem obronności naszego kraju, byleby tylko wywołać jakąś drakę. Wyborcza nawołuje do ponownego otwarcia granicy z uzbrojonym po zęby Okręgiem Kaliningradzkim.

Wszyscy wiemy, że zacietrzewienie i nienawiść prowadzą do emocjonalnego zachwiania i do szaleńczych reakcji. Od czasu przegranych przez salon prezydenckich i parlamentarnych wyborów, redakcja Wyborczej znajduje się z kolektywnym stanie szału, gotowa na wszystko, aby tylko dokopać znienawidzonemu PiS-owi. Narracja wymyka im się zupełnie spod kontroli.

 

Podczas kiedy spółka Agora SA jest finansowana teraz przez "filantropa" George Sorosa, który nawołuje do wojny z Putinem, a gościnni felietoniści Wyborczej, Anne Applebaum i Edward Lucas, histeryzują codziennie na temat rychłej napaści Putina na Polskę, Wyborcza nawołuje do przywrócenia małego ruchu granicznego z uzbrojonym po zęby Okręgiem Kaliningradzkim, który otworzył kilka lat temu nasz mąż stanu i wizjoner Radek Sikorski:


monsieurb.neon24.pl/post/106660,wpuscil-rosjan-do-polski

 

Mały ruch przygraniczny został zawieszony na początku lipca i nie zostanie odwieszony z uwagi na bezpieczeństwo kraju, co jest decyzją jak najbardziej mądrą. Już dwa lata temu pisaliśmy, że kilka autobusów wysportowanych młodzieńców z Kaliningradu mogłoby np. przejąć bazę lotniczą w Malborku, gdzie stacjonują F-16, która za czasów rządów PO i ministra Siemoniaka była pilnowana przez - nie uwierzycie - firmę ochroniarską ...

 

Decyzja ministra Błaszczaka wywołała niesłychaną histerię polityków PO oraz dziennikarzy Wyborczej. Ich argumenty są idiotyczne, opisywaliśmy je już kilka dni temu:

 

monsieurb.neon24.pl/post/132993,maly-ruch-bezmozgowy

 

No ale zacietrzewienie nie uznaje logiki, więc na front walki o strategiczne interesy Putina Wyborcza rzuciła dzisiaj młodą dziennikarkę ze swojej gdańskiej redakcji, Paulinę Siegień, która smaruje niezłe farmazony:

 

wyborcza.pl/1,75248,20539703,komu-przeszkadza-maly-ruch-graniczny.html

 

Dziecinność argumentów dziennikarki Wyborczej jest przerażająca (cytat): "Trzeba też zaznaczyć, że rosyjscy wojskowi i funkcjonariusze służb mundurowych nie mogą podróżować do państw UE bez zgody przełożonych. To samo dotyczy obwodu kaliningradzkiego. Ich więc MRG nawet nie dotyczy". Tak jakby nikt nie wiedział, że oddziały Specnazu pod przykryciem z zadaniem przeprowadzenia działań dywersyjnych na terenie Polski taką zgodę dostaną od ręki, to się nazywa po prostu - rozkaz ! Czy oficerowie WSI mieli kłopoty z wyjazdami na Zachód w latach PRL ?

 

Argumenty ekonomiczne są też porażające (cytat): "o tanim paliwie i papierosach mogą zapomnieć Polacy z małych miejscowości w strefie przygranicznej". Aż łapiemy się za głowę, więc Wyborczej chodzi o zmniejszenie dochodów polskiego państwa z akcyzy na papierosy i benzynę a do tego jeszcze o promocję palenia papierosów, na złość budżetowi NFZ ?


Działania dziennikarki Wyborczej bardzo dobrze określił ten internauta:

 

Jan Polityk ‏@JanPolityk  3 godz.  3 godziny tem

@gazeta_wyborcza uwaga ! artykuł zawiera lokowanie radzieckiego produktu

 

Funkcjonariusze Wyborczej w swoim zacietrzewieniu odbijają się od ściany do ściany, bez ładu i składu. Puknęliby się czasami łbem w tą ścianę.

 

 

Pamiętajmy, że dla Michnika generał Kiszczak był człowiekiem honoru

 

KOMENTARZE

 • Ty, to chyba nienawidzisz zdrowego rozsądku,zachodniej kultury i Rosji Putina.
  Banderowcom niech zamkną PIS-owcy M.R.G.
 • Shechterezada i "suwerenny " ajwaj PIS
  tak nienawidzą Polskę i Polaków ,że utopia ją w morzu krwi ,by sabbath syjonistów doczekać.
 • @kfakfa 15:15:35
  Racja, oni chcą w Europie środkowej alternatywy dla Izraela. Kraju od Warty do Dniepru. Ze Słowianami w roli niewolników.
 • @Autor
  trudno uwierzyć, że jak granica będzie zamknięta, to nie wejdą, bo nie dadzą rady.

  Jak zechcą to i tak wejdą. A tymczasem ludzie po obu stronach liczą straty
 • @Andrzej Tokarski 19:06:20
  Trzeba się zdecydować - albo Putin wypowiedział wojnę Europie, jak twierdzi małżonka Radka Anne Applebaum ("How Vladimir Putin is waging war on the West"), albo nie i wtedy można otworzyć na nowo mały ruch przygraniczny, pod warunkiem, że Soros i Applebaum będą już trzymali gęby na kłódkę a Wyborcza nie będzie ich nachalnie cytować.
 • @Seth 14:29:53
  Zgadzam się. W aktualnej sytuacji MRG z Ukrainą też nie jest dobrym rozwiązaniem.
 • @Stanislas Balcerac 19:55:13
  to pan stawia te warunki?
  I Putin ma się z nimi liczyć?
  .... z uzbrojonym po zęby Okręgiem Kaliningradzkim....
  Poważnie, tak się uzbroił po zęby?
  Dawno nie czytałem tak bzdurnego artykułu.
  Mały ruch graniczny nikomu nie zagrażął, dawał dochody ludności regionu, poprawaiał relacje z Rosją.
  Winien być jak najszybciej przywrócony.
 • @Oświat 20:27:33
  Człowieku, dopóki Rosja nie odda wraku polskiego TU-154M to poprawa stosunków będzie mrzonką. Wbij to sobie dobrze do głowy. Ale wiem, że Platformersi woleliby aby ten wrak został na zawsze w Rosji...
 • @Stanislas Balcerac 20:38:13
  tak nam ten wrak potrzebny jak piąte koło u wozu.
 • @Katana 20:59:31
  Ciągnąć poruszony wątek, można mieć obawy, że po zwrocie wraku nasi spece od badania katastrofy znajdą w jego zakamarkach całą beczkę trotylu
 • @Stanislas Balcerac 20:38:13
  Panie Balcerac, nie będę się rozpisywał, myślałem, że jest Pan mądrzejszy. Z przykrością stwierdzam, myliłem się.
 • @Vinto 22:03:05
  Z dużą przykrością przyłączam się do tego poglądu..
 • Nie żeby bronić GWna, ale...
  Mały ruch graniczny (czy jego brak) niczego nie zmienia w operacyjnych możliwościach zgrupowania kaliningradzkiego - to po pierwsze. Uzasadniać raczej tego nie trzeba nikomu zorientowanemu.

  Nie widać ugrupowań politycznych (co najwyżej pojedyncze osoby) kierujących się polskim interesem - polityka polska jest szabesgojem USraela - to po drugie. Przykładem nie tylko hołubienie neobanderowców, ale i choćby niedoszłe przepłacanie za Caracale. Miała to być rekompensata strat francuskich wynikających z zerwania kontraktu na Mistrale, wynikłego z polskich nacisków. Jakoby zagrażały Polsce i krajom nadbałtyckim, a tak naprawdę Rosjanie potrzebowali ich do wspólnej z Chińczykami budowy nowego kanału w Nikaragui - budowy oczywiście kontrowanej przez trzymający Panamę USrael.

  Po trzecie - mało kto dostrzega że polityka Putina (w odróżnieniu od amerykańskiej) jest adekwatna, jego działania są symetryczne i wyważone. Sam mając sporo za pazurami, dba o równowagę w mafijnych kręgach kremlowskiej władzy i czyści otoczenie z obcych wpływów - czego w Polsce nie robią nawet służby.
  Do tego wyraźnie preferuje politykę od konfliktu, neobanderowcy doprosić się go o wojnę nie mogą już od prawie dwóch lat. Przykładem otomański sułtanik którego z wroga przerabia właśnie na sojusznika.

  Jeśli odłożyć na bok stare animozje i bilans rozpocząć od "nowego startu" magdalenki - to co Polsce zrobili Rosjanie, a co zawdzięcza Ameryce?
 • @Stanislas Balcerac 19:55:13
  próbowałem jedynie zasugerować, że zamknięcie małego ruchu granicznego przed niczym nas nie obroni, ale uprzykrzy życie ludziom po obu stronach i podgrzeje animozje

  Napisałem gdzieś kiedyś: jak będą chcieli, to w dwa tygodnie będą mieli sprawnie funkcjonującą własną administracje w Warszawie. To będzie ZANIM nasi "sojusznicy" zbiorą się, by zadecydować czy i jak tej Polski bronić...

  tyle, Panie Stanisławie...
 • @Seth 14:29:53
  nie zamkną niestety.. banderowskie ścierwa są większym zagrożeniem niż obwód kaliningradzki..
 • kilka uwag
  Kojarzę Pana jako dobrego publicystę zamieszczającego ciekawe informacje. Obawy przed małym ruchem nadgranicznym odbieram jako wpadkę. Wyjaśnię w czym rzecz:

  1) Owszem, taki autobus może zająć lotnisko. Oczywiście grupka odciętych od zaopatrzenia straceńców tego lotniska nie utrzyma. Motyw z "o jeden most za daleko".

  2) prostszą metodą eliminacji polskiego lotnictwa jest zniszczenie go na lotniskach za pomocą pocisków samosterujących. Rosja to nie Korea Północna. tzn. Rosja nie musi polegać na zdeterminowanych komandosach samobójcach.

  3), W razie takiej operacji Rosja będzie miała wojnę z NATO jako agresor - na co wyraźnie czekają Stany Zjednoczone nie mogące się doczekać choćby rosyjskiej ofensywy na Ukrainie by mieć pretekst z mocnym wejściem do Europy Wschodniej. Czemu nie mogą się doczekać? patrz pkt. 4 i 5.

  4) Rosyjskie lotnictwo jest kilka razy mniejsze niż natowskie i nie utrzyma przewagi powietrznej nad Polską. Eliminacja 50 polskich F16 nie zmieni układu sił. Rosyjskie lotnictwo miałoby problem z obroną Petersburga i płw. Kolskiego.

  5) Rosyjskie wydatki wojskowe są ok. 15 razy mniejsze niż natowskie i koncentrują się teraz na zachowaniu odstraszania atomowego. Armia konwencjonalna Rosji miałaby problemy z obroną jej zachodnich granic w razie koncentracji na nich zachodnich wojsk. Jaki z punktu widzenia Rosji jest sens wejścia w okupację Polski i rozgrzebania wojny z Zachodem?

  6) Pańskie obawy przed małym ruchem granicznym wynikają z zachodniej propagandy nt. omnipotentnych zielonych ludzików. Propaganda celowo pomija, że
  - na Krymie były rosyjskie bazy
  - miejscowa ludność sprzyjała Rosji
  - Ukraina była w stanie chaosu rewolucyjnego
  więc manewr z zielonymi ludzikami nie jest do powtórzenia np. w Warszawie.

  7) Równie dobrze USA mogłyby zamknąć ruch z Chinami, bo jakby tak kilkuset Chińczyków pochować do kontenerów, to przecież mogliby zająć jakieś miasto portowe. Jest to z wojskowego punktu widzenia totalna brednia.

  Propaganda w Polsce jest totalna i coraz głupsza. Myślę, że warto prostować co głupsze mity, ponieważ one nieustannie podtruwają nam umysły.
 • @Andrzej Tokarski 11:49:05
  Nie ma obaw, że ktoś nie będzie Polski bronić. Polska jest dojna prowincją Zachodu, a nie jego sojusznikiem. Bronić nas będą jak bronił ZSRR PRLu.

  USA dążą do całkowitej dominacji i sondują możliwość koncentrowania armii 500km od rogatek Moskwy. Realnym scenariuszem jest atak NATO na Rosję a nie odwrotnie. To jest jasne dla każdego kto zadał sobie trud policzenia wielkości armii obu stron oraz zastanowienia się kto przejawia inicjatywę w zaognianiu sytuacji.

  W polskim interesie nie leży całkowita dominacja światowa USraela. Po wymordowaniu Rosjan wezmą się za nas. O ile Rosja da się zarżnąć niczym Palestyńczycy. Sądzę, że Rosjanie stworzą nad Wisłą jądrowy ogień zaporowy tak jak w latach 70 planowali Amerykanie.
  Straszenie Polaków Rosjanami, plucie na Rosjan, ich dehumanizacja - to jest przygotowanie Polaków do nadejścia III Wojny wywołanej z inicjatywy USA.
 • Powiem cos autorowi.
  Polska widzi przyszłość jak ślepiec ktory zawsze był skazany na to co mówią inni.A fakty sa takie.
  1.Większy konflikt na Bliskim Wschodzie(jest prawie gotowy), doprowadzi Polskę do braku ropy i gazu.Dostaniemy tyle ile zechcą Niemcy.
  2.Większy konflikt Rosji z NATO(jest juz gotowy) .Dostaniemy tyle ile zechcą dać Niemcy.
  Odcięci od wschodu(na własne życzenie) i czekający na Zachód(moze coś dadza).
 • @Sol 14:52:48
  Być może są jedynie dwa warianty konfliktu USA –Rosja.
  Pierwszy, to nieoczekiwany gwałtowny atak jądrowy mający na celu całkowite zniszczenie sił zbrojnych Rosji.
  Miedzy innymi także i po to by Chiny nie mogły i nie miały czasu na udzielenie Rosji pomocy militarnej.
  Drugi, w którym NATO prowokuje i wciąga Rosję w zbrojny konflikt (na przykład na Ukrainie) bez użycia broni atomowej w nadziejni na jej maksymalne osłabienie i w efekcie kapitulację, coś tak jak z Japonią po IIWŚ. W tym wariancie zakładając, że Chiny będą stały z boku zachowując neutralność.
  Tutaj mogą się jednak przeliczyć, gdyż Chiny nie chcąc być kolejną ofiarą USA po upadku Rosji, wspomaga Rosję i Ameryka przegrywa tak jak w Wietnamie.
  Jeśli chodzi o Polskę nikt nawet nie pomyśli by nas bronić.
 • Ten wstępniak Stanislas Balceraca to wypisz wymaluj żydów z Gazety Polskiej
  wraz z TV żydo-Republika !!!!!!
  !
  Wyzwolenie Polski spod okupacji żydowskiej jest nakazem chwili ! bracia Rosjanie to was OBOWIĄZEK ! WYZWOLIĆ WSZYSTKIE KRAJE SŁOWIAN
  z okupacji mafii żydowskiej !!!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Unia Słowian zamiast okupacji żydów
 • @Stanislas Balcerac 19:55:13
  Strach ma duże oczy, a szaleństwo większe. Rosyjski zachodni okręg wojskowy, składa się głównie z jednostek wojskowych skadrowanych i rozwijanych w trakcie mobilizacji, czyli mających gorsze uzbrojenie, niż jednostki linowe. Rosjanie, zaczęli przerzucać pod Psków i Smoleńsk dywizje z innych okręgów wojskowych. Jest to reakcja na zapowiedź stacjonowania wojsk z krajów NATO w Inflantach i w Polsce. Na terenie Okręgu Kaliningradzkiego (Królewieckiego), stacjonują głownie wojska zabezpieczenia logistycznego i są bazy Floty Bałtyckiej z ochroną przeciwlotniczą i obrony wybrzeża. Z wojsk uderzeniowych, to tylko piechota morska tam stacjonuje. Czyli, to Polacy stanowią zagrożenie dla Rosyjskich rządów w Królewcu, bo nawet po mobilizacji rezerwistów, Rosjanie są tylko zdolni do obronny.
  A Wyborcza krytykuje zablokowanie granicy z przyczyn finansowych. Brak Rosyjskich klientów, to straty dla handlowców a to się przekłada na mniej zamawianych ogłoszeń płatnych.
 • Za każdym odcinkiem polskich granic są silniejse oddziały militarne
  Np. Czesi zlekceważyli przeprosiny Jarosławaz Kaczyńskiego za polski najazd na Zaolzie wspólnie z Hitlerem a stać ich nie tylko na silniejszą armię ale jej zaopatrzenie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031