Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1771 postów 1757 komentarzy

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24

Powrót Wilczego Szańca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemcy przygotowują się do wojny i każą ludności gromadzić żywność i wodę. Jako jedną z przyczyn podają (cytat) "zagrożenie wynikające z autorytarnych tendencji w Polsce". Stąd do nowej prowokacji gliwickiej już nie jest tak niedaleko.

Panie ministrze Macierewicz, apelujemy o przyspieszenie mobilizacji ochrony terytorialnej. Zbliża się kolejna rocznica 1 września a nasi zachodni sąsiedzi znów odjeżdżają, tak jak w latach 30-tych zeszłego wieku. Rząd w Berlinie ma zatwierdzić w środę plan obrony cywilnej, według którego obywatele mają zgromadzić zapasy żywności i wody na 10 dni.

 

Jeden z głównych niemieckich dzienników "Sueddeutsche Zeitung" podaje jako wytłumaczenie tej decyzji m.in. (cytat): "rosnące zagrożenie ze strony autorytarnych reżimów w Rosji, Białorusi, Turcji oraz takich tendencji na Węgrzech i w Polsce" ("Autokratische Herrschaftsformen wie in der Türkei, in Russland, Weißrussland und in Tendenzen auch in Polen oder Ungarn nehmen zu. Damit ist auch immer die Gefahr neuer Konflikte verbunden"):

 

www.sueddeutsche.de/politik/neues-zivilschutzkonzept-ein-bisschen-hamstern-hat-noch-nie-geschadet-1.3131400

 

Wobec niemieckiego fioła, który odbija co jakiś czas, nie mamy absolutnie żadnych szans. Oni są naprawdę stuknięci. A do tego, zamiast spokojnego Bonn stolicą połączonych Niemiec jest na nowo imperialistyczny Berlin. A opary Hitlera wciąż unoszą się w Berlinie. Ojciec aktualnego szefa niemieckiej lewicy (SPD), Sigmara Gabriela, był przekonanym nazistą aż do swojej śmierci w 2012 roku.

 

Pamiętamy, że już rok temu kapral Schulz groził nam użyciem siły. To wtedy wydawało się chorym majaczeniem nadętego biurokraty. Ale nowy niemiecki plan obrony cywilnej, pierwszy od czasu 1989 roku, to kolejny kamyk do ogrodu wojny.


Podczas ostatnich manewrów przed upadkiem muru berlińskiego niemiecka Bundeswehra zrzucała trzy bomby atomowe na NRD. Dzisiaj NRD już nie ma i zamiast NRD Niemcy mają granicę z Polską. I mają już swoje wojska na terenie Polski, w Szczecinie, w ramach Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego (oparego na modelu Kwatery Połączonych Sił Lądowych Szlezwiku-Holsztyna i Jutlandii (LANDJUT) z Rensburga), którym dowodzi aktualnie niemiecki generał Manfred Hofmann.

 

Mamy nadzieję, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i główny sztab Wojska Polskiego mają plany obrony kraju na wypadek ataku z Zachodu. Oraz części zamienne to tych starych niemieckich czołgów Leopard II, które stanowią główny człon bojowy naszej armii.


 

Kwatera Hitlera (Wilczy Szaniec) na północy Polski

 

Nieczynny już bunkier rządowy niedaleko starej stolicy Bonn

 

Aktualny bunkier Merkel może być podobny do tego (Honeckera)

 

Na Warszawę ? Ot tamtędy, prosto !

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Mamy nadzieję, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i główny sztab Wojska Polskiego mają plany obrony na wypadek ataku z Zachodu"

  Plany to oni być może mają ale pierwszym krokiem był zamknięcie MRG z obwodem kaliningradzkim aby przypadkiem w razie poboru nie przyszło poborowym do głowy wybierać się tam na dłuższy wypoczynek.
 • "plan" i zbrojenia MON
  Ale dzisiaj ciesząc się z tej wspaniałej uroczystości, mając w oczach ten wspaniały dorobek Aeroklubu chciałbym, żebyśmy też przypomnieli sobie tych, którzy polegli pod Smoleńskiem. Chciałbym, żebyśmy przypomnieli Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i wszystkich żołnierzy oraz reprezentantów RP, którzy tam polegli. Ta ofiara krwi, którą oni nam dali ma owocować polską siłą, polską determinacją i polską gotowością do obrony Ojczyzny. Ale aby tak było, aerokluby mają swoje zadanie i może warto o tym przypomnieć. To jest nie tylko szkolenie pilotów szybowcowych, ale to już wkrótce będzie codzienne wsparcie, obowiązek codziennego wsparcia wojsk obrony terytorialnej, które przecież muszą mieć komponent lotniczy. Mam nadzieję, że aerokluby w całym kraju będą miały w tym swój udział, że organizatorzy, twórcy włączą się w tę pracę, jaką jest zbudowanie piątego rodzaju sił zbrojnych. To wszystko są plany na przyszłość – dodał minister.

  http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/piknik-lotniczy-w-lososinie-dolnej-i2016-08-21/
 • @kfakfa 19:00:07
  Taaakżeeee...
  ...taktyka rodem ze starożydnych chin lub japonii, zarzucimy wroga pancernymi latawcami, które dzięki naukowcom z wat-u/y/ będą latać wbrew kierunkom wiania wiatru !
 • "Mamy nadzieję..."
  Bo Obrony Cywilnej NIE MAMY.
  Obrona cywilna to coś innego niż obrona terytorialna o której ostatnio głośno.
  A obrona cywilna zdechła w przemianach gospodarczych, zostało kilka magazynów sprzętu, "rezerwy strategiczne" i kilka schronów, przy czym z "komunalnych" to w Wawie tylko metro.
  No i Straż Pożarna, z której też już niewiele zostało, bo straż to ludzie, a nie sprzęt.

  Niemcy odnawiają obronę cywilną, a jednym z jej aspektów jest "samodzielność gospodarstwa domowego", czyli przykładowo: jak długo wytrzymają ludzie w mieszkaniu w bloku przy braku mediów i rozgrabionych lub zamkniętych nie działających sklepach. Na ile wystarczy wody w spłuczce i resztek w lodówce która i tak nie działa?

  "Projekt dokumentu zawiera między innymi apel skierowany do obywateli, aby zrobili zapasy żywności i wody pitnej pozwalające im przetrwać przez 10 dni w przypadku załamania systemu zaopatrzenia spowodowanego kryzysem."

  Więc zamiast kuć z igły widły - lepiej poszukać winnych kompletnego olania przez władze zagrożeń dla społeczeństwa.
  Władza przetrwa pod PeKiNem, ale dla ludzi później będzie za późno.
  Od Germańca też można się czegoś naumieć.
 • @bjes 21:22:13
  Kuć z igły widły ? Przezorny zawsze ubezpieczony.
 • @Stanislas Balcerac 21:44:59
  I dałem gwiazdeczki za dostrzeżenie tematu :)
  Ale inne wnioski wyciągam.

  "Mariusz Błaszczak deklarował w rozmowie z dziennikarzami, że w Polsce nie ma planów wzywania obywateli do gromadzenia zapasów pożywienia. - Nie ma zagrożenia, więc trudno byśmy o coś apelowali. W Polsce obowiązuje ustawa dotycząca zarządzania kryzysowego i jest ona spójna oraz precyzyjna - deklaruje minister."

  Zagrożenia ze strony samych Niemców nie ma. Po cholerę im zrujnowana Polska, jak Polacy sami zapieprzają do nich na roboty? Zmienić się to może z czasem (mają i siebie centrum Bractwa Muzułmańskiego na Europę, media o tym nie piszą, ale już kilka zagrożeń rozładowali). Jednak na razie oni sami są faktycznie i realnie zagrożeni terroryzmem mogącym ich lokalnie pozbawić prądu, wody, czy innego zaopatrzenia.

  Błaszczak powiewa "Zarządzaniem Kryzysowym", które tak naprawdę jest papierkologią głównie porządkującą biurokrację (kto za co odpowiada etc). Realnie dla bezpieczeństwa mieszkańców wielkich aglomeracji robi się niemal nic.

  "Nie ma zagrożenia..." Jak to nie ma - Ruskie już na nas nie idą? 3:)
 • @bjes 22:19:05
  "Jak to nie ma - Ruskie już na nas nie idą? 3:)"

  Tiepier dziełajut tolka zariadku ;-)))))))
 • ---ORDER SZWABSKI z KRZYŻEM !! za zasługi -PODBÓJ SŁOWIAN
  ---------------KU PAMIĘCI !!!! katolicy biegający z krzyżem !

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/SchlesischerAdler.jpg
 • @Stanislas Balcerac 21:44:59
  póki można kupujcie czarnoprochowce. pozwolenia nie trzeba a siła ognia i skuteczność często lepsza niż we współczesnych wynalazkach.
  z sharps'a da się pociągnąć do 1000m... a remiki czy colty bez problemu mogą posłużyć do samoobrony na dystansie do 25 m.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930